Connect with us

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 15 tetor 2020

Published

on

Dashi

Mbani nën kontroll euforinë tuaj. Partnerët do të jenë entuziastë për planet dhe ndërmarrjet tuaja të reja. Nëse keni kohë të lirë, përpiquni të merreni me diçka krijuese. Vlerësoni kohën tuaj dhe përdorni atë në mënyrë produktive.

Demi

Vendosmëria nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi të gjatë. Mund të ndiheni pak konfuz sot, veçanërisht në çështjet e dashurisë po tregoni pak pasiguri. Kjo mund të bëjë të mos reagoni ashtu siç duhet dhe t’ju vërë në vështirësi përballë partnerit.

Binjakët

Kujdesuni më shumë për shëndetin dhe sigurohuni të ketë rregull në jetën tuaj. Aftësia për ti bërë përshtypje të tjerëve do t’ju shpërblehet. Do të keni një mbrëmje romantike, të mbushur me argëtim dhe të qeshura.

Gaforrja

Do të jeni plot shpresë dhe aspirata. Njerëzit me të cilët jetoni aktualisht mund të mos jenë shumë të lumtur me ju, pavarësisht se çfarë bëni për t’i kënaqur ata. Mos prisni që gjërat të ndodhin, dilni dhe kërkoni mundësi të reja. Sot, ju mund të kaloni një pjesë të madhe të ditës duke lexuar.

Luani

Personat e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka gjasa të përfitojnë financiarisht sot. Të afërmit do t’ju ofrojnë mbështetje dhe do të lehtësojnë gjendjen tuaj psikologjike. Nga ana profesionale, duket sikur gjithçka do të lihet në duart tuaja, edhe pse kolegët dhe bashkëpunëtorët mund t’ju vijnë në ndihmë, ata nuk do të jenë në gjendje të ofrojnë shumë ndihmë.

Virgjëresha

Mos u mërzitni kur përballeni me një situatë të ndërlikuar. Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për tu ndjerë më mirë. Stili juaj i jetës mund të shkaktojë tensione në shtëpi, kështu që shmangni netët e vona dhe shpenzimet e tepërta për të tjerët.

Peshorja

Disa persona të kësaj shenje, prej disa ditësh mund të mos kenë qenë në gjendje të mire shpirtërore. Vetmia mund të jetë bërë kryefjalë këto ditë. Mos prisni që të siguroni fitime brenda ditës. Jepini kohë vetes

Akrepi

Një mik nuk po ju thotë të vërtetën lidhur me atë çfarë po bën. Ndoshta kjo vjen për shkak të frikës se mund të ndryshoni mendim lidhur me të. Mos humbisni kohë duke u zhgënjyer dhe duke menduar arsyet pse nuk ka besim tek ju, por përpiquni ta bëni atë të bindet se jeni njeri i besuar.

Shigjetari

Mund të mos ndiheni energjik si ditët e tjera, ndaj mos u mbingarkoni me punë shtesë. Projektet e reja për përmirësimin e shtëpisë mund të jenë prioriteti juaj. Kjo do të jetë një ditë emocionuese, pasi mund të merrni një dhuratë të këndshme nga i dashuri juaj.

Bricjapi

Pjesëmarrja në sporte dhe aktivitete të tjera në natyrë do t’ju ndihmojë të rikuperoni energjinë tuaj. Mbani nën vëzhgim se ku po i shpenzoni paratë, përndryshe mund të përballeni me probleme më vonë. Gjetja e fajit te të tjerët, mund t’ju vërë në qendër të kritikave.

Ujori

Inpenjimet tuaja dhe një orar i gjatë i punës do t’ju ofrojnë pak kohë të lirë sot. Një periudhë e shkurtër tensioni mund të mbizotërojë në jetën tuaj. Sa i përket aspektit profesional, gjërat duket se janë në favorin tuaj.

Peshqit

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, duke ju sjellë fitime afatgjata. Natyra juaj e çiltër dhe e mprehtë do t’ju bëjë bëjë të dashur në ambjentet shoqërore. Sot, shpenzimet mund të jenë arsyeja e grindjes me partnerin tuaj.

Aktualitet

Horoskopi për ditën e sotme, 15 Maj 2022

Published

on

By

Dashi

Presioni nga eprorët tuaj në punë mund të prishin qetësinë tuaj. Të afërmit do të përpiqen të përfitojnë nga sjellja juaj shumë bujare. Mos e shantazhoni emocionalisht partnerin tuaj, pasi mund t’ju japë rezultat të kundërt.

Demi

Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja, pasi mund të ndodhë një incident. Kjo është koha e duhur për të rivlerësuar pikat tuaja të forta dhe planet tuaja për të ardhmen. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë në kulmin e saj.

Binjakët

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Shijoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja.

Gaforrja

Dyshimi për aftësitë tuaja do të jetë kundër produktive për ju. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë mjaft të mirë, ndërsa zhvilloni një lidhje më të thellë me partnerin/partneren. Sot do të kaloni një ditë të mrekullueshme në jetën tuaj martesore.

Luani

Ka gjasa të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Partneri/partnerja juaj romantike do ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Projektet e ndërmarra në partneritet do të krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive.

Virgjëresha

Do të prekeni nga dashuria e vëllait apo motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj.

Peshorja

Do të ndiheni të lumtur në jetën tuaj të dashurisë sot. Profesionistët e sektorit bankar do të marrin një lajm të mirë. Një promovim mund të ndodhë në jetën tuj profesionale.

Akrepi

Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Një sekret mund të shkatërrojnë reputacionin tuaj. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë i zhytyr në punë sot.

Shigjetari

Qëndrimi juaj pozitiv i vazhdueshëm do të shpërblehet dhe ka gjasa të keni sukses në përpjekjet tuaja aktuale. Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore që përfshin një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot.

Bricjapi

Të qenit sipërmarrës dhe entuziast do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Duhet të ruani përqendrimin dhe të punoni pa pushim për të arritur suksesin. Shmangni thashethemet.

Ujori

Në rast se po kërkoni mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Merrni në konsideratë shtyrjen e një projekti që keni në plan të realizoni. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë shumë i zënë me miqtë e tij sot, gjë që mund t’ju shqetësojë.

Peshorja

Koha ideale për të organizuar një festë. Në aspektin profesional sot do të jeni mjaft i favorizuar. Sa i përket lidhjes në çift, nuk parashikohen ndryshime.

Continue Reading

Horoskopi

PD ankimon vendimin e Agron Zhukrit për miratimin e Statutit të Sali Berishës

Published

on

By

Dhjetë ditë pasi Gjykata e Tiranës i dha të drejtë Komisionit të Rithemelimit të Sali Berishës të drejtojë Partinë Demokratike duke njohur ndryshimet në Statut më 11 dhjetor, PD ankimon vendimin e Agron Zhukrit.

Vendimi është firmosur nga Enkelejd Alibeaj në cilësinë e nënkryetarit të partisë.

PD kërkon prishjen e vendimit që i jep drejtimin e partisë Grupit të Rithemelimit si dhe pushim ose kthimin në hetim me trupë tjetër gjykuese

Lajmi ne perditesim…

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 6 mars 2022

Published

on

By

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Nuk jeni më konfuzë për rrugën që duhet të ndiqni. Do të përpiqeni të lini përshtypjen e duhur te të tjerët. Shmangni stresin pasi mund të ndikojë në trupin tuaj. Ditë jo fitimprurëse për biznesmenët. Investoni paratë tuaja me mençuri. Mund të rinovoni lidhjet me familjen.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Mund të jeni më të prirur drejt spiritualitetit për të gjetur zgjidhje në jetë. Do ta kuptoni vlerën e lumturisë. Do të vlerësoni kohën dhe paratë. Mos e detyroni mendimin tuaj për fëmijët. Do të kënaqeni me shoqërinë e të dashurit tuaj. Do të mësoni t’i kushtoni vetes kohë nga orari i ngjeshur.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Do të jeni në humor të mirë pasi mund të merrni një vlerësim për punën tuaj. Mund të keni fitime financiare në mbrëmje. Të ftuar të papritur mund të vizitojnë shtëpinë tuaj. I dashuri juaj dëshiron përkushtim nga ju, por ju duhet të merrni një vendim pasi të keni analizuar situatën tuaj aktuale.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Do të dilni nga idetë e gabuara për diçka dhe gjithçka do të duket e qartë me kalimin e kohës. Merrni një dietë të ekuilibruar për të përshtatur trupin dhe mendjen tuaj. Ata që kanë marrë para hua nga kushdo mund të duhet t’i kthejnë ato në çdo rrethanë. Mund të dobësohet gjendja juaj financiare.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Duhet të pushoni plotësisht për të rifituar energjinë tuaj. Është e nevojshme të kuptoni se potencialet tuaja të vërteta nuk janë në forcë, por në vullnet. Për të marrë përfitime afatgjata, duhet të investoni në aksione dhe fonde të përbashkëta.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Është dita më e mirë për të rifilluar për një shëndet më të mirë. Ka shumë mundësi që këtë ditë të merrni fitime financiare sepse paratë e dhëna më herët do të kthehen menjëherë. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Tensioni dhe shqetësimi i panevojshëm mund t’ju lënë të mërzitur. Largohuni nga tensioni dhe shqetësimi, përndryshe vetëm sa do ta përkeqësonte problemin tuaj. Problemet tuaja financiare do të marrin fund pasi ka ndryshime në marrjen e parave.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Përpiquni gjithmonë të mbani një qasje pozitive në jetën tuaj. Mos shpenzoni shumë para për gjëra të panevojshme. Mos u tregoni të ashpër me familjarët nëse jeni në humor të keq. Nëse jeni në një lidhje, telefononi atë dhe bëni sa më mirë ditën.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Përpjekjet tuaja të pandërprera dhe mbështetja nga anëtarët e familjes mund të sjellin rezultatet e dëshiruara. Vazhdoni të punoni më shumë për sukses të mëtejshëm në jetë. Shmangni marrjen e alkoolit, pasi mund të humbni disa nga artikujt tuaj në gjendje të dehur.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Duhet të zbusni zemërimin ose përndryshe do të krijonte shumë tension mes jush dhe anëtarëve të familjes suaj. Trajtimi i gjërave me durim dhe qetësi është çelësi për zgjidhjen e çështjeve. Partneri/ja juaj mund të sëmuret dhe mund t’ju duhet të shpenzoni disa para për trajtimin e tij/saj.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Mund të jeni emocionalisht të paqëndrueshëm. Pra, jini të kujdesshëm se si e prezantoni veten në publik. Një mik i vjetër mund t’ju japë këshilla se si të merrni disa fitime shtesë në biznes. Bashkëshorti juaj do të luaj një rol të rëndësishëm për t’ju ndihmuar të ripërcaktoni qëllimet tuaja në jetë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Mund ta përfundoni punën në zyrë dhe të largoheni herët për të trajtuar veten. Çështjet e lidhura me paratë mund të shkaktojnë dhimbje midis jush dhe bashkëshortit tuaj. Ju mund të ligjëroheni për shpenzimet tuaja të panevojshme dhe stilin mbretëror të jetesës.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi ditor, 26 shkurt 2022

Published

on

By

Dashi: Kini vëmendje në dashuri, Hëna nuk është në shenjën tuaj. Çiftet që kanë pasur probleme duhet të bëjnë kujdes. Në punë duhet të prisni edhe pak që të zgjidhet një çështje, sidomos nëse ka të bëjë me ligjin.

Demi: Sot është një ditë e mirë në dashuri, edhe nëse nuk do të keni fuqinë për të lënë në të shkuarën një çështje që ka sjellë debate, por do të jeni shumë të kuptueshëm. Në punë më mirë lini gjërat të ecin në drejtimin e tyre.

Binjakët: Sot është një ditë shumë e mirë. Mund të bëni plane me një person të shenjës së Ujorit apo Bricjapit. Në punë nuk duhet të nënvlerësoni mundësinë e një ndryshimi qoftë edhe rrënjësor. Ofertat e reja vijnë nga pranvera.

Gaforrja: Hëna dhe Afërdita nuk janë në shenjën tuaj sot, por problemet e vogla që keni pasur do t’i zgjidhni këtë fundjavë. : Në punë duhet të keni durim dhe të qëndroni larg debateve këtë fundjavë.

Luani: Në dashuri këshillohet kujdes, mos u zemëroni nëse partneri nuk është dakord me ju. Në punë konkurroni me veten, keni nevojë për pushim.

Virgjëresha: Kjo fundjavë është shumë e mirë për dashurinë. Nëse jeni beqarë, hidhini një sy rrjeteve sociale pasi mund t’ju lindë një takim i veçantë. Sot është ditë aktive në punë, jeni një person racional që e urren humbjen e kohës.

Peshorja: Bëni kujdes në dashuri: sot dhe nesër do të jeni të nevrikosur. Në punë ka disa llogari të vogla të papaguara, ndaj ju duket sikur do të fitoni më pak në këtë periudhë.

Akrepi: Është koha për të rikuperuar marrëdhëniet sepse Hëna është në shenjën tuaj. Shmangni debatet e panevojshme në punë dhe gjithashtu shmangni të qenit kokëfortë. Ka një fjalim ose email të rëndësishëm që duhet të përgatisni, ndaj mblidhni forcat.

Shigjetari: Nëse jeni një çift i fortë do të keni një rikonfirmim për lidhjen tuaj, të paktën deri në fund të muajit. Nëse sapo keni mbyllur një punë, bëni pak pushim që të rimerrni veten për projektet e ardhshme.

Bricjapi: Do të keni ndjenja shumë të forta për dikë që ju pëlqen për shkak të hyrjes së Hënës në shenjën tuaj. Në punë ka mundësi të rinovoni një kontratë. Ka një fazë krijuese që ndihmon edhe ata që janë vetëm.

Ujori: Fundi i muajit është interesant. Edhe puna është në rregull: jeni krijues dhe keni aftësinë për të sjellë gjëra të reja. Ju gjithashtu mund të dëshironi të përfundoni një partneritet nëse diçka nuk ju përshtatet.

Peshqit: Kjo fundjavë është ideale për dashurinë ose për të qenë pranë dikujt që ju intereson. Nëse jeni punonjës, mund të merrni një ofertë të rëndësishme për tu rritur në karrierë.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 20 shkurt 2022

Published

on

By

Dashi
Sot një shqetësim i thellë për ndjenjat e të tjerëve mund t’ju bëjë që t’u jepni një vesh dashamirës atyre që kanë nevojë për mirëkuptim. Sot eshtë më e rëndësishme të dëgjosh sesa të flasësh. Punët tuaja duhet të ecin normalisht, duke ju sjellë juve dhe atyre rreth jush shumë kënaqësi. Mos u befasoni nëse derdhni disa lot gëzimi në një moment.

Demi
Sot mund të përfundoni një projekt që ishte i vështirë, por i rëndësishëm për karrierën tuaj. mund të duhet të bëni një përpjekje të veçantë për të kontrolluar ndjenjat tuaja. Ju keni lëvizur male për të arritur atje ku jeni dhe është mirë të merrni merita për këtë. Në mbrëmje, festoni. Ti e meriton.

Binjakët
Një ngjarje shoqërore e shumëpritur, mbase një martesë apo pagëzim, mund t’ju sjellë lot gëzimi, Kjo duhet të jetë një ditë shumë e lumtur për ju. Kënaqësia juaj mund të duket pothuajse shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Eshte reale. Relaksohuni dhe shijojeni.

Gaforrja
Një ëndërr e fortë, emocionale mund t’ju lëvizë aq fuqishëm saqë zgjoheni me sensin e çuditshëm se ëndrra ishte e vërtetë. Ndoshta është. Përpjekjet për të kapërcyer pengesat dhe për të avancuar veten në karrierën tuaj më në fund mund të japin shpagim. Shfrytëzojeni në maksimum. Dhe mos kini frikë të zbuloni ndjenjat tuaja para të tjerëve.

Luani
Bisedat emocionale me partnerin mund t’ju bëjnë të lotoni.. Nëse ka pasur vështirësi në marrëdhënien tuaj, ju i keni kapërcyer ato dhe ndoshta keni arritur një mirëkuptim të ri. Çdo marrëdhënie apo miqësi romantike e filluar ose e ecur përpara tani tregon premtim të qëndrueshëm. Mos kini frikë të shfaqni ndjenjat tuaja.

Virgjeresha
Sot mund të ndjeni nevojën për të bërë shumë punë në shtëpi, Ndoshta ju prisni vizitorë ose thjesht doni ta keni vendin në rregull për kënaqësinë tuaj. Ju duhet ta merrni me lehtësi dhe të mos përpiqeni të bëni gjithçka menjëherë. Bëjini gjërat në mënyrë graduale.

Peshorja
Disa komunikime intensive me një mik apo të dashur mund të zbulojnë gjëra të reja të mrekullueshme për marrëdhënien tuaj. Ndoshta keni më shumë të përbashkëta nga sa keni menduar. Si rezultat ju të dy mund të afroheni më shumë dhe të zbuloni një sens të ri reciprok.

Akrepi
Traditat e lashta shoqërore mund të jenë një pjesë e fuqishme e ditës tuaj, Një ngjarje emocionale në lidhje me familjen tuaj siç është martesa, mund të ndodhë. Në nxitimin e ndërveprimeve shoqërore, ju ndoshta do të mbani një kontroll të ngushtë në shprehjen e ndjenjave tuaja.

Shigjetari
Zakonisht i jepni shumë rëndësi vetëkontrollit, Sot kjo do të jetë e dobishme kur të merrni një lajm të mrekullueshëm që mund t;ju emocionojë. Puna e madhe dhe përkushtimi juaj më në fund po japin shpagim. Lajmet në lidhje me avancimin e mundshëm në punë mund të vijnë tek ju.

Bricjapi
Prisni disa lajme të shkëlqyera në lidhje me paratë, që mund të përfshijnë përparim profesional. Një mik i ngushtë mund të kalojë disa ndryshime dhe mund të dëshirojë mbështetjen tuaj. Kursi juaj më i mirë i veprimit do të ishte të dëgjonit më shumë sesa të jepni këshilla.

Ujori
Ngjarje të lumtura që përfshijnë një të afërm tjetër të afërt mund t’ju bëjë të ndiheni emocionalë, Projektet tuaja, veçanërisht ato të bëra me njerëz të tjerë, mund të shkojnë mirë pavarësisht se duhet të kapërceni disa vështirësi. Mos kini frikë të tregoni se si ndiheni.

Peshqit
Aftësitë tuaja intuitive janë në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave sot. Ju duhet ta keni më të lehtë të harmonizoheni me mendimet dhe ndjenjat e të tjerëve. Mund të jetë një ide e mirë të kontrolloni reagimet tuaja ndaj tyre. Mos u tregoni të tjerëve atë që po mendoni të bëni nuk e dini me siguri se do të realizohet.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING