Java përcaktuese për fitimin e “La Liga-s”, Real Madrid ndryshon orarin në ndeshjen ndaj Villeral

Në garë për të fituar trofeun prestigjioz janë dy ekipet e kryeqytetit spanjoll, Real Madrid dhe Altetico Madrid. Kjo e fundit, momentalisht renditet e para në klasifikim me 83 pikë të grumbulluara e ndjekur nga madrilenët me 2 pikë më pak, pra 81.

Sakaq, duke qenë se gara është ende e hapur, ndeshja e orari i ndeshjes mes Real Madrid dhe Villeral ka ndryshuar. Ajo do të zhvillohet të shtunën e 22 majit në orën 18:00.

Më e favorizuar për të fituar titullin kampion është Attletico Madrid, të cilës i mjafton vetëm një fitore. Nga krahu tjetër “Los Blancos-it” i duhet të fitojnë ndeshjen ndaj Villeral-it, si dhe duhet të “kryqëzojë gishtat” në një humbje të Atletico-s për t’u shpallur për të dytin vit radhazi kampione e “La Liga”.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin