Digital Clock
8:10:45

ZYRTARE/ Përfundon aventura tek Bolivar, Sadiku pranë rikthimin në Spanjë

Armando Sadiku nuk është më lojtar i skuadrës së Bolivarit dhe tashmë mbetet një lojtar i lirë. Ka zgjatur shumë pak aventura e tij me skuadrën e njohur nga Bolivia, rreth 6 muaj pas transferimit nga Erzurumspori.

Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi i Bolivarit me anë të një postimi në profilin e saj zyrtar në “Twitter” ku njoftojnë se kanë arritur akordin e prishjes së kontratës me sulmuesin e Kombëtares shqiptare.

Diku

Sipas asaj që raporton iberikja “El Desmarque”, 30-vjeçari elbasanas mund të vazhdojë karrierën e tij në Spanjë më konkretisht tek skuadra e Las Palmas, e cila militon në kategorinë e dytë spanjolle.

Sadiku në 15 ndeshje me Bolivarin, mundi të tundte rrjetën vetëm 2 herë.

PANORAMA

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist