Connect with us

Pinknews

Jennifer Lopez nenshkruan marreveshje produksioni me Netflix…

Published

on

Jennifer Lopez dhe kompania e saj e produksionit kanë nënshkruar një marrëveshje të parë me Netflix, njoftoi gjiganti i transmetimit.

“Kompania “Nuyorican Productions” e Lopez do të prodhojë filma dhe seriale, me dhe pa skenarë dhe me një përqendrim në projektet që mbështesin “aktore të ndryshme, shkrimtare dhe krijuese filmash”, tha Netflix.

“Jam e ngazëllyer të njoftoj partneritetin tim të ri me Netflix. Elaine, Benny dhe unë besojmë se nuk ka shtëpi më të mirë për ne sesa një kompani me përmbajtje të prirur për krijimin e përmbajtjes që kërkon të sfidojë mençurinë konvencionale dhe të tregtojë drejtpërdrejt, në miliona persona anembanë globit, që nuk e shikojnë më artin dhe argëtimin me llojin e kufijve dhe kufizimeve të së kaluarës”, tha ajo në një deklaratë.

“Në çdo aspekt të karrierës së saj, Jennifer Lopez ka qenë një forcë në argëtim. Në partneritet me të dhe “Nuyorican”, ne e dimë se ajo do të vazhdojë të sjellë histori, gëzim dhe frymëzim, duke ndikuar në publikun anembanë botës”, tha nga ana e tij, Scott Stuber, kreu i Netflix për Filmat Botërorë.

 

 

Marrëveshja përfshin dy filma të paralajmëruar, të dy me protagoniste Lopez-in.

I pari, “Nëna”, drejtohet nga kineastja e “Mulan”, Niki Caro dhe ndjek jetën e një vrasëseje që del haptazi për të ndihmuar vajzën e saj të mbijetojë.

Lopez po trajnohet për rolin, me xhirimet paraprake që do të fillojnë vitin e ardhshëm, përpara publikimit të planifikuar të filmit në fund të vitit 2022.

Filmi i dytë, “Shifra”, bazohet në romanin e Isabel Ojeda Maldonado.

“Nuyorican Productions” drejtohet nga Lopez, 51 vjeçe dhe partnerja e saj producente, Elaine Goldsmith-Thomas. Ato do të bashkëpunojnë gjithashtu edhe me Benny Medina-n.

Këngëtarja në krye të klasifikimeve, ka qenë producente në filma të tjerë, të tillë si “Second Act” dhe “Hustlers”, ku edhe ka qenë protagoniste./BalkanWeb

NTV Televizion

Pinknews

Aktori i ‘Portokallis’ mesazh prekës për vdekjen e shqiptarit në New York

Published

on

By

Shumë miq të aktorit shqiptar Florind Belliu i cili humbi jetën bashkë me bashkëshorten e tij pasi u hodhën nga kati i gjashtë i pallatit në Bronx, shprehën ngushëllimet me mesazhe prekëse lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi dje në New York.

Një nga këta miq është edhe aktori i njohur i humorit Irgen Çela, i cili në një postim në Instagram shfaqet i pikëlluar dhe shkruan se nuk do t’i harrojë kurrë kujtimet që ka me 35-vjeçarin dhe pasionin që ndanin për aktrimin.

“Ma copëtove zemrën shoku im i shtrenjtë. Nuk e besoj që ike kështu bashkë me Ornelën. Nuk më besohet që po bëj këtë status për ty. Je i ngulitur në mendjen time dhe zemrën time për gjithë ato kujtime të bukura që kemi bashkë dhe pasionin që ndanim për aktrimin. Ju shkoftë Shpirti në paqe të dyve shoku im i shtrenjtë dhe Zoti i dhëntë forcë familjes tënde në këto momente të vështira”, shkruan Çela.

Continue Reading

Pinknews

Selena merr vendimin e papritur, largohet nga…

Published

on

By

Selena Gomez është gati t’i japë lamtumirën Hollywood-it.

Këngëtarja/aktorja zbuloi se përfundimisht dëshiron të martohet dhe të bëhet nënë – dhe ajo është e përgatitur të largohet nga aktrimi për t’u fokusuar në jetën e saj personale.

Ylli i “Only Murders in the Building” e bëri zbulimin në episodin e së premtes në podkastin video TaTaTu “Giving Back Generation”.

“Shpresoj të jem e martuar dhe të jem nënë”, u tha 30-vjeçarja prezantueseve Raquelle Stevens dhe Ashley Cook, të cilat gjithashtu janë mikesha e saj prej kohësh.

“Përfundimisht, do të jem e lodhur nga e gjithë kjo, kështu që ndoshta do t’i kushtoj pjesën më të madhe të jetës sime filantropisë përpara se të qetësohem”.

Krijuesja e hitit “Same Old Love” vazhdoi të zbulojë se si duke parë gjysmëmotrën e saj 8-vjeçare Gracie Teefey duke u rritur e bëri atë të sigurt se dëshiron të bëhet prind.

“Ajo i vendos gjërat në perspektivë,” tha Gomez për motrën e saj. “Në thelb duhet ta shikoj këtë person të vogël të rritet në qenie njerëzore. Nuk ka ndjenjë më të mirë në botë. Ndihem si prind në një farë mënyre, edhe pse nuk jam”.

“Është kaq shpërblyese të shohësh se jeta ishte kaq e thjeshtë në një moment,” shtoi ajo. “Dua ta shijoj jetën ashtu siç e shijon ajo jetën”.

Nuk është hera e parë që këngëtarja e “Ice Cream” flet për planet për të pasur familje.

Gjatë një paraqitjeje në qershor në podkastin e The Hollywood Reporter, Gomez tha se lëvizja e saj nga Teksasi në Hollywood e bëri atë që të kishte fëmijë në fund.

“Unë do të kisha katër fëmijë, me siguri,” tha ajo. “Ndoshta jo e planifikuar, ndoshta e planifikuar, ndoshta të dyja. Dhe nuk ka asgjë të keqe me jetën që do të kisha bërë”.

“Thjesht e di se kjo nuk është rruga ime dhe jam vërtet mirënjohëse që kisha nënën time që të më jepte atë mundësi për të qenë ajo që dua të jem”, shtoi ajo.

Continue Reading

Pinknews

Azet ‘çmendurisht’ i dashuruar pas Dua Lipës

Published

on

By

Dje Azeti performoi në Sunny Hill Festival.

Ai bashkë me anëtarët e tjerë të grupit të tij “KMN” elektrizuan turmën e të pranishmëve.

Në festival, për ta shijuar pa performuar ishte Dua.

Duket se reperi është “dashuruar” në këngëtaren.

Në foton e përbashkët, ai ka shkruar në gjermanisht se është i “zënë”, apo në anglisht “taken”, shoqëruar me emojit me zemra dhe dry, tipike të çifteve.

Dua shihet duke bërë shenjën identifikuese të grupit KMN, teksa me humor, miku i tij Zuna, i ka uruar “vetëm më të mirat për të [Azetin]”, një urim tipik ky për çifte.

Ehh! S’ka faj Azeti.

Continue Reading

Pinknews

Zbulohet arsyeja e ndarjes së Kim dhe Pete

Published

on

By

Diferenca në moshë e Kim Kardashian dhe Pete Davidson bëri që ata të ndaheshin në fillim të kësaj jave, thonë burimet ekskluzivisht për Page Six.

“Pete është 28 vjeç dhe Kim është 41 – ata janë në vende shumë të ndryshme për momentin”, thotë burimi i brendshëm.

“Pete është krejtësisht spontan dhe impulsiv dhe dëshiron që ajo të fluturojë për në New York, ose kudo që ai të jetë në një moment”, shton burimi. “Por Kim ka katër fëmijë dhe nuk është aq e lehtë. Ajo duhet të përqendrohet te fëmijët.”

Burimi na thotë gjithashtu se Kardashian – e cila drejton biznese të shumta dhe yje në një reality show – ishte “plotësisht e lodhur nga kjo marrëdhënie dhe gjëra të tjera që po ndodhin në jetën e saj”.

Ylli i “Kardashians” së fundmi ka pasur një marrëdhënie të trazuar me ish- Kanye West, e cila shkaktoi grindje gjatë kohës që ajo ishte në lidhje me alumin “SNL”.

Continue Reading

Pinknews

Chiara rrëfen njohjen me Fedez: Ishim të lidhur por jo të lumtur

Published

on

By

Blogerja e njohur Chiara Ferragni ka treguar përmes Tik Tok fillimet e historisë së dashurisë me partnerin e saj, Fedez.

Pasi zbuloi foton e parë nga e cila njohu burrin që do të bëhej bashkëshorti i saj i ardhshëm, sipërmarrësja kujtoi momentin e takimit të parë, mesazhet e para, e shumë detaje të tjera të njohjes së tyre nga fundi i 2015-ës deri në fillim 2016. Takimi i parë i “Ferragnez”-it daton në dhjetor 2015.

Në atë kohë Chiara Ferragni jetonte ende në Los Angeles dhe ishte fejuar me një djalë kalifornian, një lidhje që nuk e bëri të ndihej mirë dhe kjo ishte arsyeja pse ajo po përpiqej për t’i dhënë fund. Fedez ishte gjithashtu i lidhur me një vajzë tjetër. Prandaj të dy u takuan në Milano thjesht për arsye pune:

“Ne u takuam në një hotel falë disa miqve të përbashkët që donin të na njihnin, pa krijuar histori dashurie dhe ndoshta të na linin të punonim bashkë”.

Megjithatë, ishte kënga e famshme ‘Vorrei ma non posto’, e shkruar nga Fedez në vitin 2016 që u bë një hit i vërtetë. Një varg i saj thotë “Qeni i Chiara Ferragni-t ka një papijon Vuitton” dhe kjo ngjalli menjëherë një reagim nga blogerja:

“Të gjithë më thoshin se më kishte përmendur mua dhe unë mendova: “O Zot, kush e di se çfarë ka thënë”. Isha e tmerruar se mos më kishte tallur. E dëgjova këngën dhe ishte shumë e lezetshme”.

Që nga ai moment, të dy filluan të komunikonin në rrjetet sociale gjithmonë të lidhur me këngën e famshme, e cila tashmë është bërë simbol i dashurisë së tyre. Interesimi i Chiara Ferragni-t për Fedez-in rritej gjithnjë e më shumë. Për më tepër, axhendat e tyre nuk dukej se përputheshin kurrë për shkak të angazhimeve të punës:

“Më pyeti nëse doja të dilnim. Unë isha beqare në atë kohë, doja, por absolutisht nuk e mendoja se ai mund të ishte djali i duhur për mua, nuk e di pse. Por mua më pëlqente, ai më pëlqente dhe më dukej një person shumë i ndershëm. Kështu që unë do t’i kisha thënë po, por oraret nuk na përputheshin dhe isha e tmerruar se mos më filmonin paparacët me të”.

Top Albania Radio shkruan se takimi i parë u zhvillua në shtator 2016 në një hotel në Milano për të mos u fotografuar nga paparacët:

“Po kthehesha nga Los Angeles, nuk kishim dëgjuar për njëri-tjetrin gjatë gjithë verës. Por ditën që po kthehesha ai më shkroi “Ferragni, më ke borxh një darkë”. Mendova se ai ishte i zgjuar dhe i vendosur dhe kështu thashë po. Në atë kohë nuk e kisha më apartamentin në Milano dhe po rrija në hotel, ndaj për të shmangur paparacët e ftoj për darkë në restorantin e hotelit”.

Pas atij takimi të parë influencuesja fluturoi drejt New York për ‘Javën e modës’, por gjithsesi vazhduan të shkruanin me njëri-tjetrin teksa u publikuan edhe fotot e para të të dyve bashkë. Por marrëdhënia u bë më intime me kalimin e kohës, siç u zbulua nga Fedez.

“Ferry dhe unë po prisnim të bënim hapin e madh. Fakti është se ne nuk mund ta bënim sepse unë shkova në një mision me UNICEF dhe më zbuluan këtë sëmundje. Kështu që gjatë gjithë javës ne thjesht folëm nuk u takuam”.

Më pas dyshja e njohur u bënë prindër për herë të parë në mars të 2018 duke mirëpritur në jetë djalin e tyre Leone. Më pas u martuan në një dasmë disaditore më 1 shtator të po atij viti dhe u bënë sërish prindër të një vjaze, Vittoria, në 2021.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING