17/06/2021 , 1:49

U akuzuan si organizatorë të grevës, Gjykata liron dy kontrollorët e Rinasit

Dy kontrollorët e Rinasit, Muhin Mezini dhe Armando Fezga janë lënë në detyrim paraqitje nga Gjykata.

Ata u arrestuan në prill si organizatorë të grevës së Albcontrol në Rinas që bllokoi punën në aeroport.

Në fillim ata u lanë në arrest me burg, ndërsa tashmë nga arrest shtëpie ata janë lënë në detyrim paraqitje.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin