Connect with us

Pinknews

Ç’veshën yjet në Billboard Music Awards 2020?

Published

on

Yje të shumtë të muzikës u mblodhën mbrëmjen e kaluar në Teatrin Dolby në Los Angeles, për një nga eventet më të rëndësishme të muzikës – ndarjen e çmimeve Billboard Music. Si çdo spektakël tjetër të zhvilluar këtë vit, edhe Billboard u mbajt ndryshe, pa publik, pa duartrokitje dhe pa emocionin që të jep audienca, por nuk mungoi shkëlqimi i tapetit të kuq dhe veshjet rrëzëllitëse të artistëve të pranishëm.

Si u veshën të famshmit në Billboard Music Awards 2020? Nëse e humbët spektaklin, hidhuni një sy fotove më poshtë

Alicia Keys

Billie Eilish

Kelly Clarkson, e cila ndërroi disa veshje

John Legend

SIA

Pinknews

Victoria në telashe serioze,… milionë dollarë borxh

Published

on

By

Nuk ka dyshim se një nga çiftet e famshëm më të njohur në botë është ai i formuar nga ish-futbollisti David Beckham dhe gruaja e tij Victoria Beckham.

David dhe Victoria Beckham janë ende një çift i fuqishëm, të dy kanë ndikim në sipërmarrjet e biznesit.

Mirëpo, duket se një nga bizneset në të cilin Victoria ka investuar më shumë, nuk po arrin rezultatet e dëshiruara.

Kompania e veshjeve të Victoria Beckham është në numra të kuq për shkak të një shume të madhe parash.

Sipas tabloidit britanik The Mirror, kompania e krijuar nga këngëtarja e veshjeve të nivelit të lartë ka borxhe që shkojnë në 64 milionë dollarë.

Gazeta ilustron se shumë nga linjat e veshjeve të Victoria Beckham dhe biznesi i ri që ajo ndërmori në lidhje me grimin pati humbje në 2020 prej 7.8 milionë dollarësh.

Dy vjet më parë, Victoria Beckham humbi 15.6 milionë dollarë.

Sipas The Mirror, 34 milionë dollarë të borxhit lidhen me paratë që u detyrohen kompanive të tjera që lidhen me ndërmarrje të ndryshme tregtare të familjes Beckham.

Një zëdhënës i biznesit të Victoria Beckham dha fakte të brendshme për situatën financiare të kompanisë.

Grupi Victoria Beckham Holdings ra me 6% dhe fajësoi këtë rënie në efektet e pandemisë globale të COVID 19. / Prive.al

Continue Reading

Pinknews

Einxhel dhe Dagz do të bëhen prindër, komenti i PM merr vëmendjen

Published

on

By

Pas shumë spekulimesh çifti Einxhel dhe Dagz konfirmuan se po bëhen prindër për herë të parë.

Ka qenë moderatorja Shkira që postoi një video derisa e zbulon barkun e  rrumbullakosur nën përqafimin e DJ kosovar.

Derisa dyshja morën urime të shumta nga miqtë e tyre në Instagram, ky ishte reagimi i Dj Pm, shkruan “Kosovarja”.

“Po bona axhi PM tash, urime urime”, kishte shkruar ai në koment derisa shkrimin e  kishte bashkangjitur me zemra të kuqe dashurie.

 

Continue Reading

Pinknews

10-vjeçarja bëhet modelja më e re trans që ka sfiluar…

Published

on

By

Një vajzë transgjinore e quajtur Noella është bërë modelja trans më e vogël në moshë që ka sfiluar në pasarelë në Javën e Modës në New York. Noella bëri daljen e saj në sfilatën për Mel Atkinson, i cili është stilisti i kompanisë Trans Clothing.

Ndihem mirë që tashmë po i frymëzoj fëmijët trans të jenë vetvetja‘,- tha 10-vjeçarja.

Prindërit e Noella-s thanë se janë jashtëzakonisht krenarë për vajzën e tyre, e cila po frymëzon të tjerët.

Noella me të vërtetë nuk nervozohet ose trembet nga asgjë. Ajo është një profesioniste e vogël!  Ajo ishte shumë e emocionuar për të zbritur në pasarelë, e emocionuar për të parë të gjithë njerëzit dhe kamerat. Ajo di saktësisht se si të punojë në një turmë. Ne jemi shumë krenarë për Noellan që është fëmija i parë trans në Javën e Modës në New York, ne jemi të mahnitur me besimin dhe vendosmërinë e saj’,– tha nëna e vajzës.

Noella u përshkrua si një vogëlushe që refuzonte të vishte rrobat që prindërit e saj u përpoqën t’i vishnin. Por gjithçka ndryshoi për të kur Noella hyri në terapi në moshën 4-vjeçare dhe tha se ishte vajzë.

Prindërit e Noella mendojnë se ajo është shumë e vogël për të filluar tranzicionin mjekësor, por po e mbështesin atë në tranzicionin social dhe ndërkohë po eksplorojnë identitetin e saj. Nëna e 10-vjeçares tha se Noella ishte shumë e pakënaqur duke u perceptuar si djalë. Ajo tregon se Noelle nuk pranonte të vishte rroba djemsh dhe urrente çdo gjë mashkullore.

Në moshën 7-vjeçare, Noella filloi të modelonte në pasarela, kohë kur ndryshoi ligjërisht emrin e saj./tvklan.al/

Continue Reading

Pinknews

Noizy tregon shifrën e ‘çmendur’ që ka shpenzuar për ‘Alpha Show’

Published

on

By

Noizy e cilësoi një ëndërr të bërë realitet koncertin ‘Alpha Show’, ku u shitën mbi 18 mijë bileta duke tejkaluar çdo event tjetër.

Në një intervistë për Euronews Albania, reperi i njohur tha se kostoja e koncertit ku ai ishte i vetmi sponsor gjeneral ishte mbi gjysmë milioni euro. Këtë shifër, siç tha këngëtari, e kishte vendosur që nga fillimi, pavarësisht si do shkonte.

Ishte një shifër mbi gjysmë milionë euro, isha sponsor gjeneral vetë, se nuk kishte njëri ta merrte përsipër. Ideja është që nëse nuk vjen me shifrën e duhur, më mirë mos e bëj. E vendosa nga fillimi që ato lekë do t’i investoja. Nuk prita që gjatë rrugës do nxjerr dhjamë nga pleshti, i quajta të humbura ato para, pavarësisht si do shkonte”,– tha këngëtari.

Noizy foli për herë të parë edhe për një plagosje që ka ndodhur vite më parë.

Sipas tij fansat e dy grupeve ku bënin pjesë Noizy dhe sot miku i tij, Stresi, janë zënë duke degraduar deri në përplasje fizike.

Fatkeqësisht, njëri prej djemve, fans i Stresit, është plagosur rëndë. Noizy u shpreh se në atë gjendje nuk do donte të shihte as armikun më të madh.

Continue Reading

Pinknews

Kush ka më shumë para, Rita Ora apo bashkëshorti i saj

Published

on

By

Regjisori Taika Waititi dhe këngëtarja Rita Ora janë në lidhje prej pak kohësh. Të dy janë shumë të suksesshëm në fushat e tyre përkatëse. Ora ka pasur disa këngë hit në Britaninë e Madhe ndërsa Waititi është bërë një nga emrat më të kërkuar në Hollywood.

Megjithatë, njëri prej tyre ka një vlerë neto më të lartë se tjetri, edhe pse të dy janë jashtëzakonisht të suksesshme.

Sipas Celebrity Net Worth, Taika Waititi ka një vlerë neto prej 13 milionë dollarësh. Ai e ka ndërtuar vlerën e tij përmes projekteve të tij të ndryshme si aktor, regjisor dhe producent. Regjisori i Zelandës së Re bëri disa projekte më të vogla duke përfshirë What We Do in the Shadows, Eagle vs. Shark dhe Hunt for the Wilderpeople përpara se të kalonte në projekte më të mëdha si Thor: Ragnarok dhe Thor: Love dhe Thunder. Në vitin 2020, ai fitoi një çmim Oscar për skenarin e tij për Jojo Rabbit.

Si aktor, Waititi është shfaqur në një numër filmash duke përfshirë shumë prej filmave të tij, së bashku me projekte të tjera si Free Guy, The Suicide Squad dhe Lightyear. Në botën e televizionit, Waititi është një producent në disa shfaqje duke përfshirë What We Do in the Shadows, Our Flag Means Death, Reservation Dogs dhe Wellington Paranormal. Ai gjithashtu drejtoi një episod të Mandalorian.

Sidoqoftë, Ora është një superstar i madh në Mbretërinë e Bashkuar, gjë që mund të shpjegojë pse vlera e saj neto është më shumë se ajo e Waititi. Sipas Celebrity Net Worth, Ora ka një vlerë neto prej 30 milionë dollarësh. Vlera e saj neto është kryesisht për shkak të karrierës së saj muzikore, e cila përfshin këngë hit si “How We Do (Party), “I Will Never Let You Down” dhe “Your Song”. /Prive.al

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING