Sport

Kuqezinjtë ne avantazh me pikë te plota, Leao udhëheq Milanin ne krye te fitores

Pavarsisht për shkak të dëmtimeve të koronavirusit, Milan vazhdon të mbetet ne superformë, pasi në mbrëmjen e sotme shënoi fitoren e tretë radhazi në po kaq ndeshje të luajtura në sezonin e ri.

Kuqezinjtë ia dolën të fitojnë me rezultatin 3-0 kundra Spezias në futbollin Italian. E cila kjo ndeshje u vendos në pjesën e dytë pasi ato ia dolën te ruajnë portën e paprekur në 45 minutat e para në “San Siro”.

Leao zhbllokoi disavantazhin në minutën e 57, e cila kjo erdhi pas një egzekutimi nga ana e turkut Calhanoglu,  ndërsa Theo Hernandez ishte ai që shënoi golin e dytë duke udhëhequr Milanin në një fitore tjetër të rëndësishme për kuqezinjtë.

Por do të jetë pikërisht Leao i cili në minutën e 78 shënoi golin përfundimtar 3-0, duke e ngitur Milanin në krye te suksesit të futbollit Italian,  që pas 3 javësh ngjitet në krye të renditjes me 9 pikë të plota, po aq sa ka edhe Atalanta.