11/06/2021 , 13:52

Arrestohet 32-vjeçari shqiptar në Itali me 5 kg kokainë në makinë, pas kontrollit në shtëpi i gjenden…(VIDEO)

ITALI– Guardia di Finanza e Torinos ka arrestuar një 32-vjeçar shqiptar të cilit i’u gjendën në posedim 5 kg kokainë brenda makinës së tij.

Çanta u sekuestrua pas një kontrolli në makinën e shqiptarit me vendbanim në kryeqytetin Piemontez, i cili u ndalua afër Corso Moncalieri.

Sipas mediave italiane, karabinierët dyshuan te sjellja e shqiptarit pas ndalimit të tij dhe pas kontrollit të kryer në anën e pasagjerit ata gjetën një çantë me 5 kg kokainë të paketuara dhe me logon e një firme të njohur.

Kërkimi vazhdoi më pas në shtëpinë e 32-vjeçarit, ku qeni i stërvitur nën njësitë e qenit të Baskëve të Gjelbërta, nuhati një kilogram shtesë të drogë, e cila më pas çoi në zbulimin e një pesho0reje me saktësi, një pajisje për vakumin dhe të gjithë materialin e nevojshëm për paketimin e dozave të drogës.

Kokaina me një vlerë më shumë se 500,000 euro e sekuestruar do të kishte bërë të mundur përgatitjen e mbi 10 mijë dozave, për një vlerë prej më shumë se 500 mijë euro. 32-vjeçari u arrestua dhe u dërgua në rrethin e Torinos, ku është ende në dispozicion të autoritetit gjyqësor.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin