VOTAT/ Numërohen 47.6% të kutive në vend! Ngushtohet rezultati, bie sërish PS-ja, PD i afrohet 40%-shit!

TIRANË– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë përditësimin më të fundit të të dhënave, teksa kanë kaluar rreth 17 orë nga hapja e procesit të numërimit.

Në total janë numëruar 2512 kuti nga 5199, pra rreth 47.6%,  dhe rezultati vijon si më poshtë:

Partia Socialiste  48.82% ose 352,967vota.

Partia Demokratike 39.23 % ose 283,578 vota.

LSI 7.09 % ose 51,248 vota.

PSD 2.12% ose 15, 337vota në rang vendi.

Rezultati ka ndryshuar në favor të opozitës me një rritje të lehtë, pasi në orët para të mëngjesit PS ishte në avantazh, ndërsa aktualisht PD po i afrohet shifrës 40%.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin