04/06/2021 , 15:06

Vuçiç i drejtohet popullit: Gati për të folur për kompromis me Kosovën, por kurrë për poshtërim

Serbia është gjithmonë e gatshme të diskutojë një zgjidhje kompromisi me Kosovën, por ajo kurrë nuk do të jetë e gatshme të diskutojë çdo lloj poshtërimi të Serbisë.

Kështu tha sot presidenti serb Aleksandar Vuçiq, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

Gjatë një adresimi para popullit serb, Vuçiq tha se dëshironte ta informonte publikun për situatën në Kosovë si dhe bisedimet me të dërguarin evropian Miroslav Lajçak dhe atë amerikan Matthew Palmer.

Related Posts

Kategorite

BIoscalin