14/06/2021 , 2:20

Mbyllet numërimi edhe në Pukë, fiton PS

Në zgjedhjet e 25 Prillit, Puka ka votuar Partinë Socialiste. Në këtë qytet ka përfunduar numërimi i 20 kutive të votimit dhe PS ka fituar me 2820 vota, PD me 2216, ndërsa LSI 279 vota.

Ajo që bie në sy është fakti se 5914 fletë votimi kanë rezultuar të pavlefshme, një numër ky goxha i lartë.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin