Connect with us

Foto lajm

Horoskopi ditor, 8 Tetor 2020

Published

on

Dashi

Marrëdhënia me partnerin do të jetë e paqëndrueshme gjatë ditës së nesërme. Do të debatoni dhe nuk do të jeni në humor. Në lidhje me financat, duhet të ulni shpenzimet për të ruajtur stabilitetin.

Demi

Marrëdhënia në çift do të jetë e qëndrueshme. Të dy do të merrni vendime për të ardhmen. Sa i përket financave, mos u nxitoni me shpenzimet edhe sikur t’ju dalin gjëra të paplanifikuara.

Binjakët

Do të jetë një ditë pozitive dhe romantike për të dashuruarit, aq sa do t’ju duket vetja sikur jeni në ëndërr. Në aspektin financiar, shpenzoni aq sa ua mban xhepi.

Gaforrja

Do të vazhdoni edhe gjatë ditë së nesërme të keni mbështetjen e Afërditës. Nuk do të mungojnë shanset pozitive.

Luani

Do të flisni me partnerin dhe do të zgjidhni të gjitha problemet që keni mes jush. Do të jetë dita ideale për ta bërë këtë dhe do të toleroni. Sa i përket financave, duhet të bëni një riorganizim të buxhetit.

Virgjëresha

Ditë romantike për të dashuruarit. Do të kaloni çaste të mrekullueshme me partnerin/en. Në aspektin financiar tregohuni më të kujdesshëm, në të kundërt do të keni probleme.

Peshorja

Dita e nesërme do të karakterizohet nga xhelozia dhe mund t’ju shkaktojë probleme në marrëdhënien në çift. Në lidhje me financat, duhet të kurseni për të shmangur vështirësitë.

Akrepi

Në planin sentimental gjërat parashikohen të shkojnë shumë mirë. Mund të bëni edhe një udhëtim interesant.

Shigjetari

Do të jetë një ditë e zakonshme dhe monotone. Nuk do të dalë asgjë nga rutina ditore, merrini gjërat si t’iu vijnë. Në lidhje me financat, mund të hasni vështirësi për të kryer shpenzimet që ju duhen.

Bricjapi

Dita e nesërme do të jetë me shumë impenjime dhe shumë stres për ju. Më mirë të prisni dhe të mos nxitoheni përpara se të merrni vendime të nxituara.

Ujori

Ndoshta tani ka ardhur momenti për të dalë e për të shprehur hapur pikëpamjet tuaja lidhur me problemet e përbashkëta me dikë. Do të keni mbështetjen e planetëve dhe do të jeni më këmbëngulës.

Peshqit

Nuk do të jeni në humor gjatë ditës së nesërme dhe do t’ia nxirrni inatin partnerit/es. Kujdes, edhe durimi e ka një kufi. Ndërsa në planin financiar do të shpenzoni për çdo gjë që ju duhet dhe do të hiqni para mënjanë.

 

Bota

FOTOT që po thyen rrjetin/ Tmerr! Viktimat e sulmit rus, dalin gjithë gjak nga shtëpitë

Published

on

By

UKRAINË– Trupat ruse kanë bombarduar një kompleks apartamentesh në Chuhuiv, pranë Kharkiv duke shënuar edhe viktimat e para në radhët e civilëve. Pamjet e para nga Ukraina janë shokuese, edhe pse të dhënat nuk janë të plota.

Continue Reading

Foto lajm

Bota në fotografitë e javës

Published

on

By

Një fotografi ndonjëherë vlen më shumë sesa shumë fjalë, ndërsa një shkrepje e shndërron momentin në të përjetshëm.

Më poshtë do të shohim disa prej fotografive më interesante të javës nga e gjithë bota.

Qindra emigrantë në “luftë” me të ftohtin, në kufirin Bjellorusi-Poloni, me shpresën për të kaluar në BE

Njerëzit presin të afërmit pas mbërritjes nga një fluturim me British Airëays në Aeroportin Ndërkombëtar JFK të Nju Jorkut.

Pelikanët të Bardhë të mbldhur në një rezervuar uji në Mishmar Hasharon, Izrael.

Një djalë nga Sri Lanka ecën me qenin e tij përgjatë një rruge të zhytur në ujë pas reshjeve të dendura dhe përmbytjeve në një periferi të Kolombos, e cila ka vrarë të paktën 25 njerëz dhe ka detyruar mijëra të tjerë të lëvizin drejt një vendi sigurt.

Njerëzit në Buenos Aires festojnë Paradën e 30-të të Krenarisë së qytetit, e cila, pas 1 viti, pasi në 2020 u bë online.

Lule të kuq në Shtëpinë e Operas në Sidnei, në Australi, për t përkujtuar 103 vitet nga Armëpushimi që i dha fund Luftës së Parë Botërore.

Një aktiviste e re teksa proteston për ndryshime klimatike jashtë samitit COP26 në Glasgow.

Continue Reading

Foto lajm

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para seancës parlamentare

Published

on

By

Mbërritja e deputetëve në ambientet e parlamentit edhe ditën e sotme nuk ka kaluar pa tërhequr vëmendje. Në veshjet e tyre kanë dominuar kostumet serioze dhe ngjyra e zezë.

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Foto/ Luljeta Bozo me shkop! Deputetët tërheqin vëmendje para

Continue Reading

Foto lajm

NASA…me bazë në Surrel! Rama hap tenderin e Rrugës së Qumështit (PERLAT E RRJETIT)

Published

on

By

Kryeministri Edi Rama deklaroi para disa ditësh se përparimi i Shqipërisë do të arrijë edhe në nivelet hapësinore. Rama paralajmëroi se brenda vitit të ardhshëm do të ngrejë në hapësirë dy satelitë, duke u vendosur edhe emrat. Kjo deklaratë ka zgjuar shumë reagime në rrjet e nuk kanë munguar as fotot satirike apo dhe meme-t për të përshendetur këtë premtim të Kryeministrit.

Continue Reading

Foto lajm

FOTO-GALERI/ Me tepsi, lugë dhe pankarta në duar qytetarët dalin para kryeministrisë në protestë

Published

on

By

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING