Connect with us

Pinknews

Albana Osmani foli për një surprizë: Nuk bëhet fjalë për televizionin por për…

Published

on

Albana Osmani është larguar prej kohësh  nga televizioni për t’ju përkushtuar një projekti krejtësisht të veçantë. Moderatorja foli për një surprizë por nuk zbuloi nëse bëhej fjalë për një projekt televiziv apo diçka tjetër.

Së fundmi ajo ka qenë duke punuar për një libër, të cilin tashmë e ka publikuar.

Libri mban titullin “Çika në betejë me inteligjencën artificiale” dhe është publikuar ditën e djeshme. Albana ka publikuar disa fotografi nga ceremonia e promovimit të librit të saj të parë, ku shprehet tejet e lumtur për këtë sukses. Gjithashtu, ajo ka bërë me dije se brenda pak kohësh pritet të sjellë dhe versionin në anglisht të këtij libri.

“Libri sapo doli në internet, live në faqen zyrtare albana-osmani.com dhe mund të porositet globalisht nga tani nga çdo vend i botës. Përveç fizikisht në libraritë në Shqipëri: Adrion, Bukinist, Bookland, dhe shumë biblioteka të tjera që ju bëni njoftoj në ditet në vazhdim. Si dhe në Kosovë në libraritë e Dukagjin. (Versioni anglisht i librit do teë vije në pak dite kohe, me të gjitha detajet të cilat do t’i bëj publike).”, ka shkruar moderatorja.

Pinknews

Xhensila Myrtezaj shkëlqen me këtë pamje

Published

on

By

Xhensila Myrtezaj ka postuar disa imazhe të reja në llogarinë e saj në Instagram, ku përmes tyre bie në sy grimi i saj.

Grimin ia kishin realizuar bashkëpunëtorët e saj prej vitesh Kaci dhe Sellma, të cilët bëjnë mrekulli në fytyrën dhe flokët e saj, shkruan”Kosovarja”.


Dukej e mrekullueshme me këtë grim, e pastër dhe jo shumë e rënduar.

Pak sa vërehej edhe veshja e saj shkonte shumë me grim.

Continue Reading

Pinknews

Fifi flet për njohjen me Adisin dhe si e bëri për vete

Published

on

By

Që një kohë tani, Fifi po jeton ditën më të bukura të dashurisë me Adis Patushin.

Çifti konfirmoi lidhjen e tyre shumë shpejt pasi Fifi përfundoi udhëtimin e saj brenda shtëpisë më të famshme “Big Brother VIP”.

Këngëtarja foli për njohjen me Adisin, takimin e parë si dhe për fillimet e njohjes së tyre.

Në videon më poshtë përpos kësaj, i kuptoni edhe shumë gjëra të tjera të cilat mbase s’i keni dëgjuar kurrë më parë. /Prive.al

 

 

Continue Reading

Pinknews

Klaudia ndan foto nga Kreta, ndjekësit: Sa lek more

Published

on

By

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa jeton prej disa vitesh në Itali. Ajo atje po zhvillon karrierën si koreografe.

Ndërkohë që mes vrullit të madh të punës, Klaudia duket se e ka gjetur kohën edhe për pushime. Ajo po relaksohet në Kretë dhe nuk ka nguruar të ndajë në Instagram disa foto.

“Nga Kreta me dashuri”, ka shkruar balerina krahas imazheve në bregun e detit.

Mirëpo, duket se këto foto nuk janë pritur mirë nga të gjithë, pasi ka pasur edhe ndjekës, të cilët e ka paragjykuar Klaudian se pse ka zgjedhur Greqinë.

Madje, njëri prej tyre gjithë mllëf e ka konsideruar spiune greke.

“Anti-shqiptare spiune grekut. Sa leke more nga grekët”, ka shkruar ai. Ndërsa, Klaudia ka vendosur të mos shqetësohet për fjalët, duke vijuar pushimet e qetë.

Continue Reading

Pinknews

Diplo flet për artistët kosovarë

Published

on

By

DJ i njohur Diplo pati fjalë të mëdha për artistët kosovarë.

Me të arritur në tokën e Kosovës, nga avioni ai shkroi: ‘Mirësevini në tokën magjike të yjeve të popit’.

Artisti me famë botërore do të performojë sonte në Sunnt Hill Festival.

Festivali ka natën e fundit dhe si të tjerat, do të jetë magjike./Prive.al

Continue Reading

Pinknews

Einxhel fotografohet me barkun e rrumbullakosur

Published

on

By

Është publikuar fotoja e parë e Einxhel shtatzënë.

Vipat e Bllokut kanë kapur ish-banoren e Big Brother me të dashurin e saj Dj Dagz teksa ishin duke ecur rrugëve të Prishtinës.

Prive ka raportuar për shtatzëninë e saj madje ka zbuluar se është rreth javës së 16-të.

Deri tani, çifti s’ka publikuar asgjë madje as nuk kanë komentuar rreth lajmit./Prive.al

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING