Connect with us

Sport

Në Itali e bëjnë të kryer, Paul Pogba rikthehet te Juventusi

Published

on

Sërish me parametra zero, këtë herë pas gjashtë vitesh dhe pasi kishin arkëtuar 105 milionë euro. Torino është habitati i Paul Pogba.

Mesfushori ka marrë oferta më të larta financiare, por në fund ka zgjedhur Juventusin ku do të jetë në qendër të projektit.

“La Gazzetta dello Sport” shkruan Pogba ka rënë dakord për një kontratë 3-vjeccare me klubin nga Torino.

Sport

Chelsea kontrat me sulmuesin e Manchester City

Published

on

By

Drejtuesit e “Chelsea” kanë rënë dakord për një kontratë me sulmuesin anglez të “Manchester City” Raheem Sterling.

Sipas Fabrizio Romano, klubi londinez është gati t’i bëjë një ofertë të re Manchester City në të ardhmen e afërt për transferimin e futbollistit 27-vjeçar anglez, kontrata e të cilit tashmë është rënë dakord. Vlen të theksohet se trajneri i bluve Thomas Tuchel personalisht insiston për nënshkrimin e Sterling.

Raheem Sterling bëri 30 paraqitje në ligë sezonin e kaluar me City, duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë pesë asistime.

Continue Reading

Sport

ZYRTARE/ Bale në një ekip të ri

Published

on

By

Gareth Bale është një lojtar i ri në Los Angeles Football Club, kështu që ai do të luajë sezonin e ardhshëm së bashku me Giorgio Chiellini.

Anësori uellsian, i cili pas pak ditësh do të lirohet nga Real Madridi, ka nënshkruar kontratë me klubin amerikan.

Njoftimi vjen nga i njëjti lojtar, i cili pozon me fanellën e klubit të tij të ri në rrjetet sociale, duke shkruar: “Shihemi së shpejti Los Angeles”. I njëjti klub më pas ri-tweetoi postimin, duke zyrtarizuar në mënyrë efektive marrëveshjen.

Continue Reading

Sport

Nejmar drejt Premier League/ish-trajneri krahëhapur…

Published

on

By

Neymar ka dalë jashtë planeve të PSG-së, që një vit para se t’i përfundojë kontrata, ka vendosur të shesë brazilianin, në mënyrë që të mos e humbë me parametra zero.

Madje për këtë kryeqytetasit francezë kanë ulur ndjeshëm edhe çmimin e kartonit të yllit Brazilian, duke shprehur gatishmërinë për ta shitur atë vetëm 50 milionë euro, ndonëse shpenzuan plot 222 të tilla për ta marrë nga Barcelona verën e 2016-ës.

Në të tillë situatë, duket se ka vendosur të përfitojë Chelsea, pasi pronari i ri, Tod Boehly ka kuptuar se mund të rritë ndjeshëm entuziazmin e tifozëve londinezë me afrimin e yllit Brazilian, i cili këtë merkato ka një vlerë prej lojtari të zakonshëm.

Bosi amerikan i bluve të Londrës ka marrë sugjerime pozitive nga Thomas Tuchel, i cili ka punuar me Neymar edhe te Paris Saint Germain, ndaj pritet që në ditët e ardhshme të prezantohet me një ofertë konkrete në zyrat e PSG-së.

Nga ana tjetër, vetë Neymar ka pranuar faktin se për t’u larguar nga PSG-ja, duket të ulë ndjeshëm edhe pagën e tij, ndaj është gati që në Londër të firmosë edhe për një shifër prej rreth 20 milionë eurosh në sezon./top channel

NTV Televizion

Continue Reading

Sport

Arsenal blen sulmuesin brazilian/Botman lë thatë Milanin…

Published

on

By

Gabriel Jesus është shumë pranë transferimit te Arsenal. Braziliani i programuar për të qenë ‘bomberi’ i Manchester City-t nuk bindi pas ikjes së Aguerro-s dhe për këtë arsye u ble Halaand, ndërsa tani gjasat janë të provojë një aventurë të re në Londër. Dy klubet kanë arritur marrëveshjen për 52 milionë euro, ndërsa ‘topçinjtë’ po punojnë për të gjetur një marrëveshje me futbollistin 25-vjeçar.

Sakaq Manchester City është përforcuar në mesfushë me lojatin e kombëtares angleze Kalvin Philips. Leeds ka pranuar ofertën e skuadrës së Guardiolës që kap totalin e 58 milionë eurove, ndërsa vetë 26-vjeçari ka refuzuar disa klube për Manchester City-n.

NTV Televizion
Continue Reading

Sport

Milani tenton rinovimin, Leao nuk pranon…

Published

on

By

Milani po tenton rinovimin e kontratës me Rafael Leaon, por ende nuk po vjen akordi mes palëve. Klubi kuqezi i ka ofruar agjentit të 23 vjeçarit një kontratë të re 4-vjeçare me një rritje page nga 1.5 milionë që futbollisti përfiton aktualisht në 4.5 milionë, ofertë që është refuzuar nga përfaqësuesi i futbollistit Zhorzh Mendes, i cili i ka kërkuar Milanit një pagë 6 milionë euro në sezon.

Presidenti i “Djallit”, Paolo Skaroni pak kohë më parë deklaroi se klubi do të zbatonte një politikë ku pagat e lojtarëve do të mbehesh në kontrollë duke tentuar të mos kalonin limitin e 5 milionëve në vitet në vijim, por rëndësia e lojtarit në skuadrën e drejtuar nga Stefano Pioli mund ta bindë numrin një të klubit të bëj një hap pas dhe të kënaqë pretendimet e Leaos për të arritur rinovimin me talentin portugez./joqalbania

NTV Televizion

 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING