17/06/2021 , 2:08

Gramshi nuk ‘zhgënjen’ Ramën, votojnë Partinë Socialiste mbi 60%!

GRAMSH– Ka mbaruar procesi i numërimit në Gramsh, ku janë numëruar 59 kuti votimi gjithsej!

Gramshi është bashkia e radhës në vend që është fituar nga Partia Socialiste me 8117 vota (60.86 %), e ndjekur më pas nga Partia Demokratike me 3983 (29.86 %) vota dhe Lëvizja Socialiste për Integrim vota 796 (5.97 %).

Në vitin 2017, rezultatet e zgjedhjeve në Gramsh u mbyllën me 7.328 për PS-në, 1.912 vota për PD-në dhe 3.293 vota për LSI-në.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin