Connect with us

Pinknews

‘Eurovision’ kërkon ndryshimin e koreografisë, Ronela Hajati ‘shpërthen’…

Published

on

Kerografia e këngëtares shqiptare Ronela Hajatit, nuk po po pëlqehet nga “Eurovision Song Contest”.

Ronelës, e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë i është bërë një kërkesë nga “Eurovision”.

“Eurovision” ka kërkuar që të ndryshohet kerografia e këngëtares në më pak se 10 ditë nga nata e parë kur këngëtarja do të performojë në skenën e Torinos.

Kjo pasi koreografia konsiderohet sipas tyre si shumë provokative teksa nuk ka ende një reagim zyrtar.

Kjo nuk është pritur mirë nga këngëtarja e cila mërzinë e ka shfaqur në ‘Tëitter’. Ajo ka postuar disa fytyra duke qarë në një postim.

Përndryshe, Ronela është e para që do performojë në “Eurovision 2022”.

Gjithashtu Ronela Hajati ka mbajtur sot një konferencë për gazetarët në Torino. Ronela rrëmbeu vëmendjen me veshjen që kishte zgjedhur. Ajo u shfaq me një fustan të bardhë të gjatë, ku në pjesën e supeve ishte voluminoz ndërsa mbante në duar dorashka të bardha. Në kokë, mbante një kapele të madhe me shumë gurë.

Duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve, Ronela foli për të atin e ndjerë, për bullizmin me të cilin është përballur për shkak të trupit të saj ndërsa u ndal gjithashtu dhe te provat që bëri sot. E pyetur se me cilin artist që ka marrë pjesë në Eurovision përgjatë viteve do të bashkëpunonte, Ronela përmendi Loreen.

Njerëzit që të duan dhe mbështesin vetëm për një këngë dhe tre minuta është diçka shumë e madhe dhe ndonjëherë mendoj se nuk e meritoj këtë dashuri. Jam mësuar me kritika çdo herë që publikoj një këngë. Të marrë kaq shumë dashuri është forcë e madhe dhe më beso që kam qarë kur kam parë që shumë njerëz më mbështesin.

Lorin do më pëlqente për bashkëpunim se është e mrekullueshme. Më pëlqejnë artistët e këtij viti se janë të mrekullueshëm dhe kemi shumë vajza të talentuara dhe djemtë që këndojnë super dhe janë të bukur. Do doja të bashkëpunoja me disa prej tyre. Nuk po e them se jemi në një festival por sepse e mendoj vërtetë.”

 

 

 

Pinknews

Ermali baba për herë të tretë? Ja çfarë thotë aktori

Published

on

By

Producenti dhe aktori i njohur Ermal Mamaqi ka folur si herët e fundit për jetën e tij.

Aktori është shprehja në dëshirat e tij dhe Amit është që të kenë një fëmijë tjetër. Ai nuk ka hezituar të shpreh preferencën nëse do të jetë djal apo vajzë, duke thënë se ai dëshiron të ketë një djal tjetër.

Ermali gjithmonë ka treguar se ka një shumë të lidhur me fëmijët e tij, e sidomos me djalin.

 

Continue Reading

Pinknews

Bashkpunimi i shumëpritur, Capital T dhe Alban Skënderaj do sjellin hitin e ri

Published

on

By

Dy prej artistëve më të dashur për publikun, së shpejti vijnë në një bashkëpunim.

Capital T dhe Alban Skënderaj, kanë paralajmëruar se do të sjellin një këngë të re dhe që të gjithë mezi e presin.

Përmes një postimi në llogaritë e tyre përkatëse në Instagram, dyshja kanë zbuluar se kënga mban titullin “Një natë” dhe pritet të lansohet më 28 maj (e shtunë).

“Një natë”, x Alban Skënderaj, 28.05.22, ruajeni datën”, ka shkruar Capital T në mbishkrimin e imazhit ku shihet bashkë me këngëtarin nga Shqipëria.

Kujtojmë që ky nuk do të jetë bashkëpunimi i parë mes dyshes, ata sollën këngën “Një ëndërr” në vitin 2013 që u prit mirë nga fansat e tyre.

Ndërkohë, të dy mbesin aktive gjatë kësaj periudhe kohore edhe me projekte të tjera muzikore dhe koncerte.

Continue Reading

Pinknews

Bora dhe Donaldi shijojnë pushimet së bashku

Published

on

By

Mendimet dhe dëshira e publikut për të parë bashkë Bora Zemanin dhe Donald Veshaj vazhdon.

Duke rikujtuar momentin kur publiku mësoi për ribashkimin e çiftit, duket se këtë herë ata kanë kaluar pushime në breg të detit, larg syrit të kamerave dhe njerëzve përreth.

Javën e kaluar Donaldi ishte në Vlorë nga ku postoi disa foto e video. Ndryshe nga herët e tjera ai nuk u shfaq krah të vëllait Romeos, i cili nga ana tjetër ndodhej në Tiranë.

Ndërsa Bora për të mos i postuar në të njëjtën ditë me Donaldin, i postoi sot fotot nga jugu i Shqipërisë ku shfaqet me bikini.

Mjedisi ku janë shkrepur fotot duket i njëjtë e po ashtu ata kanë përdorur të njëjtat efekte për të edituar fotot e tyre.

 

Continue Reading

Pinknews

Me fotografi perfekte, Jonida dhe Zanzibari ku ndodhet për pushime

Published

on

By

Këngëtarja e njohur shqiptare, Jonida Maliqi, këto ditë ndodhet për pushime në kontinentin afrikan.

Ajo ka shkuar në Zanzibar të Tanzanisë së bashku me një grup miqsh, ku kanë shijuar kohë të mirë së bashku.

Jonida u kujdes që të ndajë me ndjekësit e saj të shumtë në rrjetet sociale, disa fotografi nga çastet e bukura që po kalon atje.

Ndër të tjerash, ajo publikoi në rrjetin social Instagram disa fotografi me bikini, ku vinte në pah linjat e saj atraktive të trupit.

Jonida përndryshe është shumë e pëlqyer për stilin e saj dhe paraqitjet unike, si një adhuruese e modës.

 

Continue Reading

Pinknews

Dikur mike të ngushta, sot kunja njëra-tjetrës, ç’ndodhi mes Leonorës dhe Norës

Published

on

By

Leonora Jakupi dhe Nora Istrefi dikur ishin dy mikesha të ngushta, por sot nuk flasin më me njëra-tjetrën, edhe pse së fundmi kanë qenë bashkë në të njëjtin event. Por përpara se të tregojmë ç’ka ndodhur tek ky event, le t’i rikthehemi arsyes pse dy këngëtaret nuk i flasin njëra-tjetrës.

Shkak është bërë kënga “Sa t’kom dasht”, e cila ishte realizuar për ta kënduar Leonora, por që e kishte marrë Nora. Kënga u realizua nga Flori Mumajesi për Leonora Jakupin dhe kjo e fundit ia tregoi Nora Istrefit, e cila e regjistroi këngën në një studio tjetër. Që prej asaj dite, marrëdhënia e dy ish-mikeshave nuk ishte më njësoj. Pak kohë më parë, e ftuar në “Shiko kush luan”, Leonora foli publikisht për atë çfarë kishte ndodhur mes tyre duke thënë se Nora Istrefi duhet t’i kërkojë falje. Leonora u shpreh se “është njeri që nuk mban inate”, por për momentin nuk do t’i fliste Nora Istrefit. “Nora duhet të kërkojë falje për çfarë ka bërë”, tha Leonora.

Miq të afërt kanë thënë se situata mes tyre ka qenë e tensionuar në eventin e fundit. Sipas mediave, në dhomat e grimit, mes dy vajzave ka pasur momente tensioni, ku nuk i kanë kursyer batutat me kunja. E njëjta situatë është vënë re edhe në festën e organizuar pas shfaqjes. Nora Istrefi ka zgjedhur të qëndrojë në tavolinë me të afërmit e saj, duke qëndruar larg nga Leonora, por edhe nga miqtë e përbashkët. Kurse Leonora ka zgjedhur të jetë pranë disa nga kolegëve të saj të showbizit kosovar.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING