Connect with us

Foto lajm

Horoskopi ditor, e mërkurë 7 tetor 2020

Published

on

Dashi
Takime të reja parashikohen në dashuri, ndaj mos i nënvlerësoni. Do ju duhet që të zgjidhni edhe një problem në raportin në çift. Ndërsa në punë, parashikohet që të ketë ndryshime. Bëni kujdes ndaj paqëndrueshmërisë.

Demi
Venusi ka ndikim mjaft të favorshëm për shenjën tuaj, ndërkohë që nuk do të mungojnë lajmet e mira në dashuri. Ata që bëjnë punë të pavarura do të jenë të përhumbur në mendime, ndërsa të rinjtë do të angazhohen me punë të pjesshme.

Binjakët
Venusi do të ketë ndikim të kundërt në shenjën tuaj, ku mund të përballeni me probleme në dashuri. Ndërsa në punë, do të ketë lajme pozitive. Nëse duhet të nisni një punë të re, mos u dekurajoni, pasi ka ardhur momenti i duhur.

Gaforrja
Në dashuri do të përballeni me të papritura, sidomos nëse jeni vetëm. Ndërsa sa i takon punës, do i keni idetë e qarta. Gjërat do të ecin shumë më mirë.

Luani
Me njeriun e duhur në krahë do të keni mundësi që të bëni projekte të mëdha në javët në vijim. Ndërsa në punë, nëse keni një aktivitet tuajin, do të ndjeni nevojën për të nisur diçka të re, por nuk i keni paratë. Nëse jeni të punësuar, jeni të mërzitur, për shkak se jeni ndjerë të lënë mënjanë.

Virgjëresha

Hëna do të ketë ndikim të kundërt, por Venusi do të jetë në favorin tuaj. Situata në dashuri, paraqitet disi konfuze. Ndërsa në punë do të ndiheni të lodhur dhe të stresuar.

Peshorja
Nëse nuk jeni në një lidhje, ndiqni zemrën tuaj dhe lëreni veten të lirë. Ju pret një periudhë disi e vështirë, shkruan noa.al. Ndërsa në punë, nuk do të mungojnë idetë e mira.

Akrepi
Nëse doni që ti shprehni ndjenjat një personi që de doni, bëjeni brenda javës, pasi është periudhë mjaft e favorshme. Në punë, kjo është periudhë e favorshme, për të gjithë ata që nuk kanë vepruar në këtë periudhë.

Shigjetari
Ju pret një ditë e favorshme në dashuri, por Hënën do e keni kundër. Mundohuni që të tregoheni të kujdesshëm. Sa i takon punës, do të keni ide ekstravagante dhe duhet të përqendroheni në projekte të reja.

Bricjapi
Në dashuri ka diçka që nuk shkon, ndaj mundohuni që të mos debatoni për probleme që kanë të bëjnë me paratë. Yjet do të jenë në anën tuaj dhe shumë shpejtë projekte profesionale, mund të marrin jetë.

Ujori
Hëna do të ketë ndikim të favorshëm në shenjën tuaj, ndaj mundohuni që ta jetoni dashurinë qetësisht. Në punë, jeni të lodhur nga të bërit gjithmonë të njëjtat gjëra, ndaj ka ardhur momenti për të ndryshuar.

Peshqit
Ju presin ditë të vështira në dashuri, ndaj mundohuni që të bëni durim. Në punë, ju duhet të zgjidhni disa probleme. Punët e pavarura, do të avancojnë përpara.

Bota

FOTOT që po thyen rrjetin/ Tmerr! Viktimat e sulmit rus, dalin gjithë gjak nga shtëpitë

Published

on

By

UKRAINË– Trupat ruse kanë bombarduar një kompleks apartamentesh në Chuhuiv, pranë Kharkiv duke shënuar edhe viktimat e para në radhët e civilëve. Pamjet e para nga Ukraina janë shokuese, edhe pse të dhënat nuk janë të plota.

Continue Reading

Foto lajm

Bota në fotografitë e javës

Published

on

By

Një fotografi ndonjëherë vlen më shumë sesa shumë fjalë, ndërsa një shkrepje e shndërron momentin në të përjetshëm.

Më poshtë do të shohim disa prej fotografive më interesante të javës nga e gjithë bota.

Qindra emigrantë në “luftë” me të ftohtin, në kufirin Bjellorusi-Poloni, me shpresën për të kaluar në BE

Njerëzit presin të afërmit pas mbërritjes nga një fluturim me British Airëays në Aeroportin Ndërkombëtar JFK të Nju Jorkut.

Pelikanët të Bardhë të mbldhur në një rezervuar uji në Mishmar Hasharon, Izrael.

Një djalë nga Sri Lanka ecën me qenin e tij përgjatë një rruge të zhytur në ujë pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve në një periferi të Kolombos, e cila ka vrarë të paktën 25 njerëz dhe ka detyruar mijëra të tjerë të lëvizin drejt një vendi sigurt.

Njerëzit në Buenos Aires festojnë Paradën e 30-të të Krenarisë së qytetit, e cila, pas 1 viti, pasi në 2020 u bë online.

Lule të kuq në Shtëpinë e Operas në Sidnei, në Australi, për t përkujtuar 103 vitet nga Armëpushimi që i dha fund Luftës së Parë Botërore.

Një aktiviste e re teksa proteston për ndryshime klimatike jashtë samitit COP26 në Glasgow.

Continue Reading

Foto lajm

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para seancës parlamentare

Published

on

By

Mbërritja e deputetëve në ambientet e parlamentit edhe ditën e sotme nuk ka kaluar pa tërhequr vëmendje. Në veshjet e tyre kanë dominuar kostumet serioze dhe ngjyra e zezë.

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Continue Reading

Foto lajm

NASA…me bazë në Surrel! Rama hap tenderin e Rrugës së Qumështit (PERLAT E RRJETIT)

Published

on

By

Kryeministri Edi Rama deklaroi para disa ditësh se përparimi i Shqipërisë do të arrijë edhe në nivelet hapësinore. Rama paralajmëroi se brenda vitit të ardhshëm do të ngrejë në hapësirë dy satelitë, duke u vendosur edhe emrat. Kjo deklaratë ka zgjuar shumë reagime në rrjet e nuk kanë munguar as fotot satirike apo dhe meme-t për të përshendetur këtë premtim të Kryeministrit.

Continue Reading

Foto lajm

FOTO-GALERI/ Me tepsi, lugë dhe pankarta në duar qytetarët dalin para kryeministrisë në protestë

Published

on

By

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING