09/06/2021 , 18:59

Pandemia Covid – Greqia i dhuron Shqipërisë 20 mijë vaksina

TIRANË– Ambasada shqiptare në Greqi do ti dhurojë vendit tonë 20 mijë vaksina kundër COVID-19. Kjo u bë e ditur përmes një postimi në Facebook.

“Sipas deklaratës zyrtare së zëdhënëses së qeverisë greke znj. Aristotelia Peloni, Greqia fqinje do t’i dhurojë Shqipërisë 20.000 doza të vaksinës kundër Covid-19, siç bëjnë shumica e vendeve evropiane për fqinjët e tyre të afërt. Ecim përpara në bashkëpunimin mes dy vendeve dhe në projektet tona të përbashkëta. Faleminderit” mbyllet postimi i ambasadës shqiptare në Athinë.

20 mijë vaksina, Greqia do t’ia dhurojë edhe Maqedonisë së Veriut në luftën kundër COVID-19.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin