17/06/2021 , 5:01

Njihuni me parashikimin e motit sot

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 09°C në 19°C, në zonat e ulëta nga 14ºC në 27°C dhe në zonat bregdetare nga 16°C në 28°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 08°C në 16°C dhe në zonat e ulëta nga 10°C në 20°C.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin