Connect with us

Foto lajm

Natyra është farmaceutika më e madhe për shëndetin tonë fizik dhe psikologjik.

Published

on

Natyra 🍂 🦋është farmaceutika më e madhe për shëndetin tonë fizik dhe psikologjik.

Bota

FOTOT që po thyen rrjetin/ Tmerr! Viktimat e sulmit rus, dalin gjithë gjak nga shtëpitë

Published

on

By

UKRAINË– Trupat ruse kanë bombarduar një kompleks apartamentesh në Chuhuiv, pranë Kharkiv duke shënuar edhe viktimat e para në radhët e civilëve. Pamjet e para nga Ukraina janë shokuese, edhe pse të dhënat nuk janë të plota.

Continue Reading

Foto lajm

Bota në fotografitë e javës

Published

on

By

Një fotografi ndonjëherë vlen më shumë sesa shumë fjalë, ndërsa një shkrepje e shndërron momentin në të përjetshëm.

Më poshtë do të shohim disa prej fotografive më interesante të javës nga e gjithë bota.

Qindra emigrantë në “luftë” me të ftohtin, në kufirin Bjellorusi-Poloni, me shpresën për të kaluar në BE

Njerëzit presin të afërmit pas mbërritjes nga një fluturim me British Airëays në Aeroportin Ndërkombëtar JFK të Nju Jorkut.

Pelikanët të Bardhë të mbldhur në një rezervuar uji në Mishmar Hasharon, Izrael.

Një djalë nga Sri Lanka ecën me qenin e tij përgjatë një rruge të zhytur në ujë pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve në një periferi të Kolombos, e cila ka vrarë të paktën 25 njerëz dhe ka detyruar mijëra të tjerë të lëvizin drejt një vendi sigurt.

Njerëzit në Buenos Aires festojnë Paradën e 30-të të Krenarisë së qytetit, e cila, pas 1 viti, pasi në 2020 u bë online.

Lule të kuq në Shtëpinë e Operas në Sidnei, në Australi, për t përkujtuar 103 vitet nga Armëpushimi që i dha fund Luftës së Parë Botërore.

Një aktiviste e re teksa proteston për ndryshime klimatike jashtë samitit COP26 në Glasgow.

Continue Reading

Foto lajm

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para seancës parlamentare

Published

on

By

Mbërritja e deputetëve në ambientet e parlamentit edhe ditën e sotme nuk ka kaluar pa tërhequr vëmendje. Në veshjet e tyre kanë dominuar kostumet serioze dhe ngjyra e zezë.

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Continue Reading

Foto lajm

NASA…me bazë në Surrel! Rama hap tenderin e Rrugës së Qumështit (PERLAT E RRJETIT)

Published

on

By

Kryeministri Edi Rama deklaroi para disa ditësh se përparimi i Shqipërisë do të arrijë edhe në nivelet hapësinore. Rama paralajmëroi se brenda vitit të ardhshëm do të ngrejë në hapësirë dy satelitë, duke u vendosur edhe emrat. Kjo deklaratë ka zgjuar shumë reagime në rrjet e nuk kanë munguar as fotot satirike apo dhe meme-t për të përshendetur këtë premtim të Kryeministrit.

Continue Reading

Foto lajm

FOTO-GALERI/ Me tepsi, lugë dhe pankarta në duar qytetarët dalin para kryeministrisë në protestë

Published

on

By

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING