17/06/2021 , 3:29

Fieri/ PS-ja kryeson me 52.82% , ja si ndahen mandatet mes PD dhe LSI

Projeksionet e fundit tregojnë se PS vijon të kryesojë qarkun e Fierit, duke u ndjekur nga PD dhe LSI

Deri në orën 08:30 PS ka mundur të sigurojë 91.030 vota ose 52.82% të votave. Deri më tani PS ka siguruar 9 mandate.

Ndërsa koalicioni opozitar PD-AN ka mundur të sigurojë 64.065 vota ose 37.18%. Kështu deri tani opozita ka mundur të sigurojë 6 deputetë.

Ndërsa LSI ka siguruar deri më tani një mandat në Fier. Ajo ka marrë 12.197 vota ose 7.08%.

Top Channel/

Related Posts

Kategorite

BIoscalin