15/06/2021 , 22:02

PD-ja ngushton diferencën në mandate, ja ku ndodhi ndryshimi i votave

Partia Demokratike ka ngushtuar diferencën në mandate me Partinë Socialiste, ndërkohë që janë numëruar më shumë se gjysma e qendrave të votimit.

Deri më tani PS kryeson me 74 mandate, e ndjekur nga PD me 59 mandate, mandej vijnë LSI me 5 mandate, dhe PSD me 2 të tilla.

Demokratët kanë thelluar epërsinë në qarkun e Shkodrës ku kanë aktualisht 6 mandate, nga 5 që kishin pak orë më parë.

Gara është shumë e ngushtë në qarkun e Dibrës, ku PD ka mundësi që përmbysë rezultatin në orët në vijim.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin