Connect with us

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 20 tetor 2020

Published

on

Dashi

 

 

 

Të menduarit pozitivisht do t’u bëjë përshtypje personave rreth jush. Paratë që keni investuar, për të ndërtuar një të ardhme më të ndritur, do t’ju sjellin të mira sot. Marrëdhënia juaj romantike duket e qëndrueshme dhe e sigurt.

Demi

Gjendja juaj financiare do të përmirësohet përmes fitimeve të papritura. Ekziston mundësia të keni probleme në kontrollimin e emocioneve tuaja. Bëni kujdes të mos mërzitni njerëzit përreth jush. Sot partneri juaj do të jetë më i prirur të flasë, sesa të dëgjojë këndvështrimin tuaj.

Binjakët

Disa ndryshime në aspektin fizik do të përmirësojnë pamjen tuaj. Investimet e reja duhet të shmangen sot. Një lajm i mirë i papritur do t’ju ngrejë humorin.

Gaforrja

Partneri juaj do të përpiqet maksimalisht për t’ju bërë të ndiheni të lumtur. Personat e kësaj shenje që merren me biznes do të përballen me disa propozime të reja, të cilat do t’jua zbukurojnë ditën. Koha e duhur për të rivlerësuar pikat tuaja të forta dhe planet tuaja për të ardhshmen.

Luani

Mos neglizhoni problemet e shkaktuara nga stresi në jetën tuaj. Ka gjasa që gjatë kësaj periudhe të mund të kurseni para më shumë se më parë. Mundohuni ta bindni partnerin për të qenë më të kuptueshëm, përndryshe mund të ketë probleme në të ardhmen e afërt.

Virgjëresha

Miqtë do t’ju prezantojnë me një person mjaft të veçantë, i cili së shpejti do të ketë një ndikim të jashtëzakonshëm në mendimet tuaja. Mos ndërhyni në punët e partnerit suaj nëse nuk është e nevojshme, pasi mund të shkaktoni një irritim të tij.

Peshorja

Ekziston mundësia që të filloni të ushtroni aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Nuk rekomandohet që aktualisht të nisni një projekt të ri në biznes. Ka gjasa të jetë një ditë emocionuese, pasi mund të merrni një dhuratë të këndshme nga partneri juaj.

Akrepi

Parashikohet një ditë përgjithësisht e mbarë. Mos u ofendoni nëse partneri juaj nuk mban një premtim. Zgjidheni këtë çështje duke biseduar qetësisht. Udhëtimet apo ndonjë aktivitet argëtues do të jenë në axhendën tuaj sot.

Shigjetari

Sjellja juaj me takt do të tërheqë vëmendjen. Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, fati do të jetë në anën e disa biznesmenëve. Partneri juaj ka gjasa t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Disa persona të kësaj shenje mund të planifikojnë papritmas të largohen nga puna.

Bricjapi

Mos hezitoni të shprehni pikëpamjet tuaja. Mos lejoni që mungesa e besimit të krijojë ndërlikime në jetën tuaj ose të pengojë përparimin tuaj. Shprehuni me besim dhe tregohuni të guximshëm nëse hasni vështirësi. Mos lejoni që të tjerët të marrin kontrollin e vendimeve tuaja financiare.

Ujori

Përfshihuni më shumë në aktivitete argëtuese dhe relaksuese. Veprimet tuaja duhet të ndikohen nga dashuria dhe vizionet pozitive, por jo nga lakmia. Ditë e mirë për të filluar një sipërmarrje të re në partneritet. Partneri juaj mund të ndihet i neglizhuar nga ana juaj dhe mund t’jua shprehë këtë në mbrëmje.

Peshqit

Dita juaj do të jetë kryesisht e mbushur me gëzim. Përveç punës, do të keni kohë mjaftueshëm edhe për familjen tuaj. Sa i përket aspektit financiar, nuk parashikohen ndryshime.

Aktualitet

Horoskopi ditor, 9 gusht 2022

Published

on

By

Dashi

Dita e sotme do jetë e ndriçuar nga yjet prandaj çdo gjë ka për t’iu shkuar si e kishit menduar. Nëse jeni në një lidhje do e bazoni marrëdhënien tek besimi reciprok dhe do i kushtoni më shumë vëmendje intimitetit. Darka do jetë vërtet e nxehtë. Nëse jeni beqarë do keni shumë pretendentë dhe do iu jepet mundësia të bëni zgjedhjen e duhur. Në punë do e bëni çdo gjë më së miri dhe shefat do ua vënë në dukje. Ata ndihen me fat që ju kanë pjesë të stafit e madje mund t’iu japin edhe ndonjë shpërblim. Buxheti nuk do jetë i keq, por duke qenë se adhuroni të bëni dhurata mundet që ai të pakësohet.

Demi

Sot do reflektoni më me kujdes dhe do mendoni për gjithçka që keni kaluar dhe që mendoni të kaloni. Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që komunikimi në çift të lërë për të dëshiruar. Partneri do merret me punë dhe mundet t’iu lërë pas dore. Nëse jeni beqarë nuk do keni frikë as të provoni aventura kështu që dita e sotme do jetë interesante. Në punë do ndiheni më të qetë. Do i kuptoni gabimet e bëra dhe do bëni të pamundurën për të mos i përsëritur më. Me pak më shumë guxim do kaloni gjithçka. Financat do kenë goxha përmirësime dhe kjo nga ndihma e të afërmve.

Binjakët

Hëna dhe Jupiteri do ju bëjnë me kreativë sot. Do keni më shumë nevojë të qeshni e të argëtoheni dhe për t’u përmbushur plotësisht do jeni të gatshëm të bëni çdo gjë. Nëse keni një lidhje do jeni me te disponueshem ndaj partnerit tuaj dhe marrëdhënia në çift do jetë më e mirë. Nëse jeni beqarë do dashuroheni kokë e këmbë me një person që sapo e keni njohur dhe do filloni një lidhje të qëndrueshme. Në punë duhet ta shtoni pak ritmin sepse po vazhduar si keni nisur nuk do e përfundoni atë që synoni. Në planin financiar gjendja do fillojë të përmirësohet dalëngadalë dhe nuk do keni aspak probleme për të kryer çdo lloj shpenzimi të menduar.

Gaforrja

Do bëni mirë të mos nxitoheni për asgjë sot sepse vetëm ashtu gjërat do ju ecin mirë e pa probleme. Nëse jeni në një lidhje do keni nevojë në çdo moment për partnerin tuaj që të merrni frymë lirisht. Ai nga ana tjetër do ju përgatisë surpriza të njëpasnjëshme. Nëse jeni beqarë do ndiheni gati për të bërë edhe çmenduri vetëm që ta gjeni personin ideal. Në punë nuk do ju ecin gjërat si duhet dhe në disa momente mund të mendoni edhe të hiqni dorë nga gjithçka e t’ia mbathni.. Në planin financiar duhet të bëni disa kursime që gjendja të mos ketë asnjë lloj problemi. Me pak mundim do ja dilni mbanë.

Luani

Yjet nuk do ju favorizojnë gjatë kësaj dite. Nuk do keni as vullnet për ta ndryshuar situatën, por gjithë kohës do jeni të irrituar. Për ju që jeni në një lidhje kjo do jetë një ditë goxha e tensionuar. Do debatoni për çdo lloj gjëje me partnerin dhe do ndiheni keq në disa momente. Ju beqarët do përballeni me zhgënjime që në mëngjes dhe gjithë ditën do e kaloni me mërzi. Në punë vërtet do jeni ambiciozë, por nuk do jeni të duruar. Kjo do jetë arsyeja pse nuk do arrini dot aq lart sa keni menduar. Në planin financiar vazhdoni të shpenzoni nga pak në mënyrë që situata të mos ju dalë jashtë kontrollit.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite duhet të jeni të përgatitur për çdo gjë sepse jo të gjitha gjërat mund të parashikohen paraprakisht. Jeta juaj në çift do ketë ndikim shumë të madh nga planetët. Herë do jeni në humor të mire dhe herë do konfliktoheni për gjëra të kota me partnerin. Nëse jeni beqarë do flirtoni gjithë kohës me disa persona që në fakt nuk ja vlejnë. Kujdes mos bëni gabime. Nëse jeni në një punë tuajën dhe jeni vetë shefi, mirë është që të reflektoni para se të merrni vendime. Nëse punoni në një kompani private nuk do keni vështirësi. Financat menaxhojini me përkujdes në mënyrë që gjithçka të ecë më së miri.

Peshorja

Planetët sugjerojnë të jeni më të duruar sot dhe më të fshehtë në gjithçka. Nëse keni një lidhje gjërat nuk do ju ecin për mrekulli me partnerin. Të dyja palët do jeni kokëfortë dhe të pabindur dhe kjo do krijojë konflikte herë pas here. Po vazhduat kështu gjërat do ju përkeqësohen edhe më tepër. Ju beqarët do ndiheni të pasigurt për hapat që do hidhni dhe do preferoni të prisni edhe pak kohë. Në punë do jeni disi më të motivuar dhe falë mbështetjes së disa kolegëve të vjetër do jeni më të gatshëm për t’u përballur me sfida më të mëdha. Financat nuk do jenë të shkëlqyera kështu që më mirë hiqni dorë nga disa gjëra qejfi.

Akrepi

Sot do përballeni me goxha vështirësi emocionale dhe shpesh nuk do jeni në gjendje të kuptoni se çfarë doni vërtet. Nëse keni një lidhje duhet të përfitoni nga çdo moment kur të jeni pranë partnerit për të folur me të për çdo gjë madje edhe për brengat që ndieni. Më mirë kështu sesa të vuani përbrenda. Do ju duhet herë pas herë të jeni edhe të duruar, Nëse jeni beqarë do keni një teknikë joshjeje të pagabueshme dhe do arrini të bëni për vete cilindo. Në punë do jeni më kreative dhe Mërkuri do ju mbështesë të realizoni të gjitha projektet që do keni në kokë. Sektori i financave do përbëjë një tjetër sfidë për ju. Po ja dolët ta mbani edhe sot të stabilizuar situata do përmirësohet.

Shigjetari

Gjatë ditës së sotme do reflektoni shumë herë para se të veproni dhe çdo hap do hidhet i mirëmenduar. Jeta ne çift do vazhdoje te ece me se miri gjate gjithë kësaj dite. Nuk do keni asnjë debat apo problem me partnerin dhe do filloni ta shohin me një sy tjetër te ardhmen. Beqaret do jene me shume se kurrë kureshtare dhe do dëshironi të provojnë emocione të reja. Në punë nuk do ju mungojë motivimi, megjithatë nuk mund të thuhet se nuk do ju dalin pengesa dhe vështirësi sot. Marsi do sjellë goxha probleme financiare. Merrni masa sa më shpejt sepse gjendja do jetë vërtet e vështirë.

Bricjapi

Sot do jeni disi më nostalgjikë dhe do keni nevojë të kuptoni të shkuarën në mënyrë që të projektoni të ardhmen. Nëse jeni në një lidhje edhe pse do i flisni për shumë gjëra partnerit do ju duket sikur po iu flisni mureve. Ai nuk do jetë prezent me mendje dhe as do ua vërë veshin fare. Nëse jeni beqarë duhet patjetër të mendoheni mirë para se të hidhni hapa në mënyrë që të mos lëndoheni. Në punë, pavarësisht problemeve dhe vështirësive që do kaloni nuk do e humbisni optimizmin. Buxheti do jetë i kënaqshëm pavarësisht parave që keni investuar së fundmi.

Ujori

Dita e sotme do jetë shumë e animuar. Urani dhe Hëna do ju nxitin të shihni vetëm drejt së ardhmes. Mund të ndërmerrni edhe rreziqe vetëm që çdo gjë të bëhet ashtu si e keni ëndërruar. Për ju që keni një lidhje kjo do jetë një dite e këndshme dhe e mbushur me bashkëpunim. Çdo gjë do ju ecë për mrekulli kështu që mos u shqetësoni. Ju beqarët duhet të bëni kujdes me euforinë e tepruar e cila mund t’iu çojë drejt gabimeve. Në punë, nëse gjërat kohët e fundit nuk kanë funksionuar si duhet, sot duhet të merrni disa masa më strikte. Flisni edhe me kolegët apo shefat nëse do ju duhet ndihmë. Financat do rriten më shumë nga sa e kishit imagjinuar. Do iu jepet mundësia edhe të hiqni ndonjë para mënjanë.

Peshqit

Ka mundësi që Hëna t’iu bëjë shumë impulsivë gjatë kësaj dite dhe mund të merrni vendime që nuk duhet t’i merrnit. Nëse keni një lidhje duhet të bëni të pamundurën për ta dëgjuar më shumë partnerin dhe për të mos vepruar kuturu. Po bëtë gabime sot do i vuani gjatë pasojat. Ju beqaret do keni një nevojë të papërmbajtshme për të krijuar një lidhje dhe do shpreheni pa dorashka. Në punë do jeni shumë të ngarkuar dhe nuk do ndaleni për asnjë moment. Në fakt këshillohet që herë pas here të bëni pushime të shkurtra për t’u frymëzuar edhe më shumë. Buxhetin mbajeni nën kontroll sepse përndryshe do vuani.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi ditor, 8 gusht 2022

Published

on

By

Dashi

Nëse sot nuk e keni ditën shumë të ngarkuar mund të merrni kohë boll për t’ju përkushtuar pasioneve tuaja dhe partnerit/es. Beqarët duhet të përfitojnë sot nga takimet që do realizojnë sepse do të kenë mundësi të mira. Kujdes me financat, mos e teproni me shpenzimet.

Demi

Keni marrë përsipër më shumë gjëra nga sa mund të përballoni ju që jeni në një marrëdhënie në çift. Do t’ju nevojitet të ndani mirë objektivat tuaja parësore. Beqarët nuk do e kenë mendjen fare te dashuria dhe do i marrin gjërat si t’ju vijë. Në planin financiar parashikohet një ditë me fat.

Binjakët

Partneri/ja ju ka besuar një sekret sot dhe me këtë gjë ka provuar që ju konsideron vërtet njeriun tuaj më të rëndësishëm. Do të bëni të pamundurën për ta ndihmuar. Beqarët do tregohen të ndrojtur në takime dhe nuk do përfitojnë nga mundësit e mira që do kenë. Në planin financiar parashikohen probleme serioze.

Gaforrja

Nuk mund ti përgjithësoni gjërat sot ju të dashuruarit. Çdo situatë duhet vlerësuar për atë që i takon jo duke u bashkuar me situata të tjera të ngjashme. Beqarët duhet të mendohen mirë para se të marrin vendime për të ardhmen e tyre. Financat do jenë të mira, do dini si ti mbani nën kontroll.

Luani

Mundohuni të realizoni në praktike çdo ide që keni menduar kohët e fundit ju që jeni në një lidhje dashurie. Kështu do të kuptoni nëse ja vlen vërtet mundimi. Beqarët do kenë mundësi të shkëlqyera sot, dita e tyre do të jetë e mbushur me takime mbresëlënëse. Financat do jenë të mira falë menaxhimit tuaj.

Virgjëresha

Keni kërkuar kohë për të bërë disa zgjedhje për ju dhe për partnerin/en tuaj. Ne momentin e duhur është mirë ti komunikoni zgjedhjet tuaja. Beqarët me shumë mundësi mund të gjejnë personin që kanë ëndërruar, për këtë do kontribuojë edhe Mërkuri. Në planin financiar mendohuni para se të shpenzoni.

Peshorja

Edhe pse jeni përqendruar në disa projekte paralelisht do të arrini ti realizoni. Nuk ka asgjë të keqe të kërkoni më të mirën nga vetja dhe njeriu që ju qëndron pranë. Beqarët nuk duhet të nxitohen në vendimet e tyre sepse në të kundërt do përfundojnë të lënduar. Financat do jenë pak delikate, kujdes.

Akrepi

Keni pasur shumë energji negative kohët e fundit dhe i keni shprehur me njerëzit që ju kanë qëndruar pranë. Beqarët do tërhiqen shumë nga një person që do takojnë dhe mund ta gjejnë veten edhe në një lidhje. Financat nuk do jenë të mira, prandaj bëjini me kujdes llogaritjet e shpenzimeve.

Shigjetari

Edhe pse i jeni përkushtuar shumë njeriut tuaj të zemrës nuk keni marrë asgjë në shkëmbim. Bëni mirë të ripozicionoheni. Beqarët do kenë takime pa fund, por bëjnë mirë të konsultohen me miqtë për të marrë vendime. Financat do vinë duke u përmirësuar në mënyrë të ndjeshme.

Bricjapi

Është mirë ti shembni muret që janë krijuar mes jush dhe partnerit/es suaj. Toleranca është një zgjidhje mjaft e mirë. Beqarët do e gjejnë personin e ëndrrave dhe jeta e tyre do ndryshojë pozitivisht. Me financat do dini si të veproni dhe situata do mbetet gjatë gjithë kohës nën kontrollin tuaj.

Ujori

Sot mundohuni të jeni më produktivë dhe mos krijoni polemika të kota në marrëdhënien tuaj në çift. Idetë që keni kërkojnë suport edhe nga njeriu i zemrës. Beqarët nuk do kenë një ditë me fat në dashuri dhe nuk do e ndryshojnë dot statusin. Financat do jenë të mira dhe do keni mundësi për të kryer edhe shpenzime.

Peshqit

Ndonjëherë pa e vënë re merrni një sjellje që as vetë nuk e kuptoni. Është mirë të moderoni mënyrën e të sjellurit lidhur me partnerin/en. Beqarët nuk do e kenë mendjen fare te dashuria sot, o argëtohen pa fund në shoqërinë e miqve. Financat do vinë duke u përmirësuar, nuk ka vend për shqetësime.

Continue Reading

Aktualitet

Horoskopi për ditën e sotme, 15 Maj 2022

Published

on

By

Dashi

Presioni nga eprorët tuaj në punë mund të prishin qetësinë tuaj. Të afërmit do të përpiqen të përfitojnë nga sjellja juaj shumë bujare. Mos e shantazhoni emocionalisht partnerin tuaj, pasi mund t’ju japë rezultat të kundërt.

Demi

Nëse do të shkoni në një udhëtim, kujdesuni për gjërat me vlerë dhe bagazhet tuaja, pasi mund të ndodhë një incident. Kjo është koha e duhur për të rivlerësuar pikat tuaja të forta dhe planet tuaja për të ardhmen. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë në kulmin e saj.

Binjakët

Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për përfitime afatgjata. Shijoni një ditë të qetë me anëtarët e familjes. Kujtimet romantike do të pushtojnë mendimet tuaja.

Gaforrja

Dyshimi për aftësitë tuaja do të jetë kundër produktive për ju. Jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë mjaft të mirë, ndërsa zhvilloni një lidhje më të thellë me partnerin/partneren. Sot do të kaloni një ditë të mrekullueshme në jetën tuaj martesore.

Luani

Ka gjasa të përfshiheni në aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Partneri/partnerja juaj romantike do ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Projektet e ndërmarra në partneritet do të krijojnë më shumë probleme sesa rezultate pozitive.

Virgjëresha

Do të prekeni nga dashuria e vëllait apo motrës. Shmangni humbjen e durimit për çështje të vogla, pasi kjo do të dëmtojë vetëm interesat tuaja. Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të të dashurit/dashurës suaj.

Peshorja

Do të ndiheni të lumtur në jetën tuaj të dashurisë sot. Profesionistët e sektorit bankar do të marrin një lajm të mirë. Një promovim mund të ndodhë në jetën tuj profesionale.

Akrepi

Një mik i vjetër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare sot. Një sekret mund të shkatërrojnë reputacionin tuaj. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë i zhytyr në punë sot.

Shigjetari

Qëndrimi juaj pozitiv i vazhdueshëm do të shpërblehet dhe ka gjasa të keni sukses në përpjekjet tuaja aktuale. Nëse jeni të përfshirë në një çështje ligjore që përfshin një mosmarrëveshje financiare, kjo mund të vendoset në favorin tuaj sot.

Bricjapi

Të qenit sipërmarrës dhe entuziast do të sjellë rezultate të favorshme dhe do të lehtësojë tensionet e brendshme. Duhet të ruani përqendrimin dhe të punoni pa pushim për të arritur suksesin. Shmangni thashethemet.

Ujori

Në rast se po kërkoni mënyra për të fituar pak para shtesë, investoni në skema të sigurta financiare. Merrni në konsideratë shtyrjen e një projekti që keni në plan të realizoni. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të jetë shumë i zënë me miqtë e tij sot, gjë që mund t’ju shqetësojë.

Peshorja

Koha ideale për të organizuar një festë. Në aspektin profesional sot do të jeni mjaft i favorizuar. Sa i përket lidhjes në çift, nuk parashikohen ndryshime.

Continue Reading

Horoskopi

PD ankimon vendimin e Agron Zhukrit për miratimin e Statutit të Sali Berishës

Published

on

By

Dhjetë ditë pasi Gjykata e Tiranës i dha të drejtë Komisionit të Rithemelimit të Sali Berishës të drejtojë Partinë Demokratike duke njohur ndryshimet në Statut më 11 dhjetor, PD ankimon vendimin e Agron Zhukrit.

Vendimi është firmosur nga Enkelejd Alibeaj në cilësinë e nënkryetarit të partisë.

PD kërkon prishjen e vendimit që i jep drejtimin e partisë Grupit të Rithemelimit si dhe pushim ose kthimin në hetim me trupë tjetër gjykuese

Lajmi ne perditesim…

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 6 mars 2022

Published

on

By

Dashi
Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill
Nuk jeni më konfuzë për rrugën që duhet të ndiqni. Do të përpiqeni të lini përshtypjen e duhur te të tjerët. Shmangni stresin pasi mund të ndikojë në trupin tuaj. Ditë jo fitimprurëse për biznesmenët. Investoni paratë tuaja me mençuri. Mund të rinovoni lidhjet me familjen.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Mund të jeni më të prirur drejt spiritualitetit për të gjetur zgjidhje në jetë. Do ta kuptoni vlerën e lumturisë. Do të vlerësoni kohën dhe paratë. Mos e detyroni mendimin tuaj për fëmijët. Do të kënaqeni me shoqërinë e të dashurit tuaj. Do të mësoni t’i kushtoni vetes kohë nga orari i ngjeshur.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Do të jeni në humor të mirë pasi mund të merrni një vlerësim për punën tuaj. Mund të keni fitime financiare në mbrëmje. Të ftuar të papritur mund të vizitojnë shtëpinë tuaj. I dashuri juaj dëshiron përkushtim nga ju, por ju duhet të merrni një vendim pasi të keni analizuar situatën tuaj aktuale.

Gaforrja
Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik
Do të dilni nga idetë e gabuara për diçka dhe gjithçka do të duket e qartë me kalimin e kohës. Merrni një dietë të ekuilibruar për të përshtatur trupin dhe mendjen tuaj. Ata që kanë marrë para hua nga kushdo mund të duhet t’i kthejnë ato në çdo rrethanë. Mund të dobësohet gjendja juaj financiare.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Duhet të pushoni plotësisht për të rifituar energjinë tuaj. Është e nevojshme të kuptoni se potencialet tuaja të vërteta nuk janë në forcë, por në vullnet. Për të marrë përfitime afatgjata, duhet të investoni në aksione dhe fonde të përbashkëta.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Është dita më e mirë për të rifilluar për një shëndet më të mirë. Ka shumë mundësi që këtë ditë të merrni fitime financiare sepse paratë e dhëna më herët do të kthehen menjëherë. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Tensioni dhe shqetësimi i panevojshëm mund t’ju lënë të mërzitur. Largohuni nga tensioni dhe shqetësimi, përndryshe vetëm sa do ta përkeqësonte problemin tuaj. Problemet tuaja financiare do të marrin fund pasi ka ndryshime në marrjen e parave.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Përpiquni gjithmonë të mbani një qasje pozitive në jetën tuaj. Mos shpenzoni shumë para për gjëra të panevojshme. Mos u tregoni të ashpër me familjarët nëse jeni në humor të keq. Nëse jeni në një lidhje, telefononi atë dhe bëni sa më mirë ditën.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Përpjekjet tuaja të pandërprera dhe mbështetja nga anëtarët e familjes mund të sjellin rezultatet e dëshiruara. Vazhdoni të punoni më shumë për sukses të mëtejshëm në jetë. Shmangni marrjen e alkoolit, pasi mund të humbni disa nga artikujt tuaj në gjendje të dehur.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Duhet të zbusni zemërimin ose përndryshe do të krijonte shumë tension mes jush dhe anëtarëve të familjes suaj. Trajtimi i gjërave me durim dhe qetësi është çelësi për zgjidhjen e çështjeve. Partneri/ja juaj mund të sëmuret dhe mund t’ju duhet të shpenzoni disa para për trajtimin e tij/saj.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Mund të jeni emocionalisht të paqëndrueshëm. Pra, jini të kujdesshëm se si e prezantoni veten në publik. Një mik i vjetër mund t’ju japë këshilla se si të merrni disa fitime shtesë në biznes. Bashkëshorti juaj do të luaj një rol të rëndësishëm për t’ju ndihmuar të ripërcaktoni qëllimet tuaja në jetë.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Mund ta përfundoni punën në zyrë dhe të largoheni herët për të trajtuar veten. Çështjet e lidhura me paratë mund të shkaktojnë dhimbje midis jush dhe bashkëshortit tuaj. Ju mund të ligjëroheni për shpenzimet tuaja të panevojshme dhe stilin mbretëror të jetesës.

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

TRENDING