Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 14ºC në 25°C dhe në zonat bregdetare nga 17°C në 26°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 09°C në 18°C dhe në zonat e ulëta nga 11°C në 22°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të Shqipërisë, Kosovës dhe botës:

Top Channel/

Related Posts

Kategorite

BIoscalin