Connect with us

Lifestyle

Produktet “Made in Albania” nga Të Gjitha Rajonet e Shqipërisë

Published

on

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural në bashkëpunim me institucionet e linjës, kanë listuar produktet tradicionale vendase për secilin nga 12 rajonet e Shqipërisë.

Kjo agjendë jep informacion të detajuar mbi prodhimet tipike potenciale dhe firmat shqiptare sipas rajoneve nga lartësitë e Bjeshkëve të Nemuna deri në pemishtet e Konispolit.

Produktet shqiptare që shumica e të huajve njohin janë rakia Grapa, vaj ulliri, bimë aromatike dhe mjekësore, gështenja, etj.

Por ndërkohë që ka një gamë të gjerë të produkteve tradicionale që përfshijnë bimë, kafshë, veshje dhe ushqime dhe pije, promovimi i të cilave i shërben edhe njohjes më të mirë mes rajoneve shqiptare.

Lista do të ndihmojë të gjithë ata që udhëtojnë për herë të parë në pjesë të panjohura të Shqipërisë dhe madje edhe kompani në të gjithë botën që kërkojnë të importojnë produkte shqiptare.

Shije e Traditë

Për rajonin e Beratit janë: Varietet ulliri Kokerrmadh, Vreshtat: rrushi Pulez në Karkanjoz
Frutat: qershi Droboniku, fiq nga Roshniku, mishi i dhisë nga Roshniku, ëmbëlsirat reçel, pelte, fruta të thata

Ura Vajgurore; varietetet e ullirit: Kokerrmadh, Marks, Frantoi, vreshtat: Pulez, bardhezi Shesh, Serina, frutat: Qershi, shegë, qershi të errët, arra dhe bajame. Grappa: Arrë jeshile

Kuçova varietetet e ullirit: ullinjtë e kuq të Velagoshti, Kokerrmadh të Beratit, Grappa: rrush, kumbulla, dëllinjë, misër. Verë: verë lokale, ushqim i fermentuar: turshi.

Skrapari: Pemishte: pemë luleshtrydhe, kumbulla, rrush Grappa: Skrapari grappa

Polican: Bujqësia: blegtori në Kapinova Verë: verë lokale

Arrorë e Fruta Plot

Rajoni i Dibrës: kumbulla Tropojë, arra, lajthi, gështenja, fasule marine. Bujqësia: dele leshi kaçure, dhi, djathë nga mali Korabi. Ushqim tradicional: Jufka, ushqim i përpunuar turshitë, reçeli e komposto

Bulqiza: Kumbulla, arra dhe lajthi.

Rajoni i Durrësit: Ullinjtë e bardhë dhe të errëta. Vreshtat: Shesh bardh e zi, Tajka e kuqe, Hafuzali Frutat: Varieteteve të kumbullave me shkëlqim dhe vardare, shegë të ëmbël dhe dividishe, fiq të kuq dhe të errët.

Kruja :Ullinjtë: e bardhë, frangu, krispi. Vreshtat: Tajka, Shesh i zi dhe i bardhë. Domate të sezonit të vonë nga Nikla, fiq Cingel

Rajoni i Elbasanit; Ullinjtë Mixan, Kokerrmadh, vaj ulliri, vreshtat Razaki. Frutat: Shegët Dividishe, mollët Gjeca, arra nga Gjinar, duhan lokal domatet prodhojnë nga Labinot, Funari dhe Gjinar. Djathë nga Stopani, mish qengji dhe dhie keci, bimë mjekësore, bletari.
Pjata tradicionale: tavë Elbasani, ballokume

Cerrik Ullinjtë: Mixan, Kokerrmadh, vaj ulliri, shegët Dividishe, duhanin lokal, bletari mishin e dhise qengji dhe kecit

Belsh, Ullinjtë: Mixan, Kokerrmadh, vaj ulliri, djathin, bimë aromatike dhe mjekësore:shafran, urtë, rigon, lule misri

Peqin, ullinjtë, vajin e ullirit, vreshtat Razaki.

Librazhd, vreshtat: Razaki, arra nga Gizavezhda dhe gështenja, patate nga Stebleva, gjelat e detit, djathë i bardhë nga Sopoti, mish dhie e vera e kuqe

Perrenjas arra nga Gizavezhda dhe gështenja, fasulet e bardha, djathin e bardhë nga Sopoti, bimë të ndryshme mjekësore dhe aromatike, verë e kuqe, mjaltë nga Sopoti
Ushqim i përpunuar ose i thartuar: turshi, reçel, komposto dhe këtu kultivohet edhe peshku.

Nga Fieri në Gjirokastër

Në rajonin e Fierit përfshirë, Roskovecin, Lushnjen Divjakën, Mallakastrën kryesojnë ullinjtë Finja, vaj ulliri vreshtat: Shesh, Vlosh, Kraps, fasulet. Perimet: domate, speca, kastravec, bostani, etj.

Ndërsa kryeson me mishin e shpendëve dhe të të imtave. Bimë aromatike dhe mjekësore: Rozmarinë, dafinë, balsam limoni, gjethe ferrë, calendula, borzilok, spurges, bletaria pjata tradicionale: tavë me rosë dhe kos, gjel deti dhe presh. Produkte të përpunuara dhe të thartuara: turshi, komposto, salca.

Në rajonin e Gjirokastrës që përfshinë Libohovën, Përmetin, Dropullin kryeson me prodhimin tradicional blegtoral: qumësht, gjalpë, djathë i bardhë, bagëti viçi. Bimë aromatike: Sideritis, Sherebela dhe rigoni i bardhë, arra, bajame dhe lajthi. Ndërsa Përmeti dallon për domatet e vona e Dropulli për kumbulla dhe fiq, arra, patatet lokale.

Korçë, Kukës, Shkodër

Rajoni i Korçës që përfshinë Maliqin e Kolonjës dallon për vreshtat: Serinë bardh e zi
Frutat: Mollë të ndezura të shijshme, manit të zi nga Boboshtica, arra, fasulet, domate zarzavate, e bimë mjekësore: urtë, dëllinjë, trëndafil i egër, tërfili i kuq, balsam limoni, timus.

Rajoni i Kuksit, që përfshinë edhe Hasin e Tropojën dallon për fasulet, patatet e Shishtavecit, blegtorinë kumbullat, arroret e boronicat e egra.

Rajoni i Shkodrës dallon për ullinj e bardhë, vaj ulliri, frutat shegë e qershi, gështenjat e  Dukagjinit, duhanin, patate perimet e ndryshme bimët mjeksore dhe rakinë e kumbullës, misrit, manit dhe rrushit. Këtu dallojnë shumë punimet artizanale që janë shumë të zhvilluara dhe tradita e këtij biznesi ruhet dhe është shumë e përhapur.

Tiranë, Vlorë e Sarandë

Në rajonin e Tiranës, dallon prodhimi i ullinjve, rakisë, perimeve të ndryshme. Ushqim tradicional: Fergese me speca ose mëlçi në një tenxhere balte.

Rajoni i Vlorës kryeson me prodhimin e ullinjve dhe  prodhimin e vajit të ullirit, mjaltit mishit, bimëve mjekësore dhe prodhimi i perimeve të ndryshme.

Rajoni i Sarandës njihet ndryshe edhe si shtëpia e midhjeve. Ndërsa dallon për prodhimin e ullinjve Kalonji, Frantio, dhe Leccino. Peshkimi këtu kryeson me midhjet e Butrintit, barbuni i kuq, karkalecat, levrekja evropiane, ngjala, kungulli i detit, barbuni. Këtu prodhohen llojshmëri agrumesh, blegtoria është e zhvilluar.Pjatë tradicionale është byreku me pulë, musakaja.

AgroWeb

Lifestyle

Pse disa njerëz pickohen nga mushkonjat, disa të tjerë jo

Published

on

By

S’ka asgjë më të bukur se të jesh duke pushuar jashtë në një mbrëmje të freskët, por të ngrohtë vere…derisa mushkonjat hyjnë në lojë.

Ka dy lloje njerëzit gjatë stinës së verës: Ata që pickohen vazhdimisht nga mushkonjat dhe të tjerë që duket se nuk janë shënjestër e tyre. Tani (pak a shumë) do mësoni pse ndodh kështu.

Ekzistojnë më shumë se 3500 lloje mushkonjash, vetëm disa prej të cilave kafshojnë njerëzit. Dhe janë vetëm mushkonjat femra ato që kafshojnë – pasi kanë nevojë për gjak si burim proteinash për vezët e tyre.

Mushkonjat shpojnë lëkurën e “viktimës” së tyre të zgjedhur duke rezultuar në një pickim që mund të fryhet, të shkaktojë kruarje dhe në raste më të rralla, të shkaktojë edhe sëmundje serioze.

“Pse unë?”

Dr. Jagdish Khubchandani, profesor i shëndetit publik në Universitetin Shtetëror të Neë Mexico-s, thotë se:

“Arsyet pse mushkonjat tërhiqen nga njerëzit janë diskutuar në disa studime. Këto studime kanë diskutuar erën e trupit, ngjyrën e trupit, temperaturën dhe strukturën e lëkurës, mikrobet që jetojnë në lëkurë, statusin e shtatzënisë, dioksidin e karbonit të nxjerrë nga njerëzit, alkoolin dhe llojin e dietës. Në përgjithësi, studimet sugjerojnë se gratë shtatzëna, njerëzit me temperaturë të lartë trupore dhe djersë, prani të ndryshme të mikrobeve të lëkurës dhe ata me lëkurë më të errët mund të jenë më të ndjeshëm.”

Por përgjigja nuk është tërësisht e sigurt – kimikatet që tërheqin disa lloje mushkonjash, nuk tërhiqnin disa lloje të tjera. Dhe njerëzit prodhojnë mijëra kimikate të ndryshme, kështu që nuk është e lehtë të zbulosh se cilat prej tyre ndikojnë në sjelljen e mushkonjave.

Grupi i gjakut

Studime rreth grupit të gjakut dhe pickimit të mushkonjave tregojnë se ata me grup gjaku A – kanë më pak gjasa të jenë pre e mushkonjave. Por, kemi një lajm të keq për ata me grup gjaku 0. Duket se ky grup njerëzish është më tërheqësi për mushkonjat.

Pra, nëse jeni një nga ata njerëz me të cilët mushkonjat pëlqejnë të festojnë, shkencëtarët ende nuk mund t’ju thonë saktësisht pse. Ndoshta ju lëshoni më shumë CO2, nxehtësi ose acid laktik, jeni të grupit të gjakut O ose keni llojin “e gabuar” të baktereve në mikrobiomën tuaj.

Continue Reading

Lifestyle

Frutat që kanë më shumë vitaminë C se portokalli

Published

on

By

Kur dëgjojmë për vitaminën C, pa dyshim që mendimi i parë që na vjen në mendje është portokallia!

Arsyeja është sepse ne e kemi lidhur me të, pasi kur kemi nevojë për të i drejtohemi këtij fruti.

Megjithatë, ka pesë të tjera me më shumë vitaminë C për të cilat mund të mos dini.

Frutat që kanë më shumë vitaminë C se portokalli janë:

Papaja: Edhe pse ky është një frut i vogël, ai siguron një sasi mbresëlënëse prej 95 mg vitaminë C.

Kivi: Një kivi siguron rreth 64 mg vitaminë C.

Ananasi: Një filxhan me fruta tropikale siguron 79 mg vitaminë C.

Mango: Një mango siguron 122 mg vitaminë C.

Luleshtrydhet: Një filxhan luleshtrydhe siguron 85 mg vitaminë C.

Continue Reading

Lifestyle

Kombinimet verore për një pamje me stil

Published

on

By

Moda gjithmonë na gëzon dhe na ndihmon ta shohim jetën në një dritë më optimiste. Fashionistja e njohur Mary Lawless Lee na tregon disa nga tendencat e saj të preferuara për këtë vit dhe na frymëzon të eksperimentojmë, njësoj si ajo.

#1. Pantallona të shkurtra + bluzë + xhaketë sportive 

Edhe nëse nuk ju pëlqen ky set për verën, sigurohuni që nga shtatori do ta shijoni si askush tjetër këtë veshje.

s

#2. Fustan Babydoll + çizme

Këtë verë shumë influencues po përvetësojnë look-un fustan-çizme dhe e vërteta është se kjo pamje na ka bërë për vete edhe neve.

#3. Pantallona lëkure + crop top

Mary Lawless Lee adopton 2 trende të nxehta në një vështrim! Konkretisht, fashionistja e njohur zgjedh pantallonat prej lëkure të cilat i kombinon me një crop top me zinxhirë në shpinë.

#4. Rroba banje një copë me prerje dhe printime

Nëse e ndiqni me vëmendje modën, atëherë jam e sigurt se tashmë do ta keni pikasur shkatërrimin që po ndodh këtë vit në veshjet me stampa limoni.

#5. Jumpsuit me figura

Jumpsuits të të gjitha llojeve janë një trend që duam të kemi në gardërobën tonë. Sidomos nëse është me një dizajn me figura./abcnews.al

Continue Reading

Lifestyle

Njohja e llojit të lëkurës suaj, ja si ta zbuloni

Published

on

By

Njohja e llojit të lëkurës suaj është baza e kujdesit të rregullt të lëkurës, në mënyrë që të mund të zgjidhni produkte sipas nevojave të lëkurës. Për të njohur llojin tuaj të lëkurës, jini të vetëdijshëm për pamjen dhe ndjesinë e saj. Për të përcaktuar llojin e lëkurës, fshijeni fytyrën me një pecetë sapo të zgjoheni, përpara se të pastroni fytyrën. Nëse indi është i pastër, ju keni një lloj lëkure normale në të thatë. Nëse indet njollosen me yndyrë, ju keni lëkurë normale deri të yndyrshme. Lëkurat e kombinuara kanë një zonë të yndyrshme, (zakonisht ballin, hundën dhe mjekrën, që përbëjnë zonën T), ndërsa faqet janë të thata. Përdorni peceta të ndryshme për zona të ndryshme, duke fshirë ballin, hundën dhe mjekrën me një pecetë dhe duke përdorur një tjetër për të fshirë faqet. Llojet e lëkurës ndahen në katër kategori kryesore – normale, e thatë, e yndyrshme dhe e kombinuar.

Nëse keni lëkurë të thatë, shmangni sapunin dhe përdorni pastrues rehidratues që përmbajnë hidratues natyral, si aloe vera dhe tonifikim me ujë trëndafili. Rutina e përditshme duhet të përfshijë ushqimin e lëkurës gjatë natës, masazhimin e lëkurës me krem ​​ushqyes si dhe fshirjen me pambuk të lagur. Sigurohuni që lëkura të mos ketë kurrë mungesë lagështie. Përdorni kremrat kundër diellit gjatë ditës dhe përdorni krem ​​hidratues nën make-up.

Lëkurat e yndyrshme kanë një pamje të yndyrshme me pore të mëdha të hapura. Rutinat e specializuara të pastrimit janë shumë të nevojshme në mënyrë që poret të mbeten të pambyllura dhe të parandalohen pikat e zeza dhe puçrrat. Përdorni një larës fytyre për lëkurë të yndyrshme, që përmban përbërës si neem dhe borzilok. Për lëkurën e prirë ndaj akneve, përdorni një pastrues medicinal. Përdorni një tonik lëkure me bazë trëndafili.

Lëkurat e kombinuara kanë një zonë të yndyrshme, ndërsa pjesa tjetër e lëkurës është e thatë ose normale. Nevojitet trajtim i veçantë për zona të veçanta. Pra, kushtojini vëmendje pastrimit dhe përdorni ujë trëndafili për të tonifikuar dhe rifreskuar lëkurën. Rutina e përditshme e pastrimit për lëkurën e yndyrshme dhe atë të kombinuar duhet të përfshijë një pastrim fytyre.

Një dietë e shëndetshme dhe një mënyrë jetese janë gjithashtu të rëndësishme për lëkurën e ekuilibruar. Një sistem i mbingarkuar reflektohet në lëkurë. Mbajeni sistemin të pastër duke përfshirë fruta të freskëta, sallata të papërpunuara, lakër, drithëra dhe kos në dietën tuaj të përditshme.

Pini gjashtë deri në tetë gota ujë në ditë. Shtoni lëngun e një limoni në një gotë me ujë dhe pini në mëngjes. Pra, nëse dëshironi që historia juaj e lëkurës të ketë një fund të lumtur, mbani mend këto fakte të lëkurës dhe rregullat bazë, përcjell Klankosova.tv.

Continue Reading

Lifestyle

Trendi më i ri i manikyrit nga Hailey Bieber

Published

on

By

Thonjtë e qumështit apo të të ashtuquajturit ‘glazed donut nails’ janë ide e shkëlqyeshme për manikyr para se të shkoni me pushime në det!

Qëkur inauguroi linjën e saj të kujdesit Rhode, shumica kanë vërejtur që e gjithë dukja e saj, jo vetëm fytyra, është në harmoni me estetikën e “krofnës së glazuar’ të cilën e propagandon.

I fundit në një sërë trendësh që i ka prezantuar është edhe manikyri elegant, i cili po kthehet në modë tashmë i harruar paksa retro-trendi i shkëlqimit të sedeftë.

Manikyri Hailey Bieber çfarë e duan edhe disa yje të tjera siç është Sydney Sweeney, është neutral, andaj mund të bartet edhe çdo ditë, por edhe i rafinuar, andaj do të kombinohet në çdo dukje glamuroze, dhe është hit i vërtet në TikTok ku koncepti #haileybiebernails ka më se 100 milionë shikime.

Fjala është për në tonalitete të bardha qumështore ose rozë me një shkëlqim të lehtë të sedeftë.

https://www.tiktok.com/@michellekhxn/video/7125139686913248558?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1&refer=embed&referer_url=https%3A%2F%2Fwww.kosovarja-ks.com%2F&referer_url=https%3A%2F%2Fwww.kosovarja-ks.com%2Ftrendi-me-i-ri-i-manikyrit-eshte-ai-qe-e-bart-hailey-bieber%2F&referer_video_id=7125139686913248558

Hailey shkon te profesionistët për thonjtë e saj dhe përdor OPI GelColor në nuancën Funny Bunny, zbuloi manikyrja e saj Zola dhe shton efektin metalik Tin Man pas shtresës së fundit.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING