11/06/2021 , 0:30

Tottenham i vendos çmimin, për Kane ka refuzuar super ofertë të City

Harry Kane ka kërkuar largimin nga Tottenham dhe është në krye të listës së dëshirave të kampionëve të Manchester City.

Londinezët, sipas asaj që shkruan “The Sun”, i kanë vendosur çmimin goleadorit të Premier League.

175 milion euro pret të përfitojë Tottenham nga shitja e Kane dhe presidenti Daniel Levy do vetëm para, jo lojtarë të përfshirë në marrëveshje.

Manchester City raportohet se ka ofruar 70 milion euro dhe dy lojtarë, sulmuesit Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin