05/06/2021 , 12:47

Shisnin mina me telekomandë deri në 3 mijë euro copën, lihen në burg 3 durrsakët (Emrat)

Gjykata e Durrësit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për tre personat e arrestuar dy ditë më parë, pasi u kapën me mina me telekomandë.

Dy ditë më parë, Policia arrestoi shtetasit Ilir Alliu, drejtues mjeti, Edmond Bardhi dhe Bledar Çakalli, pasagjerë, të cilët po tentonin të shisnin disa mina me telekomandë.

Nga hetimet paraprake të policisë, rezultoi se këta shtetas do të shisnin disa mina me telekomandë në qytetin e Durrësit, kundrejt shumës 2500-3000 euro copa.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin