U kapën me 18 mijë paund, kush janë dy shqiptarët, korrierë droge që u arrestuan në Angli

Dy shqiptarë përfunduan në prangat e policisë angleze, pasi u kapën me një sasi paundësh, të siguruar nga trafiku i drogës.

Bëhet fjalë për Durim Myrton, 48 vjeç dhe Geni Dragoshin, 34 vjeç, të cilët ishin punësuar si korrierë, ndërkohë që ata u arrestuan në Raglan.

Mediat e huaja raportojnë se ata ishin duke u kthyer për në Uest Midlands pasi morën një pako parash në Cardiff të gjeneruar nga fabrikat e kanabisit. Mësohet se gjykata vendosi ndaj tyre masën e arrestit me burg,

Kujtojmë se në 2018-ën ata ishin dënuar për pastrim parash, vepër penale për të cilën ishin kishin bërë 12 muaj burg.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin