Connect with us

Pinknews

Katër vite pas ‘One Kiss’, bashkohen Calvin Harris dhe Dua Lipa

Published

on

Katër vite pas suksesit të këngës “One Kiss”, Calvin Harris dhe Dua Lipa do të bashkojnë forcat për një duet të ri. Lajmin e ka konfirmuar vetë Calvin përmes një videoje në TikTok, duke zbuluar pak nga kënga. Sipas Pop Crave, kënga me titull “Potion” del këtë të premte.

Ndërkohë, thuhet gjithashtu se kënga përfshin dhe Young Thug. Me gjasë kënga do të jetë pjesë e albumit të ardhshëm të DJ-së Funk Wav Bounces Vol . 2 , vazhdimi i Funk Wav Bounces Vol 1 që u publikua në vitin 2017.

Calvin Harris and Dua Lipa To Drop New Track “Potions” | HYPEBEAST

Dua Lipa's “Lost In Your Light” Music Video: How to Get the Look | Billboard – Billboard

Pinknews

Don Xhoni arrestohet nga policia, ja arsyeja

Published

on

By

Reperi kosovar Xhonatan Isufi, i njohur si Don Xhoni është arrestuar sot nga Policia e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, i cili tha se reperit i është sekuestruar një revole.

“Sot rreth orës 15:15, në rrugën “Tahir Zajmi” në Prishtinë,  pas një kontrolli të detajuar të ushtruar ndaj një personi, policia ka arritur të gjejë dhe sekuestroj:  Një revole të tipit Zastava, kalibër 7.65 mm, si dhe gjashtë copë fishek, kalibër 7.65 mm”, tha Borovci.

22 vjeçari është  shoqëruar në stacionin policor, për tu proceduar më tej, konform rekomandimeve të prokurorit të shtetit.

Continue Reading

Pinknews

Dy mijë euro kremi, Erjola: Më mbajnë me lekë…

Published

on

By

Shpenzimet e mëdha të Erjola Doçit për produktet e kujdesit të fytyrës dhe trupit janë bërë teme diskutimesh në rrjetet sociale. Së fundmi në “Trotuar”, gazetari Ervin Kurti i bëri Erjolës pyetjen që tha se do të donin ta bënin dhe shikuesit.

“Njerëzit kur të kanë parë dhe të kanë dëgjuar, kanë thënë: kjo goca me çfarë pune merret që harxhon dy mijë euro në muaj, kur në Shqipëri ka krizë, nuk po them që ti duhet të vuash krizën ekonomike të shumë familjeve shqiptare. Por po të hysh në profilin tënd që është një profil public, ke një rrogë këtu në program.. por prapë njerëzit thonë çfarë pune bën kjo goca çfarë pune bën ose kush e mban që harxhon dy mijë euro në muaj”.

Moderatorja u përgjigj se të ardhurat i gjen nga puna e saj, familja, por dhe bashkëpunimet në rrjetet sociale.

“E para më mban Erjola (vetja), familja. E dyta, shkon një kosto aq, herë me bashkëpunime, herë pa bashkëpunime. Na bën tag-u dy mijë dhe e lemë me kaq, se unë nuk konsumohem shumë si imazh”.

Continue Reading

Pinknews

Enca: Duke e festuar jetën çdo ditë

Published

on

By

Pasi u bë zyrtarisht banore rezidente në Dubai, Enca ka filluar pushimet në Greqi.

Artistja është duke i shijuar temperaturat e larta që po mbizotërojnë duke u relaksuar në një nga resortet luksoze

 

Së fundi, ajo është shfaqur me poza mjaft provokuese nga vendi ku po qëndron.

“Duke e festuar jetën çdo ditë”, ka shkruar këngëtarja në mbishkrim derisa është shfaqur joshëse në bikini blu duke treguar linjat trupore bombastike.

Continue Reading

Pinknews

Antonela Berisha me…’Shih me sy e so për ty’

Published

on

By

Ajo rrëmben vëmendjen me çdo postim që bënë.

Duke qenë aktive Antonela numëron afro 500 mijë ndjekës në Instagram

Ish – banorja e Big Brother VIP, që bëri zë të zhurmshëm, poston imazhe të ndryshme nga përditshmëria dhe projektet derisa pranon mijëra pëlqime dhe komente pozitive.

Së fundi, në disa poza të reja ajo ka shkruar: “Shif me sy e so për ty”.

Continue Reading

Pinknews

Vipat e spektaklit nisin pushimet, Bora Zemani…

Published

on

By

Prezantuesja e njohur, Bora Zemani vazhdon të jetë në qendër sidomos vitin e fundit si një nga personazhet më të komentuara të botës së televizionit.

Së fundmi moderatorja e mirënjohur ka vendosur që të pushoj pak nga puna dhe obligimet, duke zgjedhur kështu që të relaksohet

Epo kush më mirë do t’i përmbush rehatinë shpirtërore në plazh se sa i biri i saj Arbori. Por, Bora nuk ka dhënë më shumë detaje se a po i shoqëron dikush tjetër në këto pushime.

Kujtojmë se së fundmi kanë qarkulluar foto dhe video të Borës me Donaldin në shoqërinë e njëri – tjetrit, duke u ribashkuar kështu pas një ndarjeje.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING