Connect with us

Pinknews

Britani / Dy shqiptare në listën e artistëve më të pasur nën 30 vjeç

Published

on

Tabloidi britanik “The Sun” ka publikuar listën e artistëve nën 30 vjeç të cilët kanë mbledhur më shumë të ardhura gjatë vitit 2020.

Lista kryesohet nga Ed Sheeran me një pasuri marramendëse prej 210 milionë paund në bankë. Sheeran ndiqet nga Harry Styles dhe Emma Vatson.

Në këtë listë janë renditur dhe dy artistet shqiptare me famë botërore. Dua Lipa gjendet në vendin e 12-të, është 25 vjeçe dhe ka një pasuri prej 22 milionë paund. Ndërsa 29-vjeçarja Rita Ora renditet në vendin e 14-të bashkë me Stormzy me një pasuri prej 20 milionë paund.

Lista e plotë

Ed Sheeran, 29, (£210m)
Harry Styles, 26, (£74m)
Emma Watson, 30, (£58m)
Niall Horan, 27, (£55m)
Little Mix (£54.3m)
Louis Tomlinson (£47m)
Liam Payne, 27, (£46m)
Cara Delevingne,28, (£42m)
Zayn Malik, 27, (£38m)
Sam Smith, 28, (£35.5m)
Aaron Taylor-Johnson, 30, (£24m)
Dua Lipa, 25, (£22m)
Daisy Ridley, 28, (£20.3m)
Stormzy, 27, (£20m) and Rita Ora, 29, (£20m)

John Boyega, 28, (£17m)
George Ezra,27, (£13m)
KSI aka Olajide Olatunji, 28, (£12m) NEW ENTRY
Sophie Turner, 24, (£10.5m)
Nicholas Hoult, 30, (8.5m)
Dev Patel, 30, (£7.8m)
Sam Faiers, 29, (£7.3m)
Joey Essex, 30, (£6.75m)

Tom Holland, 24, (£6.4m)
Tommy Mallett, 28, (£6m)
Saoirse Ronan, 26, (£5.7m) NEW ENTRY
Maisie Williams,23, (£5.4m)
Jodie Comer, 27, (£4.9m) NEW ENTRY
Olivia and Alex Bowen, 26 and 29, (£4.5m)
Molly-Mae Hague and Tommy Fury, both 21, (£4m) NEW ENTRY

“Diaspora Shqiptare”

Pinknews

‘Alpha Show’ vitin tjetër jo vetëm në Tiranë, por edhe…

Published

on

By

14 gushti solli në Tiranë një mega spektakël, ashtu siç edhe pritej.

“Alpha Shou” nga Noizy ishte definitivisht, tjetër nivel.

E për të gjithë ata që shijuan spektaklin, e për të tjerë në kryeqendrat shqiptare që s’mund të ishin të pranishëm, ka lajme të mira!

Gjithmonë në kërkim të niveleve të reja, lideri i OTR, do ta sjellë jo veç  në Tiranë por edhe në Prishtinë dhe Shkup.

Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale.

Ky organizim do bëhet i përvitshëm dhe mesa duket jo veç në njërën nga kryeqendrat shqiptare! Magjinë e këtij mega spektakli do ta ndjejnë edhe Kosova dhe Maqedonia Veriore.

Tutje, sot Noizy ka paralajmëruar edhe duet me Dudën pas shumë kohësh. /Prive.al

Continue Reading

Pinknews

Capital T publikon çmendurinë që fansja ka bërë për të

Published

on

By

Capital T është nga rep artistët më të pëlqyer shqiptarë.

Një fanse e tij i ka bërë një dhuratë të përjetshme reperit duke realizuar një tatuazh ku paraqet titullin e albumit më të fundit “Heart Broken Kids”.

Këtë e ka zbuluar vetë artisti me anë të një Instastory ku ka zbuluar se e ka takuar fansen e tij në koncertin më të fundit në Korçë.

Ndryshe artisti mbetet aktiv me koncerte e mbrëmje muzikore brenda dhe jashtë vendit.

Projekti i tij i fundit erdhi në bashkëpunim me këngëtaren e njohur Anxhela Peristerin dhe Mandi Nishtullën dhe titullohet ‘Habibi’.

Continue Reading

Pinknews

Megi Pojani: Cicat e mia meritojnë vlerësime…

Published

on

By

Vajza shqiptare Megi Pojani është një nga influencueset më të komentuara në mediat rozë.

Ajo bën bujë për fotot e saj bombastike ku nxjerr sheshit gjoksin dhe të pasmet e saj.

Vajza e përfolur e botës rozë ka publikuar një fotografi në Instastory ku pozon me një këmishë të hapur ku nxjerr gjoksin.

E duke rpovokuar, megi shton se gjoksi i saj është perfekt dhe se meriton çertifikatë vlerësimi.

“Mendoj se gjoksi im është perfekt dhe meriton minimalisht një certifikatë vlerësimi”.

foto galeri

Continue Reading

Pinknews

Monika sapo na tregoi gjininë e bebes së Einxhel dhe Dagz

Published

on

By

Monika Lubonja ka folur pas bërjes publik të lajmit që Einxhel është në pritje të ëmbël.

 

Ajo ka ndarë video brenda shtëpisë kur i thoshte Einxhelit se me Dagzin do t’i dalë një fëmijë shunë i bukur.

“Eh e para që ta thashë për bebin, s’kishte nevojë për mbushje mendje. I kisha shumë të qarta gjërat për ty. Kaq kisha tani për tani. Më vonë do të vi të të marr nuse nga ana e Dagz. Do jem krushke nga Prishtina” – ka deklaruar ajo.

Në një postim të dytë ajo ka folur për gjininë e bebes.

“Dhe jam e bindur që po vjen princesha juaj por edhe e jona” – ka deklaruar Monika duke aluduar në vajzë.

Parandjenjë apo informacion? Do e dëshmojë koha a do jetë sërish e saktë.

Continue Reading

Pinknews

Madonna vazhdon skandalet e puthjeve me…

Published

on

By

Mbretëresha e muzikës pop më 16 gusht ka festuar ditëlindjen e 64-të.

Madonna ndau një video nga festa e ditëlindjes në Instagram që tregonte se puthte me pasion dy gra në pjesën e pasme të makinës së saj, duke kujtuar puthjen e saj të njohur në skenë nga VMA e vitit 2003.

Këngëtarja dukej e mahnitshme me flokët e gjatë dhe një fustan blu të përzier me të bardhë.

Ajo kishte vënë një sërë aksesorësh rreth qafës e po ashtu edhe duarve, teksa ia kishte vënë përshkrimin: “Puthjet e ditëlindjes”.

Diku tjetër në klip, Madonna rrotullohej me fustanin e saj veror përpara se të hipte në makinë me menaxherin Guy Oseary dhe shokë të tjerë.

Mesazhi të kujtonte puthjen e saj në skenë me Christina Aguilera dhe Britney Spears në MTV Video Music Aëards 2003.

 

Videoja u publikua një ditë pasi këngëtarja shpërndau disa foto familjare duke festuar ditëlindjen e djalit të saj, Rocco Ritchie, i cili mbushi 22 vjeç më 11 gusht.

Madje ajo u dha fansave një vështrim të rrallë fëmijëve të saj më të vegjël, binjakëve Stella dhe Estere, të cilët tani janë 9 vjeç.

Instagrami u vërshua me urime për ditëlindje nga fansat dhe miqtë e kënaqur që panë videon.

Madje, për të birin 16-vjeçar David Banda, Madonna tha se vesh rrobat e saj dhe se duket më mirë në to.

 

 

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING