Rama vizitë zyrtare në Hungari dhe Bullgari, rikthehet për shkarkimin e Metës

Kryeministri Edi Rama, pas vizitës në Ankara, është nisur ditën e sotme drejt Budapestit për një tjetër vizitë zyrtare.

 

Siç mësohet nga burime pranë kryeministrisë, në fokus të takimeve do të jetë integrimi europian i vendit dhe marrëdhëniet bilaterale mes dy shteteve. Ndërkohë ditën e nesërme, Rama do të jetë për një tjetër vizitë në Bullgari.

Kreu i qeverisë do të rikthehet në Tiranë ditën e mërkurë, para seancës plenare ku pritet të votohet edhe shkarkimi i presidentit Ilir Meta.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin