Connect with us

Kronike

Vrasja e shqiptares në Itali, u qëllua me mjet të mprehtë në kokë (DALIN FOTOT)

Published

on

ITALI– Nevila Pjetri është dhunuar për vdekje. Shqiptarja e cila ishte punonjëse seksi, sipas mediave italiane është goditur me një send të fortë i cili i ka shkaktuar një vrimë të thellë pas veshit.

Dyshohet se trupi i shqiptares u fut në një makinë e më pas u braktis jo shumë larg shtratit të përroit Parmignola, në një zonë periferike dhe të pabanuar të Komunës së Sarzanës.

Ishin persona të rastësishëm ata që u përballën me trupin e pajetë e më pas lajmëruan policinë. Pjetri kishte të nxira në fytyrë, gërvishtje në krahë dhe në trup, gjysmë e zhveshur dhe e mbuluar me gjak.

Nevila Pjetri ishte e martuar me një shqiptar, me të cilin nuk kishin bërë fëmijë. Gjatë ditës që ajo punonte në një kamping përgjatë bregdetit, ndërsa ai me profesion është kopshtar. Sipas hetimeve, Nevila mbrëmjen e së shtunës ishte me disa shoqe prostituta në zonën e Sarzanës, aty dhe ku u mor nga një person i cili dyshohet se mund të jetë autori i vrasjes.

Lajmi ne perditesim

Nevila Pjetri dhe vendi ku u gjet e vrarë

Kjo është 35-vjeçarja, Nevila Pjetri, shqiptarja e cila u vra të dielën në Itali. Mediat italiane publikuan foton e gruas shqiptare, trupi i së cilës u gjet gjysmë i zhveshur në një përrua në Parmignola në Sarzara.

Nevlia Pjetri jetonte në Alteta, një fshat i vogël Massa, me bashkëshortin e saj, Leonardo Marku. Ata u martuan vitin e kaluar. Burri e mori vesh për vrasjen nga policia, kur i trokitën në derë mëngjesin e djeshëm. Ajo punonte zyrtarisht në një kamping përgjatë bregdetit, në Marina di Massa, ndërsa ai me profesion ishte kopshtar.

Është vështirë të gjesh një të përbashkët midis hetimeve të karabinierëve, të cilët dyshojnë se ajo ishte një prostitutë, dhe asaj që përshkruan bashkëshorti i saj.

‘Ajo doli nga shtëpia në orën 20.00 – tha ai – e prita gjithë mbrëmjen, nuk e kuptova pse nuk po kthehej. Më pas mbërritën karabinierët …’.- tha Leonardo zemërthyer: ‘E kam dashur shumë’.

Sipas dyshimeve të hetuesve (ende te pakonfirmuara), ajo fillimisht është rrahur dhe më pas është vrarë me një të shtënë me pistoletë kalibri të vogël, ose është goditur me ndonjë kaçavide në veshin e majtë. Hetuesit dyshojnë se vrasja nuk ka ndodhur në vendin ku u gjet kufoma.  Do të jetë autopsia që do të zbardhë përfundimisht shkaqet e vdekjes.

 

 

Kronike

Aksident i trefishtë, dy persona në gjendje të rëndë

Published

on

By

Një aksident rrugor ka ndodhur këtë pasdite në Lezhë. Mësohet se tre automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në aksin Lezhë-Laç, në afërsi të fshatit Markatomaj.

Nga të dhënat e para raportohet se janë plagosur tre persona, ku dy prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në aksident është përfshirë dhe një furgon mallrash, i cili pas përplasjes ka përfunduar jashtë rruge.

Continue Reading

Kronike

‘Plumbi i artë’, burgosen tetë miqtë e Nuredin Dumanit

Published

on

By

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në fuqi masën e arrestit me burg për miqtë e të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani.

Apeli i Posaçëm ka lënë në burg shtetasit Ilirian Feçi, Fatos Gosa (Tos Gosa), Elvis Koçi (Çaushllari), Adrian Uzuni, Altin Ndoci, Petrit Qoli, Agron Qoli, Gentian Sharra, të cilët u arrestuan pasi Nuredin Dumani u bë i penduar i drejtësisë dhe iu nxori emrat.

KOMUNIKIM PËR MEDIAN

Komunikohet në mënyrë të përmbledhur se, sot më datë 27.06.2022, në Gjykatën e Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, u shpall vendimi lidhur me çështjen nr. 24, datë 20.06.2022 regjistrimi, me objekt “ankim ndaj vendimit të caktimit të masës së sigurimit personal”, në ngarkim të personave nën hetim I.F., F.G. (T.G.), E.K. (Ç.), A.U., A.N., P.Q., A.Q., G.Sh., ku trupi gjykues monokratik i përbërë nga gjyqtarja Daniela Shirka, vendosi:
1. Miratimin e vendimit nr. 42, datë 17.05.2022 dhe vendimit nr. 48, datë 21.05.2022 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar për personat nën hetim F.G. (T.G.), E.K. (Ç.), A.U., A.N., P.Q., A.Q., G.Sh.
2. Miratimin e vendimit nr. 48, datë 21.05.2022 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar për personin nën hetim I.F.
3. Ndalimin e publikimit të vendimit në referim të nenit 103 të K.Pr.Penale.

Continue Reading

Kronike

Tragjedi e radhës, një fëmijë mbytet në lumin Drini i Zi

Published

on

By

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e së hënës në në fshatin Potgorcë të Maqellarës. Bëhet e ditur se rreth orës 14.10, një 15-vjeçar ka humbur jetën pasi e ka marrë rrjedha e lumit Drini i Zi ndërsa lahej.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Kujtojmë se thuajse në të njëjtën orë, një tjetër tragjedi ka ndodhur në Berat. Nënë e bir kanë humbur jetën pasi automjeti tip “Benz” me të cilin udhëtonin përfundoi në Osum.

Continue Reading

Kronike

Aksident i rëndë në Berat, humb jetën nëna dhe fëmija

Published

on

By

Shtetësja K.XH., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë. Sipas policisë aksidenti ka ndodhur rreth orës 14:00.

Ajo ka qenë bashkë me fëmijë e saj 6 vjeç në automjet. Për pasojë kanë humbur jetën nëna dhe fëmija gjashtë vjeç.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi-Rreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë.

Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

LAJMI NE PERDITESIM

Dëshmitarë nga vendi i ngjarjes thonë për NTV.AL se djali i mitur kishte vigon në dorë dhe dyshohet se kanë qenë në spital.

Sakaq, aksidente të ngjashme janë regjistruar të paktën edhe dy herë të tjera në Berat. Për shkak të mungesës së mbrojtëseve anësore makinat kanë përfunduar në lumin Osum.

LAJMI NE PERDITESIM

Klaudia Xhaferaj është nëna që humbi jetën bashkë me të birin mesditën e sotme në aksidentin tragjik në Berat.

Nënë e bir humbën jetën ditën e sotme, paso makina me të cilën po udhëtonin doli nga rruga dhe përfundoi në lumin Osum.

Continue Reading

Kronike

Sherri me lopata në Shëngjin, policia jep detaje

Published

on

By

Një konflikt i ndodhur në Shëngjin për shezlonget degradoi me përdorimin e lopatave ku më pas personat e përfshirë në sherr u përplasën fizikisht edhe me grushte.

Ishte Paris Deda i cili goditi Armando Markun me sende të forta (lopata), i cili pësoi dëmtime poshtë vetullës.

Sakaq policia ka dhënë detaje rreth sherrit të ndodhur, duke zbardhur ngjarjen.

Sipas policisë është shpallur në kërkimi 48-vjeçari Paris Deda pasi goditi 45-vjeçarin Armando Marku, banues në Shëngjin, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Gjithashtu, në lidhje me këtë konflikt, u referuan materialet procedurale në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit E. M., 41 vjeç (vëllai i shtetasit Armando Marku ), banues në Shëngjin, pasi ka goditur shtetasen E. D., 46 vjeçe, banuese në Tiranë.

 

Njoftimi i plotë:

Në vijim të informacionit paraprak për konfliktin e ndodhur ditën e djeshme, në Kune, Shëngjin, ju informojmë se:

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë, pas veprimeve hetimore, u bë zbardhja e plotë e dinamikës së këtij konflikti për motive pronësie, në të cilin u përfshinë shtetasit A.(P). D. dhe E. D. me shtetasit A. M. dhe E. M.

Në vijim të veprimeve procedurale u bë shpallja në kërkim e shtetasit A.(P). D., 48 vjeç, banues në Shëngjin, pasi ka goditur me sende të forta shtetasin A. M., 45 vjeç, banues në Shëngjin, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu, në lidhje me këtë konflikt, u referuan materialet procedurale në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit E. M., 41 vjeç (vëllai i shtetasit A. M.), banues në Shëngjin, pasi ka goditur shtetasen E. D., 46 vjeçe, banuese në Tiranë.

Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”, në ngarkim të shtetasit A.(P).D., dhe për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, në ngarkim të shtetasit E. M.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING