Connect with us

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 22 tetor 2020

Published

on

Dashi

 

 

Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenët pozitivë dhe të lumtur do të jetë mënyra më e mirë për të gjitha problemet tuaja. Shëndeti i prindërve do të kërkojë shumë kujdes dhe vëmendje sot. Marrëdhënia juaj në çift do të lulëzojë më shumë se çdo herë. Do të jetë një ditë aktive në jetën tuaj shoqërore.

Demi

Përfshihuni në sporte dhe aktivitete në natyrë. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni më të lirë dhe më energjikë. Biznesmenët e kësaj shenje duhet të shmangin personat që kërkojnë ndihmë financiare sot. Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale do të sjellë gëzim për ju dhe familjen tuaj.

Binjakët

Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin tuaj, por njëkohësisht do të diskutoni edhe për të ardhmen. Anëtarët e familjes do të kujdesen për disa nga përgjegjësitë tuaja sot. Shefi juaj do të jetë në humor të mirë dhe do të ndriçojë të gjithë atmosferën në punë.

Gaforrja

Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punë sot. Gjithashtu ka gjasa që të keni probleme me shëndetin. Investimet që mund të bëni sot do të rrisin prosperitetin në të ardhmen. Shmangni kritikat e tepërta ndaj partnerit, pasi mund të pendoheni më vonë.

Luani

Do të jeni në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Kjo do t’ju bëjë të jeni edhe në humor të mirë, duke ju inkurajuar të dilni me miqtë. Sot, mund të përballeni me çështje të lidhura me paratë.

Virgjëresha

Kjo do të jetë një ditë emocionuese për lidhjen tuaj në çift. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike të jetë e mundur. Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për të lindurit e kësaj shenje.

Peshorja

Përgjegjësitë në familje do të rriten, duke sjellë tension në mendjen tuaj. Mos e humbisni shoqërinë me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvoja e tyre. Ekziston mundësia të zhgënjeheni nga partneri, pasi do të vini re disa veprime që nuk do t’ju pëlqejnë aspak.

Akrepi

Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për të qenë në humor të mirë. Një anëtar i familjes ka gjasa t’ju sjellë disa probleme. Sot do ta kuptoni më shumë se kurrë që dashuria pushton gjithçka. Pas një faze të vështirë, mund të befasoheni nga diçka e bukur në punë.

Shigjetari

Përpiquni më shumë për të arritur qëllimet tuaja në punë, pasi duket se nuk i keni gjërat në vijë. Sot, ju do të jeni krenarë për fëmijët tuaj. Situata në jetën personale do të jetë disi e paparashikueshme. Lidhja juaj romantike mund të mos ketë miratimin e disa personave të rëndësishëm rreth jush.

Bricjapi

Tregohuni të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju hapë pengesa të mëdha. Kjo mund të shkaktojë stres në jetën tuaj. Fillimi i ditës mund të jetë pak i lodhshëm, por ndërsa dita përparon, ju do të ndiheni më energjikë. Ekziston mundësia të finalizoni një marrëveshje të re në punë.

Ujori

Do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Një problem i vazhdueshëm financiar ka gjasa të zgjidhet, përmes ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj. Do të jetë një ditë e mbarë në jetën tuaj në çift.

Peshqit

Një zakon i keq që keni mund ta bezdisë të dashurin tuaj. Kolegët do t’ju përkrahin për punën tuaj të mirë. Një detyrë e rëndësishme e paparashikuar mund të kufizojë planet tuaja. Bashkëshorti juaj do të jetë në humor mjaft të mirë sot.

Aktualitet

Këto shenja në fushën e karrierës do gëzojnë sukses

Published

on

By

Dashi

Sot, miku i Dashit, treshja Venus-Jupiter me siguri do t’ju sjellë momente të mira, argëtim, argëtim, kënaqësi në maksimum, kreativitet dhe shkëlqim të parezistueshëm. Nëse jeni të fejuar, ju rinovoni ndjeshëm marrëdhënien tuaj dhe kaloni shumë mirë në mënyra të ndryshme së bashku me gjysmën tjetër. Nëse jeni beqarë, jeni të papërmbajtshëm dhe plot flirte. Një dashuri e re e madhe është afër qoshes dhe ju e zgjidhni atë mes pushtimeve dhe fansave të pafund. Do të keni favore në lojërat e fatit, përderisa shmangni ekzagjerimet dhe rrezikun. Në fushën e karrierës gëzoni lëvdata dhe sukses.

Demi

Sot, Demi i dashur, me treshen Venus-Jupiter, ju zbatoni me sukses dëshirat, synimet dhe objektivat që lidhen me shtëpinë dhe familjen. Përpiquni tani që keni favor, të qetësoni marrëdhëniet familjare. Fati ju ndihmon të zgjidhni problemet që i keni pasur prej kohësh dhe që ju stresojnë apo ju krijojnë pasiguri. Nëse jeni të fejuar, sot është dita e duhur, për një vendim për të jetuar së bashku, por edhe për të zgjidhur mosmarrëveshjet e vjetra. Nëse jeni beqarë, ju pëlqejnë mesazhet dhe flirtet e buta, por edhe një shans për t’u takuar sërish me një dashuri të së shkuarës. Profesionalisht jeni efikas, i palodhur dhe plotësisht kompetent, një fakt ky i njohur. Mund të ndiheni pak të stresuar për shkak të detyrimeve financiare familjare, por shumë shpejt do të kapërcehen.

Binjakët

Sot miku im Didyme me tribunë Venus-Jupiter favorizohen absolutisht kontaktet, komunikimet, fillimet e reja, lëvizjet, por edhe marrëdhëniet me vëllezërit e motrat dhe fqinjët. Do të keni shumë mundësi për njohje të reja interesante dhe të dobishme. Gjithashtu, çdo lëvizje që bëni sot kurorëzohet me sukses dhe ju kënaqeni. Nëse jeni të fejuar, biseda dhe fjalët e buta do ju afrojnë me partnerin. Nëse jeni beqarë, shijoni gëzimin e flirtit dhe ashtu, ju vjen mundësia për një lidhje të re, e cila do t’ju magjepsë dhe ndoshta do t’ju çojë në një lidhje të bukur. Nga ana profesionale, zhvillimet do të jenë vetëm pozitive për ju, për shkak të mjeteve tuaja të admirueshme shprehëse. Në planin financiar, dita është ideale për marrëveshje dhe nënshkrime.

Gaforrja

Sot miku Gaforre, me treshen Venus-Jupiter, do te shquhesh per rritjen e vetebesimit dhe sharmin tend te pjekur. Çështjet dhe marrëdhëniet e rëndësishme për ju në jetën tuaj janë stabilizuar. Nëse jeni beqarë, nuk tërhiqeni më dhe nuk emocionoheni shumë lehtë dhe shpejt me një njohje të re, pasi fillimisht ai duhet t’ju vërtetojë me veprime se është vërtet i interesuar për ju. Nëse jeni të fejuar, frenoni tendencën tuaj për xhelozi dhe posesivitet dhe kanalizoni energjinë tuaj në seks. Profesionalisht do të jeni të sigurt dhe kjo është karakteristika që do t’ju ndihmojë të keni sukses. Do të keni favore në financat tuaja, në çdo lëvizje apo veprim sot

Luani

Do të keni shumë mundësi për njohje të reja interesante dhe të dobishme. Gjithashtu, çdo lëvizje që bëni sot kurorëzohet me sukses dhe ju kënaqeni. Nëse jeni të fejuar, biseda dhe fjalët e buta do ju afrojnë me partnerin. Nëse jeni beqarë, shijoni gëzimin e flirtit dhe ashtu, ju vjen mundësia për një lidhje të re, e cila do t’ju magjepsë dhe ndoshta do t’ju çojë në një lidhje të bukur.Nga ana profesionale, zhvillimet do të jenë vetëm pozitive për ju. Në planin financiar, dita është ideale për marrëveshje dhe nënshkrime.

Gaforrja

Çështjet dhe marrëdhëniet e rëndësishme për ju në jetën tuaj janë stabilizuar, ashtu siç keni dashur. Gjithçka po përmirësohet, megjithëse ngadalë. Nëse jeni beqarë, nuk tërhiqeni më dhe nuk emocionoheni shumë lehtë dhe shpejt me një njohje të re, pasi fillimisht ai duhet t’ju vërtetojë me veprime se është vërtet i interesuar për ju. Nëse jeni të fejuar, frenoni tendencën tuaj për xhelozi dhe posesivitet dhe kanalizoni energjinë tuaj në seks. Profesionalisht do të jeni të sigurt dhe kjo është karakteristika që do t’ju ndihmojë të keni sukses. Do të keni favore në financat tuaja, në çdo lëvizje apo veprim sot.

Shigjetari

Rrethanat përmes kontakteve, takimeve dhe udhëtimeve do t’ju japin shumë mundësi për të arritur qëllime të larta, për të rinovuar përditshmërinë tuaj, për të qenë sërish optimist, për të udhëtuar, për të kaluar një kohë të mirë dhe për t’u argëtuar. Nëse jeni beqarë, jeni veçanërisht të favorizuar për njohje të reja, flirtime dhe fillime të reja. Nëse jeni të fejuar, rinovoni plotësisht marrëdhënien tuaj, me dalje të përbashkëta, ekskursione apo udhëtime. Në punë bëni fillime të reja dhe arrini qëllime të larta. Në planin financiar do ketë shpenzime, kryesisht për çështje që lidhen me studimet apo udhëtimet.

Bricjapi

Fati është plotësisht në anën tuaj, mik Bricjap, kur bëhet fjalë për dëshirat dhe planet e thella që keni dashur t’i zbatoni prej kohësh. Nëse jeni beqarë do arrini të rinovoni dhe transformoni jetën tuaj të dashurisë dhe të joshni personin që dëshironi. Nëse jeni të fejuar, përfitoni nga disponimi juaj i rritur seksual për të përjetuar momente të nxehta pasionante me partnerin tuaj.Tani ju mund të shlyeni borxhet dhe detyrimet financiare me lehtësi.

Ujori

I dashur Ujor, treshja Venus-Jupiter do t’ju shtyjë sot të merrni disa vendime serioze, domethënëse dhe të dobishme në marrëdhëniet dhe ndërveprimet tuaja ndërpersonale, të cilat do ta përmirësojnë shumë këtë fushë. Gjithashtu, nëse kohët e fundit keni pasur një keqkuptim me dikë, sot ai mund të zgjidhet, përderisa jeni aktiv. Nëse jeni të fejuar, do të përjetoni rinovimin përfundimtar në marrëdhënien tuaj sot, e cila po përmirësohet në maksimum. Nëse jeni beqarë do keni njohje të reja të rëndësishme, të cilat me shumë gjasa do të çojnë më vonë në një lidhje të qëndrueshme dhe të bukur. Profesionalisht, partneritetet tuaja janë ato që do të ndihmojnë në përparimin tuaj.

Peshqit

Do arrini të bëni lëvizje pozitive sot dhe të gjitha detyrimet tuaja do t’i përballoni me lehtësi. Përveç kësaj, ju zbukuroni dhe rinovoni pamjen tuaj. Nëse jeni të fejuar, tregoni dashurinë tuaj me veprime dhe kjo do ta bëjë gjysmën tuaj tjetër, të mos dyshojë më nëse e doni dhe e dëshironi vërtet. Nëse jeni beqarë merreni vetëm me propozime të denja dhe serioze dashurie tani. Në biznesin tuaj, është koha për të arritur shumë dhe nëse e dëshironi vërtet, do t’i befasoni me rezultatet tuaja. Në planin financiar, problemet më në fund marrin fund, pasi zgjidhjet vijnë nga hiçi.

Continue Reading

Aktualitet

Disa probleme do ju dalin gjatë ditës

Published

on

By

Dashi

Një ditë disi e vështirë duket kjo në të cilën nuk do të jeni në gjendje të mbani ritmet tuaja të zakonshme. Megjithatë Në planin sentimental Afërdita bën që dita të jetë e mirë.

Demi

Duke pasur një numër yjesh të favorshëm, nesër mund të jetë një ditë e mbarë në planin ekonomik, sidomos për ata që kanë mundësi të investojnë kapitalet. Jeni paksa nostalgjikë.

Binjakët

Nesër aktiviteti yjor në qiellin tuaj do të jetë shumë intensiv, duke bërë që edhe dita juaj të jetë shumë e ngjeshur, si në aspektin e punës ashtu edhe në atë sentimental. Kujdes në shpenzime.

Gaforrja

Që në fillim pritet që dita nesërme pritet të jetë mjaft intensive, si pasojë e rritjes së ndikimit të Saturnit. Megjithatë, Mërkuri dhe Marsi mund të sjellin kontraste që mund të sjellin pengesa.

Luani

Marsi në një pozicion dominues, nuk mund t’ju bëjë tjetër veçse agresivë e arrogantë, por duhet të bëni shumë përpjekje për të ruajtur vetëkontrollin. Edhe për partnerin bëni shumë pak.

Virgjëresha

Me afrimin e javës shtohet edhe aspekti tjetër i karakterit tuaj, që është melankolia dhe gjendja jo e mirë shpirtërore. Ndoshta këtu ndikon edhe kontrasti i Saturnit me hënën në shenjë.

Peshorja

Një ditë me dy pamje, pritet të jetë kjo e nesërmja për shumë nga ju që i përkisni kësaj shenje. Një pjesë e parë e ditës ku mezi do të lëvizni, ndërsa në pjesën e dytë bëheni të papërmbajtshëm.

Akrepi

Saturni dhe deri diku edhe Afërdita në orbitë nesër janë aleatët tuaj, ku veçanërisht planeti i dashurisë do të stimulojë krijueshmërinë dhe fantazinë tuaj. Kujdes, nuk duhet të nxitoheni në përgjigje.

Shigjetari

Në përgjithësi problemet që ju dalin mund të jenë disa, por nuk janë aq të komplikuara, por kohët e fundit se ç’keni një prirje për të hiperbolizuar edhe gjërat më të parëndësishme.

Bricjapi

Me kalimin e ditëve duket se do kthjellohet edhe qielli juaj, pas kaq e kaq zymtësi në ditët e shkuara. Përfitoni nga hyrja e ngadaltë, por e sigurtë e Jupiterit, për të rifituar shkëlqimin e humbur.

Ujori

Me pak përpjekje më shumë mund ta kaloni edhe një ditë me probleme të vogla, por duhet të tregoni kujdes, sepse Hëna mund të sjellë luhatje në humorin tuaj. Dikush ju ka në vëmendje.

Peshqit

Kuadri yjor është shumë pozitiv, por nuk duhet t’ia lini gjithçka yjeve e aq më pak rastësisë për të zgjidhur problemet tuaja imediate. Sidomos në planin sentimental, ku situatat mund të precipitojë.

Continue Reading

Aktualitet

Këto shenja do kenë probleme në lidhjet romantike

Published

on

By

Dashi

Fokusimi tek vështirësitë dhe rritja e rëndësisë së tyre mund të dobësojë vendosmërinë tuaj në planin afatgjatë. Edhe pse shpenzimet tuaja mund të rriten sot, një rritje përkatëse e të ardhurave tuaja do të mbulojë kërkesat tuaja të menjëhershme. Do të jeni në qendër të vëmendjes në një event shoqëror ku do të merrni pjesë sot.

Demi

Vizita në shtëpinë e të afërmve të ngushtë mund të shtojë telashet tuaja financiare. Përdorni kohën tuaj të lirë për të zbukuruar mjedisin përreth. Familja juaj gjithashtu do të vlerësojë përpjekjet tuaja. Ndjenjat romantike do të jenë reciproke sot.

Binjakët

Ka mundësi që të krijoni një lidhje të re dashurie, por mos jepni shumë informacione personale, shumë shpejt. Ndërsa përmbushni nevojat e familjes, shpesh harroni të pushoni vetë. Por sot, do të keni mundësi të merrni pak kohë për veten dhe merreni me hobin tuaj.

Gaforrja

Sigurohuni që keni një dietë të ekuilibruar, për të mbajtur veten në gjendje të mirë fizike. Shijoni mbrëmjen me familjen tuaj, bëni diçka të veçantë për darkë për ta bërë këtë një ditë të këndshme. Jeta juaj romantike nuk do të jetën në ditën më të mirë sot dhe madje marrja e një dhurate të çmuar nuk do të kompensojë zhgënjimin.

Luani

Do të jetë një ditë përgjithësisht e mirë. Merrni kohë për veten dhe mendoni rreth të metave tuaja. Kjo do të sjellë ndryshime pozitive në personalitetin tuaj të përgjithshëm.

Virgjëresha

Sot do të jeni të preokupuar me mendimet e të dashurit/dashurës suaj! Përpiquni ta përdorni kohën tuaj me mençuri dhe produktivitet. Biseda me një mik tek i cili besoni shumë mund t’ju hapë sytë për mundësi të reja në karrierë.

Peshorja

Bëni kujdes me sasinë e kafeinës që konsumoni gjatë ditës, pasi mund të përballeni me probelme. Ndikimet romantike në jetën tuaj do të jenë të forta sot. Kushtoni kohën dhe energjinë tuaj për të ndihmuar të tjerët, por mos u përfshini në çështje që nuk ju takojnë duke i kaluar caqet. Sot, ju dhe bashkëshorti juaj do të keni një bisedë vërtet të thellë, shpirtërore dhe romantike.

Akrepi

Njerëzit përreth jush do t’ju ngrenë moralin dhe do t’ju mbajnë në humor të mirë. Investimet në prona të paluajtshme do të jenë fitimprurëse. Fëmijët do të kërkojnë më shumë vëmendje nga ju. Do të jetë një ndër ditët më të bukura në jetën tuaj të dashurisë.

Shigjetari

Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Mos impononi opinionin tuaj ndaj të tjerëve, pasi kjo do të çojë vetëm në argumente të panevojshme. Mund të ofendoheni nga sjellja e vrazhdë e bashkëshortit/bashkëshortit tuaj.

Bricjapi

Do të merrni para që do të ndihmojnë në përmirësimin e pozicionit tuaj aktual financiar. Të afërmit e moshuar ka gjasa të bëjnë kërkesa të paarsyeshme. Sot, do të takoni dikë që ju do shumë dhe do të dëshironi të bëni diçka që keni dashur ta bëni gjatë fëmijërisë tuaj.

Ujori

Dyshimet e panevojshme mund të shkatërrojnë një marrëdhënie në jetën tuaj personale. Shmangni dyshimin për partnerin tuaj pa një arsye të fortë. Nëse jeni të shqetësuar nga diçka, zgjidhini gjërat përmes dialogut dhe arsyes.

Peshqit

Shqetësimet lidhur me paratë mund të zgjidhen së shpejti dhe do të gëzoni stabilitet relativ financiar. Përqendrimi në nevojat e familjes suaj duhet të jetë përparësia juaj sot. Kjo nuk është një ditë e mirë për çështjet e zemrës, veçanërisht nëse kërkoni dashuri të vërtetë.

Continue Reading

Aktualitet

Shenjat që do të kenë fat në njohje të reja

Published

on

By

Dashi

Do jeni shumë të frymëzuar gjatë kësaj dite dhe të gatshëm për t’u përshtatur me çdo lloj situate për të arritur sa më lart. Për ju të dashuruarit dita do fillojë mire, por shumë shpejt situata do ndryshojë tërësisht për shkak të disa personave të jashtëm që do ndërhyjnë. Mos ju besoni atyre më shumë sesa atij që keni në krah. Ju beqarët bëni mirë t’i merrni gjërat si t’iu vijnë. Në punë, në shumë momente gjërat nuk do ecin si duhet. Mos u tregoni pragmatikë dhe dëgjojini mendimet e kolegëve me përvojë të gjatë. Gjendja e parave do jetë goxha e mirë, çka do iu japë mundësinë të kryeni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Demi

Gjatë ditës së sotme duhet të mundoheni t’i merrni gjërat si t’iu vijnë dhe të mos kompleksoheni për asgjë. Ju të dashuruarit duhet të mundoheni sa të mundeni të tregoheni diplomatë sepse jo çdo histeri tuajën do e durojë ai që keni në krah. Nëse jeni beqarë duhet t’i dëgjoni këshillat e më të mëdhenjve sepse vetëm në këtë mënyrë do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Në planin financiar keni për të pasur fat me shumicë dhe do dini ta menaxhoni situatën sa më mirë. Karriera ka për të marrë drejtimin që keni pritur përherë. Gjendja e financave do vijë duke u përmirësuar nëse merrni masa dhe ulni shpenzimet.

Binjakët

Gjatë kësaj dite do jeni paksa të fiksuar për të bërë shpenzime pafund në mënyrë që të plotësoni qejfet e momentit. Për ju të dashuruarit konfigurimi i yjeve do jetë shume i mirë kështu që gjërat do ju ecin për bukuri në jetën tuaj sentimentale. Ndjenjat do jenë akoma më të forta dhe do dini t’i shprehni. Ju beqarët do merrni propozime të shumta dhe do ndiheni të përkëdhelur. Kujdes me vendimet. Në punë është momenti i duhur për të vendosur objektiva të reja e për të reflektuar me largpamësi. Përdorni teknologjitë e reja sepse do ju ndihmojnë pamasë. Në planin financiar gjendja do lërë ende për të dëshiruar. Nuk do ja dilni dot pa ndihmën e disa të afërmve.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do ndiheni shpesh të dyzuar dhe nuk do jeni të bindur për hapat që duhet të hidhni. Kujdes me sjelljen kundrejt personave të afërt. Humori do ju ndryshoje shpesh ju të dashuruarve dhe mund të keni edhe debate me partnerin. Vendimet e rëndësishme duhet t’i shtyni sa më shumë. Ju beqarët nuk duhet të ngurroni të dilni me personat që ju pëlqejnë duke menduar se çfarë do thonë të tjerët. Në fund të fundit është jeta juaj dhe mund të bëni çfarë të doni. Në punë mundet të zhgënjeheni nga disa kolegë që ju keni besuar dhe kjo do ju bëjë pesimistë për të vazhduar përpara. Në planin financiar do jeni me shumë fat dhe gjendja do jetë e mirë.

Luani

Dielli dhe Mërkuri do ju bëjnë shumë të logjikshëm gjatë kësaj dite. Do dini mirë si ta ndani kohën për t’u marrë me çdo gjë. Ju të dashuruarit edhe pse jeni ambicioze në punë dhe do i përkushtoheni shumë asaj, sot nuk do e lini kurrsesi pas dore partnerin. Marrëdhënia në çift do jetë e kënaqshme. Ju beqarët nuk do mundni dot të realizoni asnjë takim të veçante dhe do mbeteni sërish vetëm. Nëse prisni ngjarje të rëndësishme në punë, sot do mund t’iu realizohen për mrekulli. Nervozizmi i mëngjesit ka për të kaluar shpejt. Gjendja e financave do jetë goxha delikate për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që ju do kryeni.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do jeni shumë kokëfortë dhe nuk do e jetë e lehtë t’ua plotësosh dëshirat. Kërkesat gjithashtu do jenë të shumta. Ju të dashuruarit do kërkoni me ngulm më tepër pavarësi nga partneri dhe kjo mund të sjellë disa mosmarrëveshje me të. Ju beqarët nuk duhet t’iu besoni verbërisht personave që do iu joshi sepse do zhgënjeheni tej mase më vonë. Në punë do jeni shumë praktikë dhe do gjeni zgjidhje edhe për ndonjë problem të vogël që mund t’iu dalë kur të mos e prisni. Ndikimi i yjeve në planin financiar do jetë pozitiv. Gjendja do fillojë dalëngadalë të konsolidohet dhe do kryeni disa shpenzime më tepër.

Peshorja

Gjatë kësaj dite do kaloni disa vështirësi, por me durim dhe guxim do arrini t’i kaloni. Nëse keni një lidhje, do jetë Dielli ai që do merret me jetën tuaj sentimentale. Ai do ua ndriçojë mendimet dhe do ju bëjë të tregoheni më të logjikshëm. Ju beqaret femrat do keni më shumë fat sesa ju meshkujt. Më në fund keni për ta gjetur personin e përshtatshëm. Në punë më në fund do vendosni kontakte me personat e duhur dhe do ecni me shpejtësi të madhe. Do ndiheni edhe më energjikë se më parë. Buxheti do vazhdojë ende të mbetet i paqëndrueshëm. Mundohuni të mos kryeni shpenzime të pamenduara.

Akrepi

Do i keni idetë shumë të qarta gjatë kësaj dite dhe nuk keni për të bërë gabime. Nëse keni një lidhje jeta juaj në çift do jetë shumë e zakonshme. Gjithçka do rrjedhë si zakonisht dhe ju nuk do keni as problemin më të vogël. Ju beqarët do merreni me çështje të rëndësishme dhe nuk do mendoni aspak për krijimin e një lidhjeje. Në punë gjërat nuk do zhvillohen ashtu si ju keni dëshiruar, megjithatë rezultati nuk ka për të qenë i keq. Pranojeni ndihmën që do iu japin kolegët dhe nuk keni për t’u penduar aspak. Në planin financiar duhet të tregoheni më të organizuar se më parë dhe nuk duhet kurrsesi të hidhni hapa të pamenduara.

Shigjetari

Do jeni intuitivë dhe shumë të vendosur gjatë kësaj dite. Nuk do ju mungojë asnjë çast motivimi dhe këmbëngulja për të arritur atje ku doni. Planetin Mars do e keni në krah. Për ju të dashuruarit do ketë momente të veçanta. Do zbuloni një anë tjetër të karakterit të partnerit dhe do e dashuroni akoma më shumë atë. Ju beqarët do jeni të përkëdhelurit e planetëve dhe do arrini ta gjeni princin tuaj të kaltër. Në punë do keni ide të emancipuara dhe do i habisni kolegët dhe shefat. Të gjithë do i kenë sytë nga ju dhe mezi do presin të shohin ku do arrini. Financat do varen nga mënyra sesi ju do veproni. Po hodhët hapa të pamenduara do keni vështirësi më vonë.

Bricjapi

Planetët do ju nxitin të jeni më diskretë gjatë kësaj dite dhe më të qetë se më parë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia në çift do karakterizohet nga delikatesa dhe ëmbëlsia. Do ndiheni shumë mirë në krahët e partnerit dhe emocionet do jenë të shumta. Nëse jeni beqarë do tërhiqeni nga disa persona që më parë i keni refuzuar. Do e keni disi të vështirë për ta afruar, por me këmbëngulje do ja dilni. Në punë duhet të shfrytëzoni përvojat që keni për të arritur sa më lart. Shumë kolegë do ju kenë zili madje për njohuritë që keni marrë prej vitesh. Gjendja e financave do jetë shumë më e mirë nga sa ju e keni menduar. Nuk pritet asnjë surprizë e keqe.

Ujori

Gjatë kësaj dite Venusin do e keni përherë në krah dhe do mund të realizoni të gjitha objektivat që i keni vënë vetes. Do jeni edhe më realistë dhe më bindës ndaj të tjerëve. Tek jeta e ju të dashuruarve asnjë planet nuk do ndikojë negativisht, prandaj çdo gjë do varet prej jush. Flisni hapur dhe mos besoni aspak tek fjalët e të tjerëve. Ju beqarët do i kushtoni më tepër vëmendje një personi që keni pak kohë që e njihni. Në punë do jeni aq të ngarkuar saqë mezi do gjeni kohë të merrni frymë. Vërtet do lodheni, por do arrin i shumë lart. Mërkuri do ju nxitë të merrni masa dhe të ndiqni strategji të mira në planin financiar. Gjendja do jetë shumë më e mirë.

Peshqit

Hëna do sjellë shumë të papritura gjatë kësaj dite kështu që duhet t’i bëni sytë katër. Dijeni se nuk do mungojnë as surprizat e bukura. Nëse jeni ne një lidhje merrini gjërat sa më shtruar dhe pranoni të flisni gjerë e gjatë me partnerin për disa tema delikate të së shkuarës. Njëherë duhet të bëni këtë kështu që sa më shpejt aq më të çliruar do ndiheni. Ju beqarët nuk duhet të pranoni çdo lloj ftese që do iu bëhet sepse mund ta lëndoni pa masë veten. Në punë Hëna, Dielli dhe Mërkuri do favorizojnë arritjet. Një person i panjohur mundet t’iu bëjë edhe një propozim që duhet ta mendoni me kujdes. Me financat do jeni inteligjentë dhe nuk do keni asnjë lloj tronditjeje. Do ndiheni më mire se kurrë më parë.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi ditor 12 gusht 2022

Published

on

By

Dashi

Tre ditët e ardhshme janë për t’iu kushtuar miqësisë, jetës shoqërore dhe realizimit të një projekti të shkëlqyer. Nëse jeni në çift do të keni mundësi të kuptoni aspektet më të mira të marrëdhënies, mund të jeni tolerant dhe mirëkuptues me partnerin. Nëse jetoni jetën ashtu siç dëshironi do merrni shpërblime të konsiderueshme. Ju mund të keni vëmendjen e atyre që ju pëlqen pa u munduar shumë.

Demi

Marrëdhënia në çift mund të arrijë nivele të larta erotike, të kënaqshëm dhe intrigues. Ndikimet e yjeve ju ngarkojnë me energji pozitive dhe do jeni vigjilent në çdo gjë që bëni. Fryma e iniciativës, dëshira për t’u dashuruar i bëjnë pushtimet tuaja të veçanta.

Binjakët

Do krijoni kontakte interesante në biznes. Edhe pse jeni në kohë pushimesh, do jetë një periudhë plot ide dhe mundësi të mira profesionale për ju. Ditë ideale për të bashkëvepruar me jashtë dhe me njerëz që jetojnë larg vendbanimit tuaj. Do keni një dozë të mirë kreativitetit për tu kanalizuar aty ku ju duket e nevojshme.

Gaforrja

Kjo do jetë një ditë e mirë për shenjën tuaj. Nuk ka asnjë pengesë nëse keni vendosur ta kaloni atë me njerëzit që doni. Nëse dëshironi të fantazoni dhe argëtoheni, kërkoni për dikë që i përket shënjës së Demit tërheqës, Akrepit sensual ose shënjës së Peshqëve të ëmbël. Një nga këta mund të jenë partneri ideal për të kaluar ditën.

Luani

Tri ditët e ardhshme janë të veçanta për miqësi, për projekte dhe eksperimente të të gjitha llojeve. Yjet ju japin një besim të veçantë brenda vetes tuaj dhe ndjeshmëri për ta përdorur atë. Ju keni sasinë e duhur të sigurisë në organizimin dhe funksionimin. Do keni sukses në sport: energjia është me të vërtetë e madhe!

Virgjëresha

Dashuria dhe rastet me fat do jenë në plan të parë ditën e sotme. Ata që kanë vendosur të qëndrojnë me njerëz rreth e rrotull, do përballen me aventura momentale dhe kënaqësi. Ju do e dini se si të përfitoni nga mundësitë falë një ndjeshmërie të veçantë dhe mundësive. Në çift, partneri beson tek bashkëpunimi mes njëri-tjetrit. Nëse dëshironi pushime, çfarë po prisni? Merreni të dashurin tuaj përdore dhe bëni udhëtimin tuaj të ëndrrave.

Peshorja

Mendja e qartë, perspektiva, intuita dhe krijimtaria ekspresive janë disa nga cilësitë që yjet i ju ofrojnë në këto ditë të gushtit. Në sektorin e dashurisë do keni marrëveshje të mira me partnerin. Do keni mundësi të zgjeroni rrethin e njohurive dhe të përmirësoni aktivitetet në kohën e lirë. Thjesht guxoni pak më tepër për të përfituar sa më shumë nga rrethanat.

Akrepi

Sot do keni ndikime ideale për të bërë një ndryshim vendimtar dhe për të zgjidhur çështje që lidhen me një trashëgimi. Do jeni në gjendje të rifreskoni veten fizikisht dhe shpirtërisht dhe të jeni të gatshëm të përballeni me provat e ndryshme ditore, me aftësi dhe shkathtësi.

Shigjetari

Pavarësisht nëse jeni në punë ose në pushime do keni energji edhe për t’i kursyer. Pa dembelizëm: punoni shumë për të qenë në rregull. Ju mund të bëni atë që dëshironi pa asnjë problem dhe pengesë. Nëse ka ndonjë mosmarrëveshje, ndoshta për shkak të një ndryshimi të planeve gjatë ditës, bëni kujdes me fjalët që nxirrni nga goja.

Bricjapi

Ende është një ditë pozitive, në të cilën ju mund të kanalizoni energjitë tuaja në të gjithë sektorët ekzistencialë që dëshironi, por ajo sentimentale është ajo që merr mbështetjen më të mirë. Këto ditë ju rrezatoni një bukuri të pagabueshme dhe mund të lini shenjën tuaj kudo.

Ujori

Nga sot deri të premten, do jetë koha ideale për të shprehur dëshirat që keni në lidhje me partnerin që dashuroni. Energji e mirë për të rigjallëruar një marrëdhënie në çift të mbuluar nga rutina ose keqkuptimet do krijohen në dy ditët e para të javës. Yjet do ju japin fat në një dashuri që po lulëzon.

Peshqit

Periudha e artë për shenjën tuaj vazhdon. Do jetë një ditë e gëzueshme, do zgjedhjet tuaja do jenë të duhurat. Kudo që të jeni, me pushime, në udhëtime apo brenda në qytet, ju do takoni një person që do ju rrahë zemra fort.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING