04/06/2021 , 14:10

Ministri i jashtëm grek viziton Prishtinën në 4 qershor

Ministri i jashtëm grek Nikos Dendias do të vizitojë Prishtinën në datën 4 qershor, ku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Kurti dhe politikanë të lartë të Kosovës.

Në fikus të takimeve do të jetë dialogu Prishtinë Beograd si dhe rruga evropiane e Kosovës.

Dendias pritet se shpejti të vizitojë edhe Tiranën.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin