Connect with us

Pinknews

“Artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave” Enrique Iglesias/ rrëmben çmimin në ceremonin e “2020 Billboard Latin Music Awards”.

Published

on

Këngëtari i njohur Enrique Iglesias, do të nderohet me çmimin “Artisti më i mirë latin i të gjitha kohërave” në edicionin e sivjetme të ceremonisë “2020 Billboard Latin Music Awards”.

Shpërblimin, këngëtari do ta pranojë më 21 tetor në qendrën “BB&T Center” në Florida.

Muzika e Iglesias është shkarkuar 19 miliardë herë në platformat muzikore, si dhe videoklipet e artistit kanë arritur t’i marrin rreth 17 miliardë klikime.

Iglesias e kishte pranuar se një ditë dëshiron të ndalojë së realizuari turne dhe të fokusohet në familjen e tij. Këngëtari i njohur spanjoll tre fëmijë, Lucy, Nicholas dhe Marym, me partneren e tij prej 19 vjetësh, Anna Kournikova.

Mbi 10 milionë njerëz i kanë ndjekur koncertet e këngëtarit anembanë botës, derisa Iglesias pritet ta fillojë turneun e tij të radhës në vitin 2021 si i fundit turne.

Pinknews

Adriana: Nuk di të bëj politikë, di të ndihmoj njerëz

Published

on

By

Aktorja dhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, ka pozuar së fundmi për kopertinën e revistës ‘Class’.

Me këtë rast ka dhënë një intervistë, ku ka folur më shumë për jetën, karrierën dhe tashmë për hyrjen në politikë.

Ajo është pyetur se për cilën arsye do ta linte pas karrierën dhe politikën, duke thënë për një shtëpi në mal, për natyrën apo për një qetësi.

Më pas, nëna e katër fëmijëve është pyetur nëse ka menduar ta lë politikën ndonjë ditë.


“Unë nuk di të bëj politikë. Unë di të ndihmoj njerëz, të dëgjoj ankesat dhe kërkesat e tyre. Pastaj, insistoj për ato gjëra, por nuk është që nuk kam bërë asgjë. Jam shumë e fokusuar tek dhuna në familje, tek fëmijët e sëmurë, tek komuniteti artistik, por mos u habitni që jam e re në këtë rreth”, ka thënë 42-vjeçarja.

“Fillimisht, më është dashur t’i mësoj disa terma që nuk i kam ditur e dalëngadalë kam bërë edhe punë të mira. Për momentin nuk kam menduar ta lë, të ardhmen nuk e di, aty vendos populli”, vazhdoi më tej biondja.

Adriana kohëve të fundit ka qenë më e komentuar edhe për shkak të stilit dhe paraqitjeve në Kuvend.

Continue Reading

Pinknews

Arta Nitaj përfshihet në disa skandale

Published

on

By

Doli nga hiç, por tani konsiderohet si një nga femrat më të përfolura në vend, shkruan “Kosovarja”.

Pejania e bukur është kudo në medien rozë. Arta, tashmë është një nga femrat që deshëm apo s’deshëm, nuk kemi ku ti ikim.

Ajo, përflitet edhe për skandale, por çdo shkronjë që shkruhet për të, e marketon më shumë.

Arta Nitaj disa herë është përfshirë në skandale, por bëhet sikur s’ja ndjen. Ndërkohë, flitet se persona të caktuar kanë video incizime të tjera të blogeres.

Continue Reading

Pinknews

Dua pushimet në Shqipëri i shijon në këtë mënyrë

Published

on

By

Ajo dokumenton një pjesë të madhe të jetës së saj në rrjetet sociale.

Dua Lipa, u shfaq tërësisht pa grim me një palë bikini blu ndërsa shihej duke ngrënë shalqi me piper.

Përmes videos në InstaStory, ajo dukej në formë të mirë derisa po shijonte shijen e veçantë.

Videoja e shkurtër tregon Duan duke i vënë erëza të përziera shalqirit përpara se të shikonte kamerën.

 

Continue Reading

Pinknews

Morena Taraku në kërkim të ‘Aladinit’

Published

on

By

Morena Taraku është mjaftë aktive në rrjetet sociale ku poston imazhe të ndryshme

Së fundmi ajo është shfaqur mjaftë elegante në një fustan të shkurtër që i theksonte linjat trupore.

Fotografitë e postuara për ndjekësit ajo i ka bashkangjitur edhe me një mbishkrim mjaftë interesant, shkruan “Kosovarja”.

“Kërkim për aladinin”, ka shkruar ajo derisa pranoi pëlqime dhe komente pozitive.

 

Continue Reading

Pinknews

‘Nuk jetoj pa ty’, Beatrix i dedikton këto fjalë…

Published

on

By

Artistja shqiptare, Beatrix Ramosaj shpesh herë në intervista të ndryshme ka treguar se është e lidhur me qenushen e saj.

E sot qeni i këngëtares feston ditëlindjen dhe Trixa me anë të një postimi në Instagram bëri një urim të veçantë për ditëlindjen e qenushes.

Ajo tha se nuk mund ta imagjinonte jetën pa të dhe se është shumë më fat.

“Urime ditëlindjen për gjithë botën time. Dashuria ime, mikesha më e mirë, personi im. Të dua Bella, je dritë e syve të mi. Gjithmonë në anën time. Gjashtë vite më parë Bella erdhi në jetën time dhe ma ndryshoi jetën për të mirë. Nuk mund ta imagjinoj veten pa të. Jam shumë me fat”, shkroi artistja.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING