Rikthehet sonte Europa League/ Manchester United pret në gjysmëfinale Romën, Arsenal udhëton në Villareal

Sonte luhen dy  gjysmëfinalet e para të Europa League për këtë sezon. Manchester United pret Romën në ‘Old Trafford’ ndersa Arsenal nga ana tjetër luan në  transfertën e Villareal.

Edhe në Europa League ashtu si në Champions League dominojnë ekipet angleze të cilat janë dy për çdo kompeticion, kurse nga italianet prezente është vetëm Roma. Spanja përfaqësohet me Real Madrid dhe Villareal.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin