04/06/2021 , 13:56

Çfarë deklaronte në media Mexhit Picari për ish-dhëndrin që sot e vrau pranë Gjykatës: Si nuk ke turp që zihesh për femra

Vrasja e sotme pranë Gjykatës së Tiranës, ku shtetasi Mexhit Picari qëlloi me armë zjarri ish-dhëndrin e tij, Kudret Saliaj e ka zanafillën në një konflikt të hershëm në familje.

“Unë e kam kapur vetë para 10 viteve, kam kapur K. (bashkëshortin e vajzës), e kam kapur te KMY te lokali, e kemi kapur, edhe baba i vetë, e kemi parë me goca, lidhje jashtë martese. Kur kam shkuar unë, e kam gjetur të çarë këtu te nofulla, edhe kanë qenë 4 çuna duke u zënë për punë femrash.

Kur e kam parë me gjak kështu, ju kam thënë policia, unë kam qenë punonjës policie. Ju kam thënë mos se policia këtu. Ata direkt e kanë lënë, edhe më tha mik më shpëtove, hallall ta bëftë Zoti. Po ç’na bërë kështu more dhëndër. Po ti je i martuar, a ke turp i thashë. A ke turp që zihesh për punë femrash.

Ti je i martuar, ke fëmijë. Tha bëra gabim, po më fal. Edhe unë i thashë gocës, erdhi dhe i thashë për mua lere se ky nuk i heq huqet. Na ka marrë malli për nipërit, ju kanë bërë presion”, është shprehur babai i Dhurata Saliajt për emisionin Uniko.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin