Connect with us

Pinknews

Tolgahan tregon si i thërret me përkëdheli Efehanit në shqip dhe na kënaqi zemrat

Published

on

Aktori turk Tolgahan Sayisman dhe bukuroshja shqiptare Almeda Abazi janë duke jetuar ditët më të bukura që kur vogëlushi i tyre, Efehan erdhi në jetë. Çifti nuk i ka kursyer fotot me të voglin duke postuar shpesh foto e video nga përditshmëria e tyre e duke na treguar se Efehan po rritet çdo ditë. Mbrëmjen e sotme Tolgahan ka postuar një foto ku shfaqet me të birin dhe zbulon se me përkëdheli e thërret atë në shqip “Klysh tigri”. Aktori tregon se i vogli pasi hëngri ushqim, i tha Almedës se do të shihte të atin në televizor, pasi çdo të mëkurë mbrëmje në ekranin turk transmetohet seriali “Seref Sozu”, ku Tolga ka rol kryesor. “Mama hëngra, tani do shoh babin-tha ky klysh tigri”, shkruan Tolgahan krah fotos së postuar. “Do ju ha të dyve, tigrat e mi”, komenton Almeda./revistawho.com

Pinknews

Zbulohet e dashura e Pique, ngjashmëri me Shakirën

Published

on

By

Gerard Pique dhe Shakira vijojnë të jenë ende shumë të komentuar që pas skandalit të tradhtisë nga ana e futbollistit. Mirëpo, së fundmi mediat botërore kanë zbuluar të dashurën e tij të re.

Shumë po thonë që ajo ka një ngjashmëri të madhe me Shakirën. Po juve, a po ju duket kështu?

Jo vetëm kaq por “The Sun”, ka zbuluar dhe identitetin e vajzës. Ajo quhet Clara Chia Marti dhe është 23-vjeç.

Raportohet se ajo ka fshirë edhe rrjetet sociale që në momentin kur emri i saj nisi të lakohej në media.

E dashura e re e Pique është bionde, me flokë të gjatë dhe me tipare thuajse të ngjashme me këngëtaren e njohur, Shakira.

Mirëpo, një burim për “The Sun” ka bërë me dije se Pique dhe 23-vjeçarja janë bashkë prej disa muajsh.

“Gerard dhe Clara janë takuar me njëri-tjetrin për muaj të tërë”, ka thënë burimi anonim.

“Ajo është një studente që punon edhe për të në zyrën e tij, duke organizuar evente”.

“Ata kanë heshtur për marrëdhënien e tyre, por të gjithë ata rreth tyre e dinë se çfarë po ndodh”, vijon më tej burimi.

Ndarja e Gerard Pique dhe Shakira nuk ka kaluar pa u vënë re pasi ata i dhanë fund lidhjes së tyre 12-vjeçare në qershor dhe dyshja kanë dominuar titujt e mediave që atëherë.

Pasojat e ndarjes ishin të mëdha, veçanërisht lidhur me çështjen e kujdestarisë së fëmijëve të tyre Sasha dhe Milan. Megjithatë, ata kanë gjetur një marrëveshje të përkohshme që do të jetë në fuqi për muajin gusht.

Beteja ligjore do të vazhdojë për të përcaktuar se kush do e fitojë kujdestarinë e përhershme të fëmijëve.

Continue Reading

Pinknews

‘Alpha Show’ vitin tjetër jo vetëm në Tiranë, por edhe…

Published

on

By

14 gushti solli në Tiranë një mega spektakël, ashtu siç edhe pritej.

“Alpha Shou” nga Noizy ishte definitivisht, tjetër nivel.

E për të gjithë ata që shijuan spektaklin, e për të tjerë në kryeqendrat shqiptare që s’mund të ishin të pranishëm, ka lajme të mira!

Gjithmonë në kërkim të niveleve të reja, lideri i OTR, do ta sjellë jo veç  në Tiranë por edhe në Prishtinë dhe Shkup.

Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale.

Ky organizim do bëhet i përvitshëm dhe mesa duket jo veç në njërën nga kryeqendrat shqiptare! Magjinë e këtij mega spektakli do ta ndjejnë edhe Kosova dhe Maqedonia Veriore.

Tutje, sot Noizy ka paralajmëruar edhe duet me Dudën pas shumë kohësh. /Prive.al

Continue Reading

Pinknews

Capital T publikon çmendurinë që fansja ka bërë për të

Published

on

By

Capital T është nga rep artistët më të pëlqyer shqiptarë.

Një fanse e tij i ka bërë një dhuratë të përjetshme reperit duke realizuar një tatuazh ku paraqet titullin e albumit më të fundit “Heart Broken Kids”.

Këtë e ka zbuluar vetë artisti me anë të një Instastory ku ka zbuluar se e ka takuar fansen e tij në koncertin më të fundit në Korçë.

Ndryshe artisti mbetet aktiv me koncerte e mbrëmje muzikore brenda dhe jashtë vendit.

Projekti i tij i fundit erdhi në bashkëpunim me këngëtaren e njohur Anxhela Peristerin dhe Mandi Nishtullën dhe titullohet ‘Habibi’.

Continue Reading

Pinknews

Megi Pojani: Cicat e mia meritojnë vlerësime…

Published

on

By

Vajza shqiptare Megi Pojani është një nga influencueset më të komentuara në mediat rozë.

Ajo bën bujë për fotot e saj bombastike ku nxjerr sheshit gjoksin dhe të pasmet e saj.

Vajza e përfolur e botës rozë ka publikuar një fotografi në Instastory ku pozon me një këmishë të hapur ku nxjerr gjoksin.

E duke rpovokuar, megi shton se gjoksi i saj është perfekt dhe se meriton çertifikatë vlerësimi.

“Mendoj se gjoksi im është perfekt dhe meriton minimalisht një certifikatë vlerësimi”.

foto galeri

Continue Reading

Pinknews

Monika sapo na tregoi gjininë e bebes së Einxhel dhe Dagz

Published

on

By

Monika Lubonja ka folur pas bërjes publik të lajmit që Einxhel është në pritje të ëmbël.

 

Ajo ka ndarë video brenda shtëpisë kur i thoshte Einxhelit se me Dagzin do t’i dalë një fëmijë shunë i bukur.

“Eh e para që ta thashë për bebin, s’kishte nevojë për mbushje mendje. I kisha shumë të qarta gjërat për ty. Kaq kisha tani për tani. Më vonë do të vi të të marr nuse nga ana e Dagz. Do jem krushke nga Prishtina” – ka deklaruar ajo.

Në një postim të dytë ajo ka folur për gjininë e bebes.

“Dhe jam e bindur që po vjen princesha juaj por edhe e jona” – ka deklaruar Monika duke aluduar në vajzë.

Parandjenjë apo informacion? Do e dëshmojë koha a do jetë sërish e saktë.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING