Connect with us

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 28 tetor 2020

Published

on

Dashi

Do tu gjeni përgjigjen disa pyetjeve, dhe papritur do të nxirrni një shumë parash ose do të përfundoni një traktativë bisnesi e cila mund të rrisë të ardhurat tuaja. Jeta në çift e kënaqshme.

Demi

Fati do të jetë në dorën tuaj por nëqoftë se edhe ju do të dini të lëvizni me mprehtësi dhe zgjuarsi sipas disa strategjive, të paktën nëse keni aktivetet të pavarur profesional.

Binjakët

Në qoftë se dikush tenton t’ju pengojë, tregohuni të zgjuar dhe të vendosur, bëni gjithçka me qetësi dhe gjithçka do të shkojë mirë. Duket disi më e komplikuar fusha sentimentale.

Gaforrja

Gjeometritë yjore ju favorizojnë. Keni një imagjinatë që është për tu adhuruar, por vlen të theksohet se ruani me po aq fanatizëm edhe aspektin praktik të gjërave. Një takim magjik do të rihapë portat e zemrës.

Luani

Profesionalisht po rilindin disa kontraste të pazgjidhura më parë, duke vënë në dukje vështirësinë e dialogut me disa persona. Ndjenjat janë të thella, por nuk ndjeheni i vlerësuar nga partneri.

Virgjëresha

Shumë pozitive dhe e kënaqshëm është ana profesionale dhe financiare. Marsi nxjerr në pah hiret tuaja, ndërsa Hëna e favorshme, shton numrin e adhuruesve që ju vijnë rrotull.

Peshorja

Do të gjeni zgjidhjen e një problemi praktik, ndoshta nga ana financiare, që do të sjellë harmoni edhe në shtëpinë tuaj. Afërdita garanton atmosferë shumë të këndshme në dashuri.

Akrepi

Asgjë nuk do t’ju duket e lehtë dhe e thjeshtë sot, duke filluar që nga mardhëniet shoqërore. Në qoftë se keni një lidhje sentimentale është mirë të dyfishoni vëmendjen tuaj ndaj partnerit.

Shigjetari

Në punë mund t’ju qëllojë një rast mjaf i mirë për tu vlerësuar me maturi. Yjet nxisin kuriozitetin tuaj duke iu shtyrë në interesa të reja, ju bëjnë të disponueshëm për takime të reja.

Bricjapi

Një ditë plot kontraste në planetesh në shenjën tuaj, do të bëjë që edhe ju vetë të jeni shpesh kontradiktorë në marrjen e vendimeve. Ruajtja e qetësisë është vërtet një imperativ.

Ujori

Është një periudhë e artë dhe në këtë aspekt nuk përjashtohen edhe këto ditë të vjeshte. Në punë nuk do t’ju mungojnë idetë, projektet, intuita dhe ai fat aq i madh që ndihmon të guximshmit.

Peshqit

Do të tregoni entuziazëm të madh në punë, duke dhënë plotësisht veten tuaj, duke treguar zotësinë dhe talentin që nuk ju mungon. Një mbrëmje e këndshme me miqtë është ajo që do të mbyllë ditën.

Aktualitet

Shenjat që do të kenë fat në njohje të reja

Published

on

By

Dashi

Do jeni shumë të frymëzuar gjatë kësaj dite dhe të gatshëm për t’u përshtatur me çdo lloj situate për të arritur sa më lart. Për ju të dashuruarit dita do fillojë mire, por shumë shpejt situata do ndryshojë tërësisht për shkak të disa personave të jashtëm që do ndërhyjnë. Mos ju besoni atyre më shumë sesa atij që keni në krah. Ju beqarët bëni mirë t’i merrni gjërat si t’iu vijnë. Në punë, në shumë momente gjërat nuk do ecin si duhet. Mos u tregoni pragmatikë dhe dëgjojini mendimet e kolegëve me përvojë të gjatë. Gjendja e parave do jetë goxha e mirë, çka do iu japë mundësinë të kryeni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Demi

Gjatë ditës së sotme duhet të mundoheni t’i merrni gjërat si t’iu vijnë dhe të mos kompleksoheni për asgjë. Ju të dashuruarit duhet të mundoheni sa të mundeni të tregoheni diplomatë sepse jo çdo histeri tuajën do e durojë ai që keni në krah. Nëse jeni beqarë duhet t’i dëgjoni këshillat e më të mëdhenjve sepse vetëm në këtë mënyrë do mund të filloni një lidhje të qëndrueshme. Në planin financiar keni për të pasur fat me shumicë dhe do dini ta menaxhoni situatën sa më mirë. Karriera ka për të marrë drejtimin që keni pritur përherë. Gjendja e financave do vijë duke u përmirësuar nëse merrni masa dhe ulni shpenzimet.

Binjakët

Gjatë kësaj dite do jeni paksa të fiksuar për të bërë shpenzime pafund në mënyrë që të plotësoni qejfet e momentit. Për ju të dashuruarit konfigurimi i yjeve do jetë shume i mirë kështu që gjërat do ju ecin për bukuri në jetën tuaj sentimentale. Ndjenjat do jenë akoma më të forta dhe do dini t’i shprehni. Ju beqarët do merrni propozime të shumta dhe do ndiheni të përkëdhelur. Kujdes me vendimet. Në punë është momenti i duhur për të vendosur objektiva të reja e për të reflektuar me largpamësi. Përdorni teknologjitë e reja sepse do ju ndihmojnë pamasë. Në planin financiar gjendja do lërë ende për të dëshiruar. Nuk do ja dilni dot pa ndihmën e disa të afërmve.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do ndiheni shpesh të dyzuar dhe nuk do jeni të bindur për hapat që duhet të hidhni. Kujdes me sjelljen kundrejt personave të afërt. Humori do ju ndryshoje shpesh ju të dashuruarve dhe mund të keni edhe debate me partnerin. Vendimet e rëndësishme duhet t’i shtyni sa më shumë. Ju beqarët nuk duhet të ngurroni të dilni me personat që ju pëlqejnë duke menduar se çfarë do thonë të tjerët. Në fund të fundit është jeta juaj dhe mund të bëni çfarë të doni. Në punë mundet të zhgënjeheni nga disa kolegë që ju keni besuar dhe kjo do ju bëjë pesimistë për të vazhduar përpara. Në planin financiar do jeni me shumë fat dhe gjendja do jetë e mirë.

Luani

Dielli dhe Mërkuri do ju bëjnë shumë të logjikshëm gjatë kësaj dite. Do dini mirë si ta ndani kohën për t’u marrë me çdo gjë. Ju të dashuruarit edhe pse jeni ambicioze në punë dhe do i përkushtoheni shumë asaj, sot nuk do e lini kurrsesi pas dore partnerin. Marrëdhënia në çift do jetë e kënaqshme. Ju beqarët nuk do mundni dot të realizoni asnjë takim të veçante dhe do mbeteni sërish vetëm. Nëse prisni ngjarje të rëndësishme në punë, sot do mund t’iu realizohen për mrekulli. Nervozizmi i mëngjesit ka për të kaluar shpejt. Gjendja e financave do jetë goxha delikate për shkak të shpenzimeve të konsiderueshme që ju do kryeni.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do jeni shumë kokëfortë dhe nuk do e jetë e lehtë t’ua plotësosh dëshirat. Kërkesat gjithashtu do jenë të shumta. Ju të dashuruarit do kërkoni me ngulm më tepër pavarësi nga partneri dhe kjo mund të sjellë disa mosmarrëveshje me të. Ju beqarët nuk duhet t’iu besoni verbërisht personave që do iu joshi sepse do zhgënjeheni tej mase më vonë. Në punë do jeni shumë praktikë dhe do gjeni zgjidhje edhe për ndonjë problem të vogël që mund t’iu dalë kur të mos e prisni. Ndikimi i yjeve në planin financiar do jetë pozitiv. Gjendja do fillojë dalëngadalë të konsolidohet dhe do kryeni disa shpenzime më tepër.

Peshorja

Gjatë kësaj dite do kaloni disa vështirësi, por me durim dhe guxim do arrini t’i kaloni. Nëse keni një lidhje, do jetë Dielli ai që do merret me jetën tuaj sentimentale. Ai do ua ndriçojë mendimet dhe do ju bëjë të tregoheni më të logjikshëm. Ju beqaret femrat do keni më shumë fat sesa ju meshkujt. Më në fund keni për ta gjetur personin e përshtatshëm. Në punë më në fund do vendosni kontakte me personat e duhur dhe do ecni me shpejtësi të madhe. Do ndiheni edhe më energjikë se më parë. Buxheti do vazhdojë ende të mbetet i paqëndrueshëm. Mundohuni të mos kryeni shpenzime të pamenduara.

Akrepi

Do i keni idetë shumë të qarta gjatë kësaj dite dhe nuk keni për të bërë gabime. Nëse keni një lidhje jeta juaj në çift do jetë shumë e zakonshme. Gjithçka do rrjedhë si zakonisht dhe ju nuk do keni as problemin më të vogël. Ju beqarët do merreni me çështje të rëndësishme dhe nuk do mendoni aspak për krijimin e një lidhjeje. Në punë gjërat nuk do zhvillohen ashtu si ju keni dëshiruar, megjithatë rezultati nuk ka për të qenë i keq. Pranojeni ndihmën që do iu japin kolegët dhe nuk keni për t’u penduar aspak. Në planin financiar duhet të tregoheni më të organizuar se më parë dhe nuk duhet kurrsesi të hidhni hapa të pamenduara.

Shigjetari

Do jeni intuitivë dhe shumë të vendosur gjatë kësaj dite. Nuk do ju mungojë asnjë çast motivimi dhe këmbëngulja për të arritur atje ku doni. Planetin Mars do e keni në krah. Për ju të dashuruarit do ketë momente të veçanta. Do zbuloni një anë tjetër të karakterit të partnerit dhe do e dashuroni akoma më shumë atë. Ju beqarët do jeni të përkëdhelurit e planetëve dhe do arrini ta gjeni princin tuaj të kaltër. Në punë do keni ide të emancipuara dhe do i habisni kolegët dhe shefat. Të gjithë do i kenë sytë nga ju dhe mezi do presin të shohin ku do arrini. Financat do varen nga mënyra sesi ju do veproni. Po hodhët hapa të pamenduara do keni vështirësi më vonë.

Bricjapi

Planetët do ju nxitin të jeni më diskretë gjatë kësaj dite dhe më të qetë se më parë. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia në çift do karakterizohet nga delikatesa dhe ëmbëlsia. Do ndiheni shumë mirë në krahët e partnerit dhe emocionet do jenë të shumta. Nëse jeni beqarë do tërhiqeni nga disa persona që më parë i keni refuzuar. Do e keni disi të vështirë për ta afruar, por me këmbëngulje do ja dilni. Në punë duhet të shfrytëzoni përvojat që keni për të arritur sa më lart. Shumë kolegë do ju kenë zili madje për njohuritë që keni marrë prej vitesh. Gjendja e financave do jetë shumë më e mirë nga sa ju e keni menduar. Nuk pritet asnjë surprizë e keqe.

Ujori

Gjatë kësaj dite Venusin do e keni përherë në krah dhe do mund të realizoni të gjitha objektivat që i keni vënë vetes. Do jeni edhe më realistë dhe më bindës ndaj të tjerëve. Tek jeta e ju të dashuruarve asnjë planet nuk do ndikojë negativisht, prandaj çdo gjë do varet prej jush. Flisni hapur dhe mos besoni aspak tek fjalët e të tjerëve. Ju beqarët do i kushtoni më tepër vëmendje një personi që keni pak kohë që e njihni. Në punë do jeni aq të ngarkuar saqë mezi do gjeni kohë të merrni frymë. Vërtet do lodheni, por do arrin i shumë lart. Mërkuri do ju nxitë të merrni masa dhe të ndiqni strategji të mira në planin financiar. Gjendja do jetë shumë më e mirë.

Peshqit

Hëna do sjellë shumë të papritura gjatë kësaj dite kështu që duhet t’i bëni sytë katër. Dijeni se nuk do mungojnë as surprizat e bukura. Nëse jeni ne një lidhje merrini gjërat sa më shtruar dhe pranoni të flisni gjerë e gjatë me partnerin për disa tema delikate të së shkuarës. Njëherë duhet të bëni këtë kështu që sa më shpejt aq më të çliruar do ndiheni. Ju beqarët nuk duhet të pranoni çdo lloj ftese që do iu bëhet sepse mund ta lëndoni pa masë veten. Në punë Hëna, Dielli dhe Mërkuri do favorizojnë arritjet. Një person i panjohur mundet t’iu bëjë edhe një propozim që duhet ta mendoni me kujdes. Me financat do jeni inteligjentë dhe nuk do keni asnjë lloj tronditjeje. Do ndiheni më mire se kurrë më parë.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi ditor 12 gusht 2022

Published

on

By

Dashi

Tre ditët e ardhshme janë për t’iu kushtuar miqësisë, jetës shoqërore dhe realizimit të një projekti të shkëlqyer. Nëse jeni në çift do të keni mundësi të kuptoni aspektet më të mira të marrëdhënies, mund të jeni tolerant dhe mirëkuptues me partnerin. Nëse jetoni jetën ashtu siç dëshironi do merrni shpërblime të konsiderueshme. Ju mund të keni vëmendjen e atyre që ju pëlqen pa u munduar shumë.

Demi

Marrëdhënia në çift mund të arrijë nivele të larta erotike, të kënaqshëm dhe intrigues. Ndikimet e yjeve ju ngarkojnë me energji pozitive dhe do jeni vigjilent në çdo gjë që bëni. Fryma e iniciativës, dëshira për t’u dashuruar i bëjnë pushtimet tuaja të veçanta.

Binjakët

Do krijoni kontakte interesante në biznes. Edhe pse jeni në kohë pushimesh, do jetë një periudhë plot ide dhe mundësi të mira profesionale për ju. Ditë ideale për të bashkëvepruar me jashtë dhe me njerëz që jetojnë larg vendbanimit tuaj. Do keni një dozë të mirë kreativitetit për tu kanalizuar aty ku ju duket e nevojshme.

Gaforrja

Kjo do jetë një ditë e mirë për shenjën tuaj. Nuk ka asnjë pengesë nëse keni vendosur ta kaloni atë me njerëzit që doni. Nëse dëshironi të fantazoni dhe argëtoheni, kërkoni për dikë që i përket shënjës së Demit tërheqës, Akrepit sensual ose shënjës së Peshqëve të ëmbël. Një nga këta mund të jenë partneri ideal për të kaluar ditën.

Luani

Tri ditët e ardhshme janë të veçanta për miqësi, për projekte dhe eksperimente të të gjitha llojeve. Yjet ju japin një besim të veçantë brenda vetes tuaj dhe ndjeshmëri për ta përdorur atë. Ju keni sasinë e duhur të sigurisë në organizimin dhe funksionimin. Do keni sukses në sport: energjia është me të vërtetë e madhe!

Virgjëresha

Dashuria dhe rastet me fat do jenë në plan të parë ditën e sotme. Ata që kanë vendosur të qëndrojnë me njerëz rreth e rrotull, do përballen me aventura momentale dhe kënaqësi. Ju do e dini se si të përfitoni nga mundësitë falë një ndjeshmërie të veçantë dhe mundësive. Në çift, partneri beson tek bashkëpunimi mes njëri-tjetrit. Nëse dëshironi pushime, çfarë po prisni? Merreni të dashurin tuaj përdore dhe bëni udhëtimin tuaj të ëndrrave.

Peshorja

Mendja e qartë, perspektiva, intuita dhe krijimtaria ekspresive janë disa nga cilësitë që yjet i ju ofrojnë në këto ditë të gushtit. Në sektorin e dashurisë do keni marrëveshje të mira me partnerin. Do keni mundësi të zgjeroni rrethin e njohurive dhe të përmirësoni aktivitetet në kohën e lirë. Thjesht guxoni pak më tepër për të përfituar sa më shumë nga rrethanat.

Akrepi

Sot do keni ndikime ideale për të bërë një ndryshim vendimtar dhe për të zgjidhur çështje që lidhen me një trashëgimi. Do jeni në gjendje të rifreskoni veten fizikisht dhe shpirtërisht dhe të jeni të gatshëm të përballeni me provat e ndryshme ditore, me aftësi dhe shkathtësi.

Shigjetari

Pavarësisht nëse jeni në punë ose në pushime do keni energji edhe për t’i kursyer. Pa dembelizëm: punoni shumë për të qenë në rregull. Ju mund të bëni atë që dëshironi pa asnjë problem dhe pengesë. Nëse ka ndonjë mosmarrëveshje, ndoshta për shkak të një ndryshimi të planeve gjatë ditës, bëni kujdes me fjalët që nxirrni nga goja.

Bricjapi

Ende është një ditë pozitive, në të cilën ju mund të kanalizoni energjitë tuaja në të gjithë sektorët ekzistencialë që dëshironi, por ajo sentimentale është ajo që merr mbështetjen më të mirë. Këto ditë ju rrezatoni një bukuri të pagabueshme dhe mund të lini shenjën tuaj kudo.

Ujori

Nga sot deri të premten, do jetë koha ideale për të shprehur dëshirat që keni në lidhje me partnerin që dashuroni. Energji e mirë për të rigjallëruar një marrëdhënie në çift të mbuluar nga rutina ose keqkuptimet do krijohen në dy ditët e para të javës. Yjet do ju japin fat në një dashuri që po lulëzon.

Peshqit

Periudha e artë për shenjën tuaj vazhdon. Do jetë një ditë e gëzueshme, do zgjedhjet tuaja do jenë të duhurat. Kudo që të jeni, me pushime, në udhëtime apo brenda në qytet, ju do takoni një person që do ju rrahë zemra fort.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi ditor, 11 Gusht 2022

Published

on

By

DASHI
Përfshihuni në sport dhe aktivitete në natyrë. Sot, biznesmenët e kësaj shenje duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare, pasi ka gjasa të mos ua kthejnë paratë. Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, do të sjellë gëzim për ju dhe familjen tuaj.

DEMI
Puna krijuese do t’ju mbajë të relaksuar. Do diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten dhe do bëni plane për të ardhmen. Mos u bëni imponues në jetën tuaj të dashurisë.

BINJAKET
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punën, pasi nuk do të ndiheni mirë fizikisht. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare.

GAFORRJA
Mund të përballeni me çështje që lidhen me paratë. Mos e lini pas dore jetën tuaj shoqërore. Kjo do t’ju relaksojë dhe do t’ju çlirojë nga tensioni.

 

LUANI
Sjellja e fëmijëve tuaj mund të mos ketë miratimin tuaj dhe kjo mund t’ju zemërojë. Përpiquni të jeni të duruar, pasi përndryshe do t’i vështirësonit gjërat. Personat e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka gjasa të përfitojnë financiarisht sot.

 

VIRGJERESHA

Sot do të kuptoni se dashuria pushton gjithçka. Sa i përket aspektit financiar, pas një faze të vështirë, dita do ju befasojë me diçka të bukur në punë. Ka gjasa që pasditen ta kaloni në qetësi në shtëpi.

PESHRJA
Bëni diçka që do t’ju ndihmojë t’i afroheni qëllimeve tuaja. Disa vendas të kësaj shenje pritet të kenë përfitime financiare sot përmes fëmijëve të tyre, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni krenarë. Situata në jetën tuaj familjare do jetë disi e paparashikueshme.

AKREPI
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju bëjë diçka pas shpine. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit dhe tensionit në jetën tuaj. Mundt ë merrni një dhuratë të papritur gjatë ditës së sotme.

SHGJETARI
Kjo do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Gjendja juaj shpirtërore do t’ju mbajë në humor të mirë. Çdo shqetësim financiar i vazhdueshëm ka gjasa të zgjidhet, nëpërmjet ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj.

BRICJAPI
Natyra juaj fëmijërore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni në humor. Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore që përfshin një mosmarrëveshje financiare, gjithaçka mund të shkojë në favorin tuaj sot.

UJORI
Kjo do të jetë një ditë emocionuese në jetën tuaj në çift. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni sa më romantike. Njerëzit përreth jush mund të bëjnë diçka që do ta bëjë partnerin/partneren tuaj të dashurohet sërish me ju.

PESHQIT

Shëndeti i prindërve tuaj do të kërkojë kujdes dhe më shumë vëmendje sot. Jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë. Përgjithësisht do të jetë një ditë e mbushur me të qeshura, kur shumica e gjërave do të shkojnë ashtu siç dëshironi.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi ditor, 10 Gusht 2022

Published

on

By

Dashi

Po përmirëson sjelljen tënde në jetën shoqërore, në mënyrë që të përparosh shumë dhe të fitosh sërish respektin dhe admirimin e atyre që të rrethojnë. Përfitoni nga mundësitë e pafundme që do t’ju jepen, për të shfaqur një imazh të mirë shoqëror dhe për të përmirësuar reputacionin tuaj.

Sot nuk ka asnjë arsye për t’u stresuar, pasi ju jeni fituesi absolut në biznesin tuaj! Në planin financiar do keni shumë favore sot.

Demi

Sot thuaj jo rutinës dhe gjërave të parëndësishme të përditshmërisë. Sot ju zgjeroni horizontet tuaja dhe jeni të vendosur dhe gati për të bërë gjëra të reja dhe të ndryshme, në mënyrë që të ndryshoni performancat dhe të kaloni sa më mire. Favorizohen komunikimet dhe transporti.

Ju arrini lehtësisht qëllimet tuaja profesionale. Në sektorin financiar sot do të keni favore, përderisa nuk do të silleni në mënyrë të papjekur.

Berisha: Rritja e numrit të punonjësve sistem zinxhir, qeveria falimenton shtetin për të mbajtur partinë
Binjakët

Më në fund po përballeni me sukses, një kundërshtar apo konkurrent të fshehur deri tani, që sot zbulohet. Ju i perceptoni drejt qëllimet dhe motivet e fshehura të atyre që ju rrethojnë, të cilat do t’ju ndihmojnë të gjeni zgjidhje, pasi maskat bien. Mbështetuni në mprehtësinë dhe intuitën tuaj.

Sot do të ketë shumë zhvillime pozitive në çështjet financiare dhe profesionale.

Gaforrja

Ju përmirësoni marrëdhëniet dhe ndërveprimet ndërpersonale. Sot është dita e duhur për të afruar sërish një person, me të cilin mund të keni keqkuptuar apo grindur në të shkuarën. Shfrytëzojeni mundësinë e shkëlqyer për të përmirësuar kontaktet tuaja dhe për të bashkëpunuar më mirë me ata që ju rrethojnë.

Në karrierën tuaj, ju i përmirësoni në maksimum marrëdhëniet me partnerët dhe kolegët. Në planin financiar shmangni vendimet e mëdha sot, si dhe marrëveshjet.

Luani

Është koha për t’u fokusuar në detaje dhe çështje praktike. Sot është dita e duhur për të filluar një dietë të duhur, për të bërë ndryshime në pamjen tuaj, për të bërë një ekzaminim mjekësor ose për të filluar stërvitjen. Duhet të bëheni seriozë dhe të ktheni vëmendjen te çështjet e pazgjidhura dhe detyrimet e jetës së përditshme.

Jepni maksimumin në profesion dhe para dhe padyshim që do të keni zhvillime pozitive.

Virgjëresha

Ju po shfaqni me sukses aspektet krijuese të personalitetit tuaj dhe vetvetes tuaj të ndritur. Ju jeni të lumtur. humor gazmor dhe lozonjar, që e bën ditën e sotme ideale për dalje, argëtim, shoqërueshmëri, kreativitet dhe lloj-lloj kënaqësish.

Mos bëni shpenzime të panevojshme për të cilat mund të pendoheni nesër. Në karrierën tuaj, ju arrini shumë gjëra të mëdha dhe bini në sy.

“Çmimi i naftës në Shqipëri është më i shtrenjti në Europë”, eksperti Muço: Qeveria i ka lënë qytetarët në mëshirë të fatit
Peshorja

Sot do të arrini të përmirësoni dhe normalizoni marrëdhëniet tuaja familjare, me një bisedë të këndshme. Jeni më intuitiv se zakonisht dhe kështu, i kuptoni qëllimet e të tjerëve, që në fillim. Përveç kësaj, do të jeni në gjendje të përballeni me zhvillimet në fushën e madhe të shtëpisë dhe familjes dhe të bëni gjithçka më mire.

Në karrierë do të ketë shumë suksese dhe mundësi për avancim. Në planin financiar do ketë disa shpenzime familjare, por kjo është e pritshme.

Akrepi

Marredhëniet me vëllezërit e motrat dhe të afërmit e largët përmirësohen dhe forcohen. Nevoja juaj aktuale për komunikim do të plotësohet dhe në të njëjtën kohë do të kënaqeni me takime, lajme apo dalje të këndshme.

Në karrierën tuaj, ju duhet të shkelni gazin sot dhe të përpiqeni më shumë nëse doni të keni sukses. Në planin financiar përgatituni për disa ndryshime.

Shigjetari

Sot fokusohesh te arritjet dhe mbi të gjitha te vlerat e tua. Mundësitë për t’i mbrojtur dhe për të pasur zhvillime konstruktive do të jenë të shumta dhe mund të vijnë nga rrethana dhe situata të caktuara, të cilat do t’ju ofrojnë edhe një herë vetëvlerësimin dhe vetëbesimin që keni dashur.

Sot do ndiheni të qetë dhe të sigurt në vendin e punës, për shkak të disa rrethanave pozitive. Edhe nga ana financiare sot jeni në favor.

Bricjapi

Sot me Hënën në shenjën tuaj, ju rifitoni vetëbesimin, kapacitetin dhe aftësinë për të pretenduar dhe arritur qëllime dhe fillime të reja. Optimizmi juaj rritet dhe vetëbesimi juaj forcohet. Megjithatë, përpiquni të shmangni shpërthimet dhe kërkesat.

Në fushën profesionale jeni plotësisht efikas në çdo përpjekje dhe ia arrini qëllimit. Në planin financiar do të vijnë disa humbje.

“Në 10 vitet e fundit nuk ka asnjë investim në gjenerimin e energjisë elektrike”, thotë Bozdo
Ujori

Ju jeni padyshim intuitiv sot. Çuditërisht, zgjidhni vetminë tuaj sot dhe në të njëjtën kohë bëhuni më të fshehtë. Megjithatë, nëse qëndroni në prapavijë dhe izoloheni, le të gjeni zgjidhje të shkëlqyera për çdo problem tuajin, të cilat do të zgjidhen në të ardhmen e afërt.

Në sektorin e punës do ketë vështirësi të vogla. Pra, sigurohuni që të përballeni. Në planin financiar më në fund po vijnë zgjidhjet.

Peshqit

Sot është dita e duhur për t’u shoqëruar dhe për t’u marrë me sektorin miqësor. Ju vlerësoni saktë miqësitë tuaja dhe përcaktoni saktë ndërveprimet tuaja sociale dhe çdo njohje të re. Me miqtë tuaj si aleatë, ju arrini qëllimet dhe ëndrrat.

Në karrierën tuaj arrini të keni bashkëpunime të suksesshme dhe kolegë të përmirësuar. Në planin financiar mund të prisni favore të papritura.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi ditor, 9 gusht 2022

Published

on

By

Dashi

Dita e sotme do jetë e ndriçuar nga yjet prandaj çdo gjë ka për t’iu shkuar si e kishit menduar. Nëse jeni në një lidhje do e bazoni marrëdhënien tek besimi reciprok dhe do i kushtoni më shumë vëmendje intimitetit. Darka do jetë vërtet e nxehtë. Nëse jeni beqarë do keni shumë pretendentë dhe do iu jepet mundësia të bëni zgjedhjen e duhur. Në punë do e bëni çdo gjë më së miri dhe shefat do ua vënë në dukje. Ata ndihen me fat që ju kanë pjesë të stafit e madje mund t’iu japin edhe ndonjë shpërblim. Buxheti nuk do jetë i keq, por duke qenë se adhuroni të bëni dhurata mundet që ai të pakësohet.

Demi

Sot do reflektoni më me kujdes dhe do mendoni për gjithçka që keni kaluar dhe që mendoni të kaloni. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që komunikimi në çift të lërë për të dëshiruar. Partneri do merret me punë dhe mundet t’iu lërë pas dore. Nëse jeni beqarë nuk do keni frikë as të provoni aventura kështu që dita e sotme do jetë interesante. Në punë do ndiheni më të qetë. Do i kuptoni gabimet e bëra dhe do bëni të pamundurën për të mos i përsëritur më. Me pak më shumë guxim do kaloni gjithçka. Financat do kenë goxha përmirësime dhe kjo nga ndihma e të afërmve.

Binjakët

Hëna dhe Jupiteri do ju bëjnë me kreativë sot. Do keni më shumë nevojë të qeshni e të argëtoheni dhe për t’u përmbushur plotësisht do jeni të gatshëm të bëni çdo gjë. Nëse keni një lidhje do jeni me te disponueshem ndaj partnerit tuaj dhe marrëdhënia në çift do jetë më e mirë. Nëse jeni beqarë do dashuroheni kokë e këmbë me një person që sapo e keni njohur dhe do filloni një lidhje të qëndrueshme. Në punë duhet ta shtoni pak ritmin sepse po vazhduar si keni nisur nuk do e përfundoni atë që synoni. Në planin financiar gjendja do fillojë të përmirësohet dalëngadalë dhe nuk do keni aspak probleme për të kryer çdo lloj shpenzimi të menduar.

Gaforrja

Do bëni mirë të mos nxitoheni për asgjë sot sepse vetëm ashtu gjërat do ju ecin mirë e pa probleme. Nëse jeni në një lidhje do keni nevojë në çdo moment për partnerin tuaj që të merrni frymë lirisht. Ai nga ana tjetër do ju përgatisë surpriza të njëpasnjëshme. Nëse jeni beqarë do ndiheni gati për të bërë edhe çmenduri vetëm që ta gjeni personin ideal. Në punë nuk do ju ecin gjërat si duhet dhe në disa momente mund të mendoni edhe të hiqni dorë nga gjithçka e t’ia mbathni.. Në planin financiar duhet të bëni disa kursime që gjendja të mos ketë asnjë lloj problemi. Me pak mundim do ja dilni mbanë.

Luani

Yjet nuk do ju favorizojnë gjatë kësaj dite. Nuk do keni as vullnet për ta ndryshuar situatën, por gjithë kohës do jeni të irrituar. Për ju që jeni në një lidhje kjo do jetë një ditë goxha e tensionuar. Do debatoni për çdo lloj gjëje me partnerin dhe do ndiheni keq në disa momente. Ju beqarët do përballeni me zhgënjime që në mëngjes dhe gjithë ditën do e kaloni me mërzi. Në punë vërtet do jeni ambiciozë, por nuk do jeni të duruar. Kjo do jetë arsyeja pse nuk do arrini dot aq lart sa keni menduar. Në planin financiar vazhdoni të shpenzoni nga pak në mënyrë që situata të mos ju dalë jashtë kontrollit.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite duhet të jeni të përgatitur për çdo gjë sepse jo të gjitha gjërat mund të parashikohen paraprakisht. Jeta juaj në çift do ketë ndikim shumë të madh nga planetët. Herë do jeni në humor të mire dhe herë do konfliktoheni për gjëra të kota me partnerin. Nëse jeni beqarë do flirtoni gjithë kohës me disa persona që në fakt nuk ja vlejnë. Kujdes mos bëni gabime. Nëse jeni në një punë tuajën dhe jeni vetë shefi, mirë është që të reflektoni para se të merrni vendime. Nëse punoni në një kompani private nuk do keni vështirësi. Financat menaxhojini me përkujdes në mënyrë që gjithçka të ecë më së miri.

Peshorja

Planetët sugjerojnë të jeni më të duruar sot dhe më të fshehtë në gjithçka. Nëse keni një lidhje gjërat nuk do ju ecin për mrekulli me partnerin. Të dyja palët do jeni kokëfortë dhe të pabindur dhe kjo do krijojë konflikte herë pas here. Po vazhduat kështu gjërat do ju përkeqësohen edhe më tepër. Ju beqarët do ndiheni të pasigurt për hapat që do hidhni dhe do preferoni të prisni edhe pak kohë. Në punë do jeni disi më të motivuar dhe falë mbështetjes së disa kolegëve të vjetër do jeni më të gatshëm për t’u përballur me sfida më të mëdha. Financat nuk do jenë të shkëlqyera kështu që më mirë hiqni dorë nga disa gjëra qejfi.

Akrepi

Sot do përballeni me goxha vështirësi emocionale dhe shpesh nuk do jeni në gjendje të kuptoni se çfarë doni vërtet. Nëse keni një lidhje duhet të përfitoni nga çdo moment kur të jeni pranë partnerit për të folur me të për çdo gjë madje edhe për brengat që ndieni. Më mirë kështu sesa të vuani përbrenda. Do ju duhet herë pas herë të jeni edhe të duruar, Nëse jeni beqarë do keni një teknikë joshjeje të pagabueshme dhe do arrini të bëni për vete cilindo. Në punë do jeni më kreative dhe Mërkuri do ju mbështesë të realizoni të gjitha projektet që do keni në kokë. Sektori i financave do përbëjë një tjetër sfidë për ju. Po ja dolët ta mbani edhe sot të stabilizuar situata do përmirësohet.

Shigjetari

Gjatë ditës së sotme do reflektoni shumë herë para se të veproni dhe çdo hap do hidhet i mirëmenduar. Jeta ne çift do vazhdoje te ece me se miri gjate gjithë kësaj dite. Nuk do keni asnjë debat apo problem me partnerin dhe do filloni ta shohin me një sy tjetër te ardhmen. Beqaret do jene me shume se kurrë kureshtare dhe do dëshironi të provojnë emocione të reja. Në punë nuk do ju mungojë motivimi, megjithatë nuk mund të thuhet se nuk do ju dalin pengesa dhe vështirësi sot. Marsi do sjellë goxha probleme financiare. Merrni masa sa më shpejt sepse gjendja do jetë vërtet e vështirë.

Bricjapi

Sot do jeni disi më nostalgjikë dhe do keni nevojë të kuptoni të shkuarën në mënyrë që të projektoni të ardhmen. Nëse jeni në një lidhje edhe pse do i flisni për shumë gjëra partnerit do ju duket sikur po iu flisni mureve. Ai nuk do jetë prezent me mendje dhe as do ua vërë veshin fare. Nëse jeni beqarë duhet patjetër të mendoheni mirë para se të hidhni hapa në mënyrë që të mos lëndoheni. Në punë, pavarësisht problemeve dhe vështirësive që do kaloni nuk do e humbisni optimizmin. Buxheti do jetë i kënaqshëm pavarësisht parave që keni investuar së fundmi.

Ujori

Dita e sotme do jetë shumë e animuar. Urani dhe Hëna do ju nxitin të shihni vetëm drejt së ardhmes. Mund të ndërmerrni edhe rreziqe vetëm që çdo gjë të bëhet ashtu si e keni ëndërruar. Për ju që keni një lidhje kjo do jetë një dite e këndshme dhe e mbushur me bashkëpunim. Çdo gjë do ju ecë për mrekulli kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët duhet të bëni kujdes me euforinë e tepruar e cila mund t’iu çojë drejt gabimeve. Në punë, nëse gjërat kohët e fundit nuk kanë funksionuar si duhet, sot duhet të merrni disa masa më strikte. Flisni edhe me kolegët apo shefat nëse do ju duhet ndihmë. Financat do rriten më shumë nga sa e kishit imagjinuar. Do iu jepet mundësia edhe të hiqni ndonjë para mënjanë.

Peshqit

Ka mundësi që Hëna t’iu bëjë shumë impulsivë gjatë kësaj dite dhe mund të merrni vendime që nuk duhet t’i merrnit. Nëse keni një lidhje duhet të bëni të pamundurën për ta dëgjuar më shumë partnerin dhe për të mos vepruar kuturu. Po bëtë gabime sot do i vuani gjatë pasojat. Ju beqaret do keni një nevojë të papërmbajtshme për të krijuar një lidhje dhe do shpreheni pa dorashka. Në punë do jeni shumë të ngarkuar dhe nuk do ndaleni për asnjë moment. Në fakt këshillohet që herë pas here të bëni pushime të shkurtra për t’u frymëzuar edhe më shumë. Buxhetin mbajeni nën kontroll sepse përndryshe do vuani.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING